Sari la conținut

Zugrav/Faiantar


Postări Recomandate

Caut un meserias zugrav/faiantar pentru o interventie la baie in Bucuresti, sectorul 4. Poate sunt colegi care se ocupa de asa ceva sau cineva care sa recomande un meserias la un pret corect. Operatiunea implica o renovare completa a unei bai de dimensiune mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ai idee ce lipsa de zugravi/faiantari este in Buc. Cei disponibili acum, sint doar escroci. Cei normali, buni sint full pina la Craciun. Am cautat anul trecut pt un amarit de balcon, am sunat la nspe relatii, absolut toti ocupati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi in zona cam 20-25 de lei metru patrat, daca ai doua maini dibace si unpic de rabdare te poti apuca singur, nu-i mare filosofie. Cel putin cu zugravitul cred ca te poti descurca lejer. Cum zicea colegul mai sus, mersterii buni sunt ocupati cu luni inainte, iar cei ce sunt liberi sunt betivi sau smecherasi. Si eu am cautat, caut mesteri seriosi, dar doar unde nu cred ca ma descurc, decat sa-mi faca altul o lucrare de-an pixu mai bine sa o fac eu :)) Macar eu o sa fiu mai atent si mai perspicace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi in zona cam 20-25 de lei metru patrat, daca ai doua maini dibace si unpic de rabdare te poti apuca singur, nu-i mare filosofie. Cel putin cu zugravitul cred ca te poti descurca lejer. Cum zicea colegul mai sus, mersterii buni sunt ocupati cu luni inainte, iar cei ce sunt liberi sunt betivi sau smecherasi. Si eu am cautat, caut mesteri seriosi, dar doar unde nu cred ca ma descurc, decat sa-mi faca altul o lucrare de-an pixu mai bine sa o fac eu :)) Macar eu o sa fiu mai atent si mai perspicace.

 

Daca era vorba de dat cu o mana de lavabila faceam cum sugerezi tu, ca am mai facut, dar e mai complicat si prefer profesionisti. Trebe scule: bormasini din alea mari, din aia de taiat placile...

 

Daca vrei iti las eu nr

 

Te ocupi tu personal sau stii tu un meserias? AI fost multumit? Baga datele aici te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(0764) 801 598 . Il cheama florin . Eu zic ca e ok . Pentru zidari se da vreo 2000 ron, pentru moloz de carat vreo 600 , pentru instalator 1000 ron . O baie te duce vreo 8-9000 ron . Iti recomand delta design pt faianta( sunt singurii mai rasariti) iar ca si faianta ia marazzi ( e singura care e dreapta ) . Eu am refacut baia acum 3 luni si sper sa nu o mai refac inca 20 ani . Nervii si discomfortul sunt maximi . Daca te mai pot ajuta cu vreun sfat lasa un semn , nu de alta dar sunt expert

» Post actualizat in 19 Jun 2017 18:14

Ps. Toti zidarii se feresc de bai .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paulynos pune mana tata si fati-o singur, nu mai avem meseriasi, te doare capul numai cand vezi specimenele de "artisti", auzi 8-9000 lei o baie probabil de 4,2 mp.

Nu ai scule, cere si ti se va da, nu stii din ce colt s-o apuci, intreaba.

Spor la munca.

 

Ps

Toate leprele se feresc de bai.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai asa : 2000 zidari ,1000 instalator,600 carat moloz,gresie faianta 2000 ,cada chiuveta wc 2000.plus saci de adeziv ,fitingaraie ,tevi racorduri sifon ,lampa ,oglinda,lavabila tavan,suport prosop hirtie igienica,apometre ,calorifer,repartitor calorifer,chit de rosturi,ornamenent tavan si inca cel putin 10 lucruri care mi- au scapat . Ce zici ? Tot ti se pare mult ?

» Post actualizat in 19 Jun 2017 19:27

Robinet cada si robinet chiuveta ,bazin wc

» Post actualizat in 19 Jun 2017 19:30

Urcat in apartament gresie ,faianta si obiecte sanitare.

» Post actualizat in 19 Jun 2017 19:30

Furtun masina spalat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 instalator? pentru o zi de lucru?

