Sari la conținut

Ruse...ca e mai frumos acolo...


Postări Recomandate

Ieri am decis sa facem o scurta plimbare Bucuresti - Ruse si ni s-a alaturat si cumnatul meu cu TDM-ul. Iata cum am plecat noi frumusel pe la 12.30 din Militari pe directia Bg. Vremea se anunta destul de capricioasa dar am decis sa riscam totusi. Se pare ca am avut noroc ... in mare masura. :D

post-96564-0-96366900-1494831799_thumb.jpg post-96564-0-67146700-1494831816_thumb.jpgpost-96564-0-61934600-1494831825_thumb.jpgpost-96564-0-46739800-1494831833_thumb.jpg

La dus, erau cativa nori negri care udau in stanga pe campuri, probabil prin Teleorman.

 

Am trecut maretul pod, care spre mandria noastra arata acum, dupa mii de ani, mai bine decat pe partea bulgara si ne-am indreptat direct spre restaurantul "ponton" situat pe malul Dunarii unde am gasit un loc acoperit sa parcam mobrele pentru ca deja incepuse sa ploua post-96564-0-99401000-1494832171_thumb.jpg post-96564-0-09426500-1494832188_thumb.jpg

 

Am manacat ceva la niste preturi extrem de mici si ne-am indreptat catre Bucuresti. Pe drum, norul de mai devreme din Teleorman, tocmai spalase si soseaua de intoarcere :(, dar ne-a cadorisit cu unul dintre cele mai frumoase si clare curcubee post-96564-0-48750100-1494832389_thumb.jpg post-96564-0-84249400-1494832400_thumb.jpg, urmand ca dupa Jilava sa reinceapa sa ploua. Am ajuns acasa cu 15 minute inainte sa inceapa "ploaia cea mare" din Bucuresti.

 

A fost...bestial!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A, deci voi erati:

- Ribo et Co.: mi se pare ca v-am vazut plecand din Giurgiu de la faleza.

- Xael: da, tot ce e posibil. la Adunatii Copaceni la giratoriu ne-au depasit 2 motociclete de viteza.

 

Va salut cu respect!

;)

 

Multumesc Masba. :)

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am invartit ieri pe aici.

 

https://goo.gl/maps/UJroPG6iZPm

 

Am evitat frumos ploaia, cativa stropi pe aproape de Bucuresti, dar nimic de speriat. Drumul Giurgiu - Zimnicea are niste portiuni de-ti vine sa cobori si sa iei mobra-n spate :(

 

 

 

post-20786-0-54288000-1494833613_thumb.jpeg

post-20786-0-61718000-1494833629_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, deci voi erati:

- Ribo et Co.: mi se pare ca v-am vazut plecand din Giurgiu de la faleza.

- Xael: da, tot ce e posibil. la Adunatii Copaceni la giratoriu ne-au depasit 2 motociclete de viteza.

 

Va salut cu respect!

;)

 

Multumesc Masba. :)

Da , am mancat in Giurgiu si dupa pe dn catre Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , am mancat in Giurgiu si dupa pe dn catre Buc.

Ne-am oprit putin si in Giurgiu sa vedem faleza de care eu habar nu aveam ca exista. De restaurantele plutitoare nici atat. :D

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am invartit ieri pe aici.

 

https://goo.gl/maps/UJroPG6iZPm

 

Am evitat frumos ploaia, cativa stropi pe aproape de Bucuresti, dar nimic de speriat. Drumul Giurgiu - Zimnicea are niste portiuni de-ti vine sa cobori si sa iei mobra-n spate :(

Misto traseul ....ca viraje cum e?

» Post actualizat in 15 May 2017 07:40

cred ca v-am depasit intr-un giratoriu. un pic dupa curcubeu :)

Tot in giratorii boss , tot asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am invartit ieri pe aici.

