Sari la conținut

Pierdut surub casca


Bloodspike
 Share

Postări Recomandate

sa stii ca s-ar putea sa mearga si de la alte casti...

eu pot sa caut maine pe la ai mei sa vad daca le mai am pe alea de rezerva de la vechiul scorpion, si daca le gasesc, vedem cum facem sa ajunga la tine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Gasesti si la Louis accesorii pentru casti. Presupun ca nu ai luat-o de noua fiindca Scorpionul meu de off are si suruburi si bureti de rezerva la ea.

Daca raspunsul este insa da, cauta cutia si vezi poate mai sunt acolo.

Ps_Nu este acelasi surub cel pe care il am eu. Casca mea este model destul de vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti si la Louis accesorii pentru casti. Presupun ca nu ai luat-o de noua fiindca Scorpionul meu de off are si suruburi si bureti de rezerva la ea.

Daca raspunsul este insa da, cauta cutia si vezi poate mai sunt acolo.

Ps_Nu este acelasi surub cel pe care il am eu. Casca mea este model destul de vechi.

 

Casca este noua, dar nu retin sa fi vazut altceva decat pinlockul in cutie. Am sa ma uit, multumesc.

» Post actualizat in 22 May 2017 11:34

Update: nu erau suruburi in cutie.

 

In caz ca mai are cineva nevoie, am gasit la Motorai, dar nu pe stoc. Ar trebui sa primeasca prin 8 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit acasa sa vad daca am . Am comandat ptr un Scorpion talpa mecanismului ce tine viziera si cred ca sunt si alte maruntisuri in punga . Daca se potrivesc , te ajut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge orice fel de surub cu conditia sa fie acelasi diametru si acelasi pas. Si, evident nu foarte lung.

 

Mie mi s-a desprins piulita din locasul ei si surubul original este prea scurt ca sa mai prinda, asa ca, pur si simplu am pus un surub de M5 in locul lui si e foarte ok. Viziera are un locas acolo la imbinare, deci nu am avut nicio problema pentru capul surubului care e mai mare acum.

 

Surubul original e M5x5 mm si eu am pus M5x15 mm. Vezi pozele:

 

"Inculpatul" post-96564-0-69208200-1495530978_thumb.jpg

 

Talpa cu surubul nou: post-96564-0-21391900-1495531004_thumb.jpg

 

Viziera: post-96564-0-12991500-1495531026_thumb.jpg

 

Imbinarea: post-96564-0-74778700-1495531052_thumb.jpg

 

Succes! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...