Sari la conținut

B69ZMX accident Vernesti-Buzau


revo
 Share

Postări Recomandate

Asa, ca fapt divers, de ce ar merita motociclistul bataie?

In primul rand ar trebui sa nu ne mai dam cu parerea, atata timp cat nu stim exact ce s-a petrecut acolo.

Nu stiu care cum si pe unde a facut scoala de motociclete, dar pe mine m-a invatat instructorul, in cazul unui accident, sa verific daca s-a spart rezervorul, sa nu explodeze, In al doilea rand, am tipat la sofer sa nu mute masina, iar ceea ce nu se aude pe filmare este ca eu deja tipam dupa pasagera, nestiind exact pe unde a "aterizat".

Sa nu mai mentionam faptul ca toate treaba asta s-a petrecut in 3 secunde, si nu stiu cati dintre voi nu ar fi fost in starea in care ma aflam eu atunci.

PS. Daca nu aveam pasager, nu cred ca mai aveam puterea sa ma ridic.

eu iti inteleg starea si reactiile dupa accident. bine, le inteleg si altii dar continua sa se comporte ca niste papagali

in ce stare sunteti?

nu-l lasati pe (cuvant urat) sa scape usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa, ca fapt divers, de ce ar merita motociclistul bataie?

In primul rand ar trebui sa nu ne mai dam cu parerea, atata timp cat nu stim exact ce s-a petrecut acolo.

Nu stiu care cum si pe unde a facut scoala de motociclete, dar pe mine m-a invatat instructorul, in cazul unui accident, sa verific daca s-a spart rezervorul, sa nu explodeze, In al doilea rand, am tipat la sofer sa nu mute masina, iar ceea ce nu se aude pe filmare este ca eu deja tipam dupa pasagera, nestiind exact pe unde a "aterizat".

Sa nu mai mentionam faptul ca toate treaba asta s-a petrecut in 3 secunde, si nu stiu cati dintre voi nu ar fi fost in starea in care ma aflam eu atunci.

PS. Daca nu aveam pasager, nu cred ca mai aveam puterea sa ma ridic.

 

 

Si daca era rezervorul spart, spune si mie ce faceai? Ce puteai face, tu, acolo? Cautai trusa de scule sa deconectezi bateria? Cautai kit de reparat rezervorul? Ce faceai? Eventual trebuia sa verifici si mersul trenurilor, nu cumva sa explodeze alea 10 kile de plutoniu din rezervorul tau, tocmai cand trecea personalul de Buzau pe acolo. Las-o moarta.

 

Intai te verifici pe tine sa fii intreg si apt pentru a acorda ajutor, apoi mergi la pasager sa verifici daca este ok, apoi suni la 112.

 

Cum plm sa te intereseze pe tine mai intai motocicleta, iar al doilea lucru sa nu mute ala masina, nu cumva sa pierzi banii de asigurare??? Abia al treilea lucru care a contat pentru tine a fost femeia din spatele tau. Ti-ai ales gresit prioritatile, din pacate, intai fierul, apoi omul. Trist.

 

Bine ca sunteti sanatosi si intregi, ce mai conteaza de-acuma? Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca era rezervorul spart, spune si mie ce faceai? Ce puteai face, tu, acolo? Cautai trusa de scule sa deconectezi bateria? Cautai kit de reparat rezervorul? Ce faceai? Eventual trebuia sa verifici si mersul trenurilor, nu cumva sa explodeze alea 10 kile de plutoniu din rezervorul tau, tocmai cand trecea personalul de Buzau pe acolo. Las-o moarta.

 

Intai te verifici pe tine sa fii intreg si apt pentru a acorda ajutor, apoi mergi la pasager sa verifici daca este ok, apoi suni la 112.

 

Cum plm sa te intereseze pe tine mai intai motocicleta, iar al doilea lucru sa nu mute ala masina, nu cumva sa pierzi banii de asigurare??? Abia al treilea lucru care a contat pentru tine a fost femeia din spatele tau. Ti-ai ales gresit prioritatile, din pacate, intai fierul, apoi omul. Trist.

 

Bine ca sunteti sanatosi si intregi, ce mai conteaza de-acuma? Bafta.

eu sper sa nu fi intr-o astfel de situatie...nu sunt curios sa ti vad reactiile dupa ce vei zbura 2-3 metri si cu motoreta gramada peste tine

asa ca, stai calm, nu te mai comporta ca un papagal si ureaza-i de bine omului

de pe margine toti gasim solutii

» Post actualizat in 23 Jun 2017 12:42

"sa nu fii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca era rezervorul spart, spune si mie ce faceai? Ce puteai face, tu, acolo? Cautai trusa de scule sa deconectezi bateria? Cautai kit de reparat rezervorul? Ce faceai? Eventual trebuia sa verifici si mersul trenurilor, nu cumva sa explodeze alea 10 kile de plutoniu din rezervorul tau, tocmai cand trecea personalul de Buzau pe acolo. Las-o moarta.

