Sari la conținut

Geaca cu protectii hard?


Postări Recomandate

buna simati colegi,

am si eu o intrebare, exista geci din material textil, dar sa aibe protectiile hard?

am gasit pana acum dar din ce mi-am dat seama doar cu un fel de burete atat pe umeri coate spate antebrate. Am comandat una Richa si este doar cu protectii din spuma, parca m-as simti mai bine intr-una cu protectii hard. Aa da si sunt incepator, daca nu v-ati dat seama, de aici si intrebarile poate tampite :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi puteti da niste exemple, sa caut? sau ceva anunturi de pe olx?

@kawasaki eu sunt incepator, si nu ma simt foarte in siguranta intr-o geaca cu protectii soft :D

 

@claman richa stormwind parca ii zice.

Editat de Fanel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, esti cam departe de mine, as vrea totusi sa o vad/probez pana sa dau banii pe ea, imi pare rau. Daca ai cumva drum prin zona mea anunta-ma. Spor la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara una cu protectii D3O (Richa, Icon, Furygan) si nu-ti fa griji.

Protectia e foarte maleabila (sa se aseze cat mai bine, sa fie confortabila) si la impact se intareste.

O protectie hard nu atenueaza socul prea mult, ci il transmite mai departe in corp. Alea sunt facute sa reziste cand te duci taras pe asfalt (la curse de exemplu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am luat-o pe aceea Richa, e ok am simtit protectiile sunt ok, e cam grea fata de ce mi-am imaginat :)) Sper sa nu o trantesc, mai lipseste utilajul de acuma :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, bre, io unul te felicit! Si ti-ai dat seama si de ce: ca ai luat echipament (ma rog, o parte din el, dar sigur se completeaza) INAINTE sa iei motorul, astfel incat sa fii protejat (macar fizic) atunci cand vei avea ce calari. Majoritatea pun echipamentul pe ultimul loc.

 

Cat despre geaca aia cu protectii hard, am si eu trei geci (doua touring, una speed, din piele), toate au protectii soft (cele de touring: una dintr-un fel de spuma semi-dura, cealalta dintr-un del de polistiren, cea de speed dintr-un fel de burete-spuma mai molcut). Pantalonii de touring au ceva spuma semi-dura (perechea uneia dintre geci), pantalonii de speed au protectii hard + spuma la genunchi + spuma la solduri. Nu ma bazez pe chestiile alea in caz de impact, dar macar psihologic ma simt bine ca stiu ca am ceva acolo.

 

Succes si asfalt curat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da urmeaza, deocamdata ma orientez spre incaltaminte, cu pantalonii inca nu stiu ce sa fac, eu as vrea sa fac naveta la servici cu moto, undeva la 10,12 km zilnic, cel mai probabil o sa iau doar niste aparatori pentru genunchi.

Acu la partea de incaltaminte nu stiu ce sa aleg, as lua ceva sa ii pot folosi si in timpul serviciului, sa nu umblu cu papuci de schimb in ghiozdan. Ce recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat pt drumuri lungi cizme moto, inalte, cu protectii, din piele si impermeabile.

Pentru zi de zi folosesc asa ceva. (aspect de bascheti normali, dar totusi cu protectii la varf si glezna) http://motodiscount.ro/spd/980276/GHETE-MOTO-FLM-CITY-MARO

da urmeaza, deocamdata ma orientez spre incaltaminte, cu pantalonii inca nu stiu ce sa fac, eu as vrea sa fac naveta la servici cu moto, undeva la 10,12 km zilnic, cel mai probabil o sa iau doar niste aparatori pentru genunchi.

Acu la partea de incaltaminte nu stiu ce sa aleg, as lua ceva sa ii pot folosi si in timpul serviciului, sa nu umblu cu papuci de schimb in ghiozdan. Ce recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da urmeaza, deocamdata ma orientez spre incaltaminte, cu pantalonii inca nu stiu ce sa fac, eu as vrea sa fac naveta la servici cu moto, undeva la 10,12 km zilnic, cel mai probabil o sa iau doar niste aparatori pentru genunchi.

Acu la partea de incaltaminte nu stiu ce sa aleg, as lua ceva sa ii pot folosi si in timpul serviciului, sa nu umblu cu papuci de schimb in ghiozdan. Ce recomandati?

 

O pereche de blugi moto cu protectii si ghete Tcx X-street air

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc asa ceva de mai bine de 1 an. Sunt foarte comozi si au protectie calumea la glezna pe ambele parti. Stau foarte bine pe ciment, nu aluneca talpa si pe scarite se simt bine.

http://motodiscount.ro/GHETE-MOTO-FIREFOX-RAPTOR

sunt ok, o sa le iau in considerare, daca zici ca au si protectii si mai bine :D

» Post actualizat in 14 May 2017 20:45

O pereche de blugi moto cu protectii si ghete Tcx X-street air

 

imi plac ghetele, sti daca aduce cineva pe la noi asa ceva? la googleit nu apare nicio firma romaneasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/723126-cizme-moto-noi-touringendurotouring-pielegoretexmulte-modelepretu/page-11

 

Eu le-am luat de pe louis.de , ce-i drept ,la reducere ,80 euro...acum pare ca a aparut modelul nou

 

https://www.louis.de/artikel/tcx-street-ace-air-stiefel/219062?list=311150461

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

atat faptul ca nu sunt magazine de profil in judet la noi cat si faptul ca nu imi permite programul de lucru sa fac drumuri asa, tre sa imi iau liber si sa am si buzunarele pline sa cumpar direct :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...