600 carat moloz? serios?

vorbesti in lei? deastia romanesti? wtf, ma mut in bucuresti si car moloz toata ziua, ajung la salar de director :))

Totusi vorbim de o baie, o incapere de 3x3, 5 tavi si doi robineti, 1000 de lei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Instalatorii sub 800 ron nu se apuca de munca (stiu ca e f mult ) tu cam cit ai lua pe 30 saci de moloz? Sa ii cari de la etajul 4 ,sa ii duci cu masina si sa dai bani si la groapa ( ca nu poti sa ii arunci pe cimp ca nu e ok si iei si amenda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene gasesti 2,3 mai negri, le dai cate 50 de lei si intr-un ceas ai gatat, si de la etajul 4.

Ca idee, am tencuit o fata la casa, 70 de metri patrati cu 1400 de lei. Eu stiu ca bucurestenii sunt mai bogati ca provincia, dar 2000 de lei unui zidar ce lucreaza o zi la unpic de baie?

tu sti cum arata banii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tot negrii aia iti golesc casa peste 2 saptamini.de tencuit sau dat lavabila poate da oricine. Eu nu stiu cum arata banii . Eu vorbeam mai sus de borcane de zacusca . Scuze ca nu am fost mai explicit .

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:00

Asa ne platim noi aristocratii din bucuresti . In functie de sezon mai platim si cu mileuri sau pahare de cristal

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:04

Daca vi se pare a am exagerat va invit sa cautati voi maine pe orice site sau prin prieteni si sa imi spuneti si mie ce ati gasit .va garantez ca veti gasi plus minus 100 ron diferente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps. I bucuresti nu se mai cara molozul cu caruta.

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:12

Nu mai au voie decif cu masini inmatriculate

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:16

Baia si bucataria sunt cel mai scump de facut dintr-un apartament .eu, dupace am cumparat gresia si am vazut cit costa am zis ca am scapat ieftin .ii auzeam pe toti : frate sub 2000 euro nu ai cum sa faci obaie ,am zis ca sunt ei figuranti . Cind le-am pus si eu pe hirtie am realizat ca aveau dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa-ti goleasca casa negrii? Scoti si tu sacii afara din apartament, ce-o fi asa greu. Oricum ce preturi ai prezentat tu sunt mari rau, ma asteptam si eu la un 6-700 lei maxim pe manopera pt o baie micuta si facuta cu simt de raspundere, nu in bataie de joc. Timp de lucru maxim 2 zile pt un meserias. La preturile prezentate de tine astia sunt milionari lucrand numai 5 zile pe luna. Moloz 600 de lei la 30 de saci? Pe bune? Ce-ai spune de 60 de lei? Nu ma crezi? Cec it aut: http://transportmolozieftin.ro/car-moloz/

 

2 RON/SAC LA TRANSPORT MOLOZ. CEL MAI BUN PRET! CONTACT DETALII LA TELEFON: 0761.454.374 / 0726.489.188

 

 

Sa-ti zic ca am gasit si cu 1.3 lei/sac? Mai bine tac. Or fi alte taxe ascunse dar pana la 600 de lei e cale lunga.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E caratul de moloz scump? Sa vezi cit e de carat o cada de fonta !!! Bine inteles ca poti sa faci si singur .dar va dura foarte mult si in plus trebuie sa mai faci si treaba mare si sa te mai speli. Eu i-am facut cruce lu bunicu la tara .nu ne grabea nimeni si a iesit bine pina la urma dar asta nu e acelas lucru . Nu puturosii se feresc de munca doar ca zidarii au cel mai mult de munca si primesc cei mai putini bani .( ca aici vorbim de zidari)

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:26

700 ron si doua zile !!!!!!! Pai o zi doar sparg . O zi indreapta . O zi vine instalatorul ,o zi pun faianta ,alta zi vine instalatorul pt montat sanitare .asta asa la foc rapid.crede ca va dura cel puti 10 zile si te vei umple de nervi

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:28

Eu nu iti pot ura decit succes in ceea ce cauti si sper sa o faci cit mai frumoasa si mai ieftina posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 5000 lei,abea iti cumperi materiale bune. Restu', doar mancati (cuvant urat)...

» Post actualizat in 19 Jun 2017 20:34

1000 cada,1000 Chiuveta si WC,3000 faianta si gresie care sa tina 20-30 ani garantat. Daca vrei baie de tzigan,o faci din bucatele colorate reciclate....gen Gaudi. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...