Sari la conținut

Zugrav/Faiantar


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ andrei gras - Integritatea si corectitudinea mea sunt inca acolo oprindu-ma sa ma duc sa vars molozu pe camp ca un taran, dar aici se termina, ca tara si oamenii din ea nu merita mai mult deocamdata.

 

Se pare ca pe forumul asta activeaza multi milionari in EURO, din aia care nu pot justifica primul milion :rolleyes:, sau poate nu sunt milionari ci altceva fara legatura cu banii, dar sa fiu al dracului daca o sa platesc 600 de lei pentru niste futut de moloz, ca doar nu sunt tampit :wave:

Si daca preturile colegului de mai devreme sunt corecte, cele cu 140 de lei/ metru cub de moloz, si tind sa cred ca sunt ca pare un tip informat, atunci pe mine nu ma va costa oricum mai mult de 200 de lei in conditii absolut legale.

 

Ultima dar nu cea din urma: observ ca ai ceva personal cu mine si sunt convins ca daca te-as intreba nu ai putea sa-mi raspunzi de ce, cu argumente viabile. Ca nici tu nu stii de ce, ca doar nu ne cunoastem. Ti-am furat vreo gagica fara sa stiu sau cum? I pup you chaval :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te ingrijora ca nu amnimic personal cu tine .doamne fereste . Doar am insistat cu unele chesti ca sa te fac constient de ce te asteapt in acest proiect .ce legatura au banii cu discutia noastra care a fost bazata pe niste argumente si exemple .daca te-am deranjat atunci ma retrag si nu te deranjez .cit despre milioanele pe care le am eu ( ca dupa cum vezi am r1200r lc din 2016) ,u cred ca ai vrea sa ai si datoriile mele .

» Post actualizat in 03 Jul 2017 20:09

Dar vezi tu cum te contrazici singur de la un topic inceput de tine la alt topic facut tot de tine.. dar daca nu e cu suparare iti pot ghici virsta ? Eu zic 29.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea eu sa mai am 29 de ani. Ce nu realizezi tu, si multi altii pe langa tine, este ca eu trolez in mare parte din chestiile pe care le zic presarand ici-colo si chestii serioase dar greu de identificat cateodata ca sa pastrez aparentele, asa ma distrez eu. In viata reala sunt cu totul diferit. De aia ai tu impresia ca ma contrazic, cei care ma stiu in viata reala si vad ce scriu au o reactie de genu: iar s-a apucat golanu' ala sa scrie tampenii, si isi vad de drum ca nu-si bat capu' cu nebunu' virtual. Now you know.


» Post actualizat in 03 Jul 2017 20:39
Si ca sa-ti dau un exemplu, ca mie asa imi place sa lucrez: ca sa-mi afli varsta reala tre sa ma scoti la un suc mai intai.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu se stie ca trolez ca varul andrei se asteapta ca userii de aici sa fie toti niste monumente de etica si moralitate din ce imi dau seama si sa ia atutudine de biserica Ceea ce este macar hilar in spatiul virtual. Si ma simt oarecum jignit ca ma acuzi de minciuna cand acolo "~" are intelesul de "aproximativ", tu scotand din context intentionat ce am vrut eu sa spun cu textul respectiv, si anume sa subliniez diferentele intre generatii, adica esti carcotas, dar nu mai conteaza. Oricum se pare ca si tu vrei sa ma scoti la un suc ca sa-mi afli varsta reala. Nu va ingramaditi colegilor toti odata, pe rand. No free rides!


» Post actualizat in 03 Jul 2017 21:57

Daca vrei sa-mi afli varsta vladone tre sa formulezi intrebarea diferit, cu smecherii din astea nu tine.


» Post actualizat in 03 Jul 2017 22:30

Cind iei un logan 1.5 dci nu crede ca ai luat mercedes a klasse , ca nu e asa .

 

Vorbim de o garsoniera prapadita colegu', nu de palatu' lu Becali :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, aia e. Acum nu prea inteleg de unde atata interes pentru varsta unui autist excentric, adica eu. S-o pregati vreun studiu clinic sau ceva.

florinelu a gasit informatia pe undeva, lucru care ma pune un pic pe ganduri, asa ca ii acord premiul urmator. Nimanui nu i-a trecut prin cap sa ma intrebe direct: cati ani ai ba? :laugh:

 

sddefault.jpg

 

Sa-mi ziceti lma praduitorilor, pe 8 ie.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, aia e. Acum nu prea inteleg de unde atata interes pentru varsta unui autist excentric, adica eu. S-o pregati vreun studiu clinic sau ceva.

florinelu a gasit informatia pe undeva, lucru care ma pune un pic pe ganduri, asa ca ii acord premiul urmator. Nimanui nu i-a trecut prin cap sa ma intrebe direct: cati ani ai ba? :laugh:

 

sddefault.jpg

 

Sa-mi ziceti lma praduitorilor, pe 8 ie.

 

dai o bere daca iti arat unde am gasit? sunt toate informatii publice, postate de tine....

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Si daca preturile colegului de mai devreme sunt corecte, cele cu 140 de lei/ metru cub de moloz, si tind sa cred ca sunt ca pare un tip informat, atunci pe mine nu ma va costa oricum mai mult de 200 de lei in conditii absolut legale.