 

Intai te verifici pe tine sa fii intreg si apt pentru a acorda ajutor, apoi mergi la pasager sa verifici daca este ok, apoi suni la 112.

 

Cum plm sa te intereseze pe tine mai intai motocicleta, iar al doilea lucru sa nu mute ala masina, nu cumva sa pierzi banii de asigurare??? Abia al treilea lucru care a contat pentru tine a fost femeia din spatele tau. Ti-ai ales gresit prioritatile, din pacate, intai fierul, apoi omul. Trist.

 

Bine ca sunteti sanatosi si intregi, ce mai conteaza de-acuma? Bafta.

Esti penibil.... Restul discutiilor sunt inutile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteți ok?

Suntem mai ok decat eram in urma cu o luna.

» Post actualizat in 24 Jun 2017 08:26

ba ma lasi, ultima mea grija. serios. vezi de tine, vezi de celalalt, in ordinea asta, nu te misca daca "simti" ca e groasa...

iarasi nici o grija, lasa-l sa mute... e dosarul lui.

tu declari dupa ca a mutat caruta...

corect, e ff aiurea in alea primele cateva secunde...

adrenalina e maxima, ai puteri de suprman, ceea ce poate duce la probleme daca ai vreo accidentare grava si te apuci de ex sa ridici motorul...

esti dezorientat, ultimele evenimente se tot desfasoara pe replay in cap, te tot intrebi daca nu puteai face ceva altfel...

eu ma injuram pe mine ca de ce a reusit imbecilu' cu caruta sa ma prinda... in mintea mea ma autoacuzam ca un dobitoc a fost in stare sa ma "faca"...

naspha.

 

sper ca sunteti bine.

multa mu*e cretinului!

 

asa din cate am vazut a fost aiurea maxim, cred ca mi-o luam si eu in situatia aia.

nu te gandesti ca bou o sa ti se baga asa de din scurt in fata...

In primul rand, nu stiam unde e "celalalt"...

Pentru ca m-am ridicat imediat inca mai trag...nu ma lasa durerile de spate.

Pe moment, am crezut ca boul vrea sa plece...si probabil de aceea am tipat, nu stiu.

Inca ma gandesc ce as fi putut face in alea 2-3 secunde, sa evit tampenia asta.

 

» Post actualizat in 24 Jun 2017 08:56

Si daca era rezervorul spart, spune si mie ce faceai? Ce puteai face, tu, acolo? Cautai trusa de scule sa deconectezi bateria? Cautai kit de reparat rezervorul? Ce faceai? Eventual trebuia sa verifici si mersul trenurilor, nu cumva sa explodeze alea 10 kile de plutoniu din rezervorul tau, tocmai cand trecea personalul de Buzau pe acolo. Las-o moarta.

 

Intai te verifici pe tine sa fii intreg si apt pentru a acorda ajutor, apoi mergi la pasager sa verifici daca este ok, apoi suni la 112.

 

Cum plm sa te intereseze pe tine mai intai motocicleta, iar al doilea lucru sa nu mute ala masina, nu cumva sa pierzi banii de asigurare??? Abia al treilea lucru care a contat pentru tine a fost femeia din spatele tau. Ti-ai ales gresit prioritatile, din pacate, intai fierul, apoi omul. Trist.

 

Bine ca sunteti sanatosi si intregi, ce mai conteaza de-acuma? Bafta.

Este ultima oara cand iti mai acord atentie, pentru ca e clar ca de fapt tu doar asta vrei, aici.

Nu am de ce sa ma explic in fata ta, iar faptul ca ti-am raspuns anterior, a fost din amabilitate.

Nu ma pretez sa iti raspund cu acelasi sarcasm pe care l-ai folosit in comentariile tale.

 

Iti urez asfalt uscat si plimbari fara evenimente neplacute.

 

Aaa...si ceva sa te ajute pe viitor...

 

Informatie - daca rezervorul este spart, iei contactul motocicletei - ( dar sper sa nu fii niciodata pus in aceasta situatie )

» Post actualizat in 24 Jun 2017 09:05

eu iti inteleg starea si reactiile dupa accident. bine, le inteleg si altii dar continua sa se comporte ca niste papagali

in ce stare sunteti?

nu-l lasati pe (cuvant urat) sa scape usor

Multumesc colegu' kappy

E greu sa intelegi unele chestii cand calaresti motoru', doar ca sa pari cool in fata gagicilor, printr-un oras cu 12 semafoare si 2000 de masini, si alea mai mult parcate :))

Suntem mai bine...dar nu ne-am recuperat complet.

( cuvant urat ) se pare ca va scapa destul de usor, au fost o serie de evenimente "inoportune" care s-au intamplat, dar astea, daca vrei ti le povestesc la o bere in terasa.

Sper sa ne vedem la o tura in curand.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem mai ok decat eram in urma cu o luna.

» Post actualizat in 24 Jun 2017 08:26

 

 

( cuvant urat ) se pare ca va scapa destul de usor, au fost o serie de evenimente "inoportune" care s-au intamplat

E secret motivul pentru care va scapa usor soferul? Sunt doar curios. Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...