Sari la conținut

Ural m63


Marius03NMG
 Share

Postări Recomandate

Va salut! As avea nevoie de câteva sfaturi și păreri in legătură cu un Ural m63 cu atas din 1970. Motocicleta am înțeles de la vânzător că e în stare de funcționare, dar nu are acte! Prețul lui a fost de 1000e! Cat merita o astfel de motocicleta in aceasta stare și mai ales fara acte! As vrea sa o aduc la starea ei initiala. Se merita?Mulțumec.

post-96897-0-43834000-1497274196_thumb.jpg

post-96897-0-13248300-1497274212_thumb.jpg

post-96897-0-26197600-1497274227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult prea scumpa. Ce ma enerveaza unii batrani care au lasat motocicletele sa rugineasca in cotet, cu gainile peste ele si apoi se trezesc ca au motocicleta de epoca de vanzare si cer mii de euro. Si cand vad sigla aia de BMW pe Ural sau Nipru ma apuca greata. Nu e BMW, oameni buni, nu aveau din-astea nemtii sau alte basme pe care le spun hraparetii astia naivilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In reconditionat cuvantul "merita" e relativ. Daca te gandesti ca iti scoti banii + timpul investit, slaabeee sanse. In schimb, orgoliul poti sa ti-l hranesti cand o sa fie gata. Asa ca merita daca esti foarte pasionat de reconditionat( cu bune si rele).

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un cotet ruginit care nu e cine stie ce raritate. Cum sa dai 1000 de E???? Poate 100, cum zicea un coleg mai sus. Fii serios...

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu ce a spus @wawessh, atat ca pretul e mai mult decat exagerat, iar chestia aia cu sigla de benveu e cocalarie maxima.

@zidu are dreptate...

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu că e prețul cerut e foarte mare, d.asta am și apelat la ajutorul vostru, ca sa vad cam cat ar merita in starea in care este. Iar dacă ar fii sa o iau și să o fac frumoasa as pastra.o ptr mine. Deci în concluzie mai mult de 100-200 euro nu merita! Mulțumesc ptr raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pasionat de motoare si ai timp sa muncesti din greu la ea, merita. Daca nu, o iei degeaba. La cum arata in poze are nevoie de reconditioanre serioasa, numai stratul ala de rugina o sa iti manance zile de munca.

Eu mai mult de 200 E nu as da pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu 1000E si nu merita sa o aduci la starea initiala.

In schimb merita sa o faci functionala si sa te dai cu ea asa.. (rusty rat bike)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara acte muncesti aiurea, sunt sanse sa nu reusesti sa o pui pe strada

 

:10:

Poate mai cauti si gasesti una cu acte, eventual cu un proprietar realist

Editat de Bobossus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

999.md e un fel de OLX moldovenesc

Si eu vreau sa imi iau de acolo un K 750 sau poate am noroc de un M 72.

Gasesti cu siguranta ceva cu acte, ideea este sa fie mai vechi de 30 de ani sa il faci vehicul istoric si sa il poti inscrie.

Cu transport si vama nu te duce, ca pret, la ce ai gasit acum.

Bafta!

Editat de edyneagu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

999.md e un fel de OLX moldovenesc

Si eu vreau sa imi iau de acolo un K 750 sau poate am noroc de un M 72.

Gasesti cu siguranta ceva cu acte, ideea este sa fie mai vechi de 30 de ani sa il faci vehicul istoric si sa il poti inscrie.

Cu transport si vama nu te duce, ca pret, la ce ai gasit acum.

Bafta!

Ms de răspuns! Te salut!

» Post actualizat in 13 Jun 2017 04:45

Ce nume au pus moldovenii la site :))))) zici ca e spam sau ceva kinky

Eu am crezut că e un username de pe forum :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri, bosorogii vindeau cazaturi ca asta cu 2-3 milioane. Acum se arunca la mia de euro ca e vintage, boss, vehicul istoric, raritate...

Bine zici...pe vremuri...! Deja motocicletele vechi s-au cam vandut, majoritatea...si ce gasim acum pe piata libera sunt manarite, la a saptea mana deja! De aici si preturile imense! Ce vedem noi si ce gasim nu-s ale proprietarilor, sunt ale samsarilor! Priveste in poze, in spatele Uralului mai sunt cateva motociclete...probabil "vintigi" si alea, la fel de valoroase! Tocmai de aici si lipsa actelor (multe au ramas la mostenitori, altele s-au vandut pe bani buni de baietii oportunisti)! Daca mai exista prin vreun satuc uitat de lume cate o motocicleta cu acte, la proprietar, aia in mod sigur este la un pret corect, fiindca acolo nici nu prea stiu ce-i ala Euro...iar oamenii de la tara au simtul realitatii, cat si buna crestere. Derapajele de pret apar cand bunurile respective ajung la cei care vor sa se pricopseasca peste noapte cu cine stie ce ruginitura, luata pe mai nimic si supraevaluata. Ca sa nu mai vorbim de acte vandute separat de bunul supraevaluat, asta fiind o alta sursa lejera de venit pentru oportunisti! :peace: Ruginitura din poze face cam cat Jawa mea de 350 luata acum un an, gasita ingropata pe jumatate in dosul surii (~450 lei cu transport, adalmas si drumuri, cautari si tot deranjul). Dar...ca si altii, aici am luat si io un pui de teapa, fiindca actele (pe care nu le-am gasit in noaptea in care am cumparat capra) le-a vandut ulterior fiul proprietarului de drept al Jawei, altcuiva...ca sa mai faca si el un banut de-o halba de bere! Ce puteam sa mai fac?! :-L Rromania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor , aberati deadreptul cu preturile astea de 100 , 200 euro { care erau in urma cu 20 de ani } pentru voi timpul parca s-a oprit la fel si mentalitatea , va rog eu aduceti-mi acum mie Uraluri , Nipre si Simsonuri la pretul asta si va jur ca va dau 100 euro spaga pe loc la fiecare motocicleta adusa . Un atas de M 72 [ nerestaurat , ruginit si cu un pui de gaina mort de ani de zile in el :crack: ] s-a cumparat de curand cu 500 euro de catre un prieten basca ca a mers si la Timisoara dupa el ....iar atasul acestei moto M63 face lejer doar el 200 - 300 euro , ca intradevar in privinta actelor lipsa nu se merita bagati bani in ea ca nu mai ai sanse de inmatriculare asta este deja o alta discutie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...