Sari la conținut

Thasos de Rusalii 1-5 Iunie


george13
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Noi vrem sa plecam foarte devreme, cam 5 dimineata. Mergem relativ incet si ne mai oprim in Komotinii vreo ora, doua, la un prieten. Putem face Bulgaria impreuna.

Am pus waze-ul pentru un traseu si imi apar semne de camere prim Bulgaria. Sunt Radare ?

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E plin de camere fixe in bulgaria, unele posibil mai noi ca nu imi apareau pe navigon ultima versiune

 

Majoritatea camerelor care sunt agatate pe un cadru deasupra soselei si care seamana cu un reflector, sunt pentru controlul traficului, deci inclusiv vigneta, ceea ce nu este cazul motoarelor.

Nici cu masina si nici cu motorul, nu am inhatzat niciuna si sunt sigur ca am trecut pe sub ele neregulamentar, lucru de care nu sunt madru!

Da-ti bataie baietzi, Bg e prietena motociclistilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers întotdeauna cât a încăput la bulgari.

Nimic.

Pentru motoare, o țară foarte prietenoasă.

Sigur, am evitat zona Sofia.

Veliko si orice varianta de acolo spre greci/turci este liberă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

M-ar interesa sa vin cu pasager, mai ales daca nu se alearga.

N-am mai fost si poate sunt prea curios numai ca ar trebui sa stiu detalii ca sa stiu cat imi iau liber.

Aveti un plan cu opriri preconizate,variante de cazare in thasos? La feribot cum e cu biletele si cam cat ar costa toata distractia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici un plan , nimic, A fost aruncata doar o intrebare. M-as baga si eu. Incepem sa facem planul ?


» Post actualizat in 20 May 2017 09:56

Traseul ar trebui sa fie asa:

 

Bucureşti- Veliko Tîrnovo (popas la Tempo, restaurantul minune)-Makaza- Alexandroupolis- Kavala-(Feribot) - Thasos (tur de insulă)

 

Drumul e super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici un plan , nimic, A fost aruncata doar o intrebare. M-as baga si eu. Incepem sa facem planul ?

 

» Post actualizat in 20 May 2017 09:56

Traseul ar trebui sa fie asa:

 

Bucureşti- Veliko Tîrnovo (popas la Tempo, restaurantul minune)-Makaza- Alexandroupolis- Kavala-(Feribot) - Thasos (tur de insulă)

 

Drumul e super.

Mai bine ia feribotul de la Keramoti.

E mai ieftin si ajungi mai repede.

Si nici nu mergi pe autostarda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Plec si eu spre Thassos pe 1 iunie, joi, pe la 4:30-5 dimineata din OMV Sos Oltenitei. Plec cu un grup de prieteni cu 2 masini, eu fiind singurul pe motor. Nu voi merge cu ei grupat asa ca, daca mai e cineva care pleaca la ora respectiva "in partea aia", poate mergem impreuna. Drumuri bune!


» Post actualizat in 30 May 2017 09:54

Se mai pleaca? Cel putin eu sigur plec, la 5 dimineata din OMV Sos Oltenitei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In caz ca ne intalnim pe drum cei ce plecam din Bucuresti, in vama, in vreo benzinarie, eu o sa fiu cu o Yamaha Xj6N rosie, nr inmatriculare B-333-WOT, doua side case-uri textil pe lateral, Catalin ma numesc. Dati un semn, si mergem impreuna. Drum bun!

 

P.S. Motanul, cu cea mai mare placere ne putem vedea pe insula, lasa un nr pe pm.

post-7244-0-44293900-1496212264_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare:

 

Si-a mai luat cineva amenda in Grecia pentru parcare cu motocicleta? Am fost intr-o seara printr-o localitate din peninsula Kasandra(Chalkidiki) si am parcat motoreta langa o cladire de pe o straduta pe care mai erau parcate zeci de motorete si masini.Nu incurca nimic, chiar am lipit-o de perete pe cricul central. Culmea ca m-am trezit cu amenda de 80 euro. Dovada ca politistul ala a fost asa de prost e ca mi-a gresit numarul de inmatriculare(mi-a uitat o cifra) in procesul verbal.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...