 

https://goo.gl/maps/UJroPG6iZPm

 

Am evitat frumos ploaia, cativa stropi pe aproape de Bucuresti, dar nimic de speriat. Drumul Giurgiu - Zimnicea are niste portiuni de-ti vine sa cobori si sa iei mobra-n spate :(

E bine ca nu v-ati udat si a fost soare. Pana la urma, daca drumul e prost si esti obligat sa mergi incet, macar ai putin timp sa admiri ce e prin jur. :) Asa ca, fiti optimisti. ;)

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i de viteza mobra mea. e un naked. dar a fost o vitezana cu nr de Giurgiu in paralel cu mine, mai tot drumul.

eram cu Ribo, Paulynos & co dar dupa oprirea obligatorie sa facem poza cu curcubeul, eu am dat tare ca trebuia sa ajung acasa, ei au facut touring :)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Concluzii dupa tura de ieri:

 

1. Pe langa pelerina de ploaie trebuie sa port si un carnetel pentru a nota depasirile pentru ca nu-mi amintesc sa fi depasit alti motociclisti.

 

2. Honda e Honda!! Apelati la paulynos cu incredere , printeaza tricouri pentru toate gusturile la preturi rezonabile , cu acest slogan si altele la fel de tru.

 

3 .Avem mai multe sate de romanes decat credeam.

 

4.Pentru o ieseala placuta conteaza mai mult compania decat drumul si conditiile meteo.Asta ultima o stiam deja dar da bine ca incheiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2011 am dat de un italian care a indoit janta fata la un naked.era in com gaujani.undeva intre Giurgiu si Zimnicea.Si a lasat colegul sa pazeasca mobra si a plecat la bucale sa caute roata sau platforma pentru service

vreau sa trec cu bacu lin Bulgaria,pe la Zimnicea si sa ma intorc la ruse

e 2 euro trecerea pentru magarul biped si 3 pentru mobra

Poti incerca sa treci cu bacul la Turnu Magurele :) si sa vii dinspre Plevna. Sau ce e acolo.

 

E bine ca nu v-ati udat si a fost soare. Pana la urma, daca drumul e prost si esti obligat sa mergi incet, macar ai putin timp sa admiri ce e prin jur. :) Asa ca, fiti optimisti. ;)

Cat de incet sa mergi??!?! Rupeai efectiv suspensiile. Daca ar fi drumul ok, pt sud ar fi un traseu interesant de facut toamna tarziu sau primavara. O alta parte naspa e ca e f aglomerata portiunea Alexandria-Buxuresti. Noroc sa stiu f bine traseul si recunosc ghiolbanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

, ei au facut touring :)

 

Nu am facut touring boss, am primit un Q de la mama natura ca este timpul sa o lasam mai moale .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Honda e Honda!! Apelati la paulynos cu incredere , printeaza tricouri pentru toate gusturile la preturi rezonabile , cu acest slogan si altele la fel de tru.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu am facut touring boss, am primit un Q de la mama natura ca este timpul sa o lasam mai moale .

listen to the master,xaelica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Momentul cheie a fost cand un tractorist ne incuraja sa continuam pe un drum de pamant pentru ca are numai 2 km si este ok pentru ca el numai ce a trecut cu tractorul .Mi-a scapat sa-l intreb daca nu cumva are user-ul Darco cbr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Goe,

 

voi pe unde v-ati invartit?

 

Eu am stat in fata pana aproape de Giugiu dar jur ca nu stiu .Am avut noi e idee de traseu dar nu le am cu locatiile mioritice , am tinut tot inainte unde mi s-a parut ca drumul e mai bun.Am iesit din centura pe la Cernica si am mesrs pana aproape de Olenita dupa care am mers catre Giurgiu.

» Post actualizat in 15 May 2017 08:25

Nu am fi putut face traseul propus decat daca stateam cu ochii in gps .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentul cheie a fost cand un tractorist ne incuraja sa continuam pe un drum de pamant pentru ca are numai 2 km si este ok pentru ca el numai ce a trecut cu tractorul .Mi-a scapat sa-l intreb daca nu cumva are user-ul Darco cbr.

asta fix dupa ce un BMW GS a facut calea intoarsa dupa ce s-a uitat de 2 ori la rapa aia pe care o numea tractoristul " drum" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Doar portiunea Oltenita -Giurgiu o cunosc bine si de data asta a fost super curat si liber .La utima vizita era greu sa vezi asfaltul de balegi.Acum am mai lasat si noi o dara de ulei de peste 50m ,ca Honda e Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...