...

 

De curand am apelat la serviciile unei firme de salubritate, de acolo stiu. E afacere mare treaba asta cu gunoiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau si ma gandesc, de ce ar fi trebuit sa se ingrijoreze colegul Paulynos in caz ca ar fi avut ceva personal cu el colegul Andrei Gras? Si cum apare imboldul de a ghici varsta la oameni?

 

Da, si eu m-am gandit o secunda care a fost treaba cu ingrijoratu', mi-a sunat ceva de genu' "ai noroc ca nu am ceva cu tine personal ca vedeai tu amaratule, te mutam din oras". Am ales sa ignor, o fi fost o formulare neinspirat aleasa, asa m-am gandit pe moment si nu am zabovit prea mult. Asta cu varsta o pot intelege: este o oarecare corelatie intre varsta si felul de a gandi. Oricum eu consider ca topicul si-a atins scopul, si anume sa-mi fac o idee de preturi manopera si sa culeg cateva contacte, ambele indeplinite, va multumesc. O sa revin la finalul lucrarii cu poze si alte informatii, ca am vazut mai multi colegi interesati, asa ca de ce nu. I'm here to troll serve :rolleyes:

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. E amuzant totusi ca oamenii (ca la ei ma refeream cand ziceam "la oameni" :))) ,de obicei, nu au imboldul de a face asta de pe pozitii neutre, de egalitate sau admirativ, ci situandu-se pe un palier mai inalt (numai in mintea lor de obicei), de unde si condescendenta si aroganta aferenta manifestarii unei astfel de curiozitati.

Hai spor cu renovatul ala, ca arata ca la tigani la tine acolo (vorba vine, nu am nimic cu tiganii)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu palierele si restul dar nu prea-mi pasa. Oricum cine se gandeste ca ma dovedeste asa usor eu zic sa se mai gandeasca, am pus de mai multe ori imagini cu mine la antrenament si se vede ca sunt pregatit sa fac fata oricarei provocari de ordin fizic. Aici e ultimul nene care a vrut sa "ma mute din oras"(expresie preferata a baetilor de dupa blocurile gri). Praf l-am facut dupa cum se observa.

 

1241433407_fight_on_jerry_springer.gif

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

De trei ori m-am apucat să scriu un comentariu pe topic, de trei ori m-am lăsat. Mi-ar fi ieșit exact la fel ca al lui Lexy. Așa că-i mulțumesc că l-a scris și-n locul meu! Așa că zic numai două lucruri:

1. Sînt prea sărac să cumpăr ieftin!

2. Meseria de instalator/găzar e cea cu cea mai rapidă evoluție! Toți „meseriașii” îl vor întreba pe beneficiar: „Cine pzda mă-sii a lucrat aici înaintea mea? Băi nene, puteai să iei foc!” (deși vorbim de apă) sau „Puteai să inunzi tot blocul!” (pe țeava de gaze)... Să aduc în discuție și „ielectricienii”?

 

P.S. Știu, nu-s de meserie, că-s kinetoterapeut, m-am mai lăudat cu asta p-aci... Numai că mulți ani înainte, în timpul și după facultate m-am ocupat cu renovări de apartamente, case, mentenanță de clădiri mari - Tribunalul București fiind printre cele mari, confecționat mobilier, montaj instalații de TV-Satelit, CCTV, mai ziceți și voi, le-am făcut și p-alea! Ce vreau să zic în mod special? Meseriași sînt puțini, cîrpaci sîntem mulți! Nu-i adevărat nici că „atît dai, atît face”, pentru că există excepții în ambele direcții. Ține mult de materiale, meseriaș și client!

 

Paulică, să ne-arăți și nouă poze before/after, că-s foarte importante!

 

Uite, bre, că nu glumeam cu astfel de chestii... daaa??? Să fie clar pentru toată suflarea! Click pe aia colorată! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

giphy.gif

 

Asheaaaa, am inceput.

 

Am platit 150 de lei pe vreo 37-38 de saci de moloz unuia de cara moloz de la o cladire in constructie 2 blocuri mai incolo, si m-au ajutat si la incarcat.

 

20915125_1756757064363511_82057623616927

 

20840761_1756757061030178_25155444114147

 

Nenea Adrian baga mare la dat jos faianta :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e munca grea. sa se apuce cine se pricepe, cine are mana..altfel strici materiale, iti pleznesc robinetii, inundatii, mai ia foc si casa.

 

am un amic priceput, face numai ptr el fiindca e grea munca si omu are job. nici macar nu vrea sa mi arate, fiindca stie ca nu mai scapa si o sa l chem mereu. asa ca prefer sa chem un meserias de incredere.

 

Spor la munca! asteptam poze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, instalatorul imi ia 1000 lei pe toata lucrarea, schimbat toata tevaraia din coloana principala la baie, spart si tras teava pt dus plus scurgerea aferenta inpardoseala si altele.

 

Azi am mai scapat de 10 saci de moloz cu ajutorul baetilor de la ADP, plus inca pe atat gunoi cu diverse. La mine in zona e o masina din aia platforma, pe langa masina de gunoi, care se plimba prin cartier si strang gunoiul lasat pe trotuar. Cu 25 de lei am rezolvat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...