Sari la conținut

Caut un MZ ES 250


danzi76
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Caut un MZ ES 175 sau 250 in stare cat mai apropiata de original, inmatriculat, in stare buna de functionare.


A fost primul meu motor in 92 si al 2 lea in 95 si din pacate mi-am cam batut joc de ele - modificari stupide, vopsit in culori caracteristice varstei, etc... Acum a venit timpul sa ma revansez si sa ingrijesc un MZ asa cum merita.



Preferabil in Timisoara sau in apropiere (Resita, Caransebes, Arad, Oradea, etc). Toata luna mai sunt in Bucuresti (exceptie weekendurile cand sunt in TM).


Telefon 0748838897


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e unu pe Olx la 1000 lei. Pare intreg.

intreg insemnand piesele vizibile la numar.

de acolo va mai avea de tras pana il aduce la stare de functionare.

 

evident ca insa la final ai o jucarie misto.

 

1. am fost un bou, recunosc, l-am vandut pe al meu pe nimic. pacat de el.

2. stiu 2 bucati. unu intreg/functional/cu acte, nr noi, arata si merge chiar bine insa nu cred ca se vinde...

mai stiu unu' intreg semi functional, cu acte... ala poate poate dar nu sunt sigur, cred ca cu ceva telefoane as putea sa dau de om...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa iei unul gata facut.

Eu l-am luat pe al meu cu acte vechi de la al patrulea cumparator cu 1300 lei si arata prost spre bine.

M-am apucat sa il fac si doar toba din Germania m-a costat 1100 lei.

Cand am ajuns cu cheltuiala la 10 000 lei nu am mai tinut socoteala dar l-am terminat si dupa 2 ani l-am si inscris.

Acumm il tin in garaj ca nu am timp de el.

PS Si nu e reconditionat 100% original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la Satu Mare e splendid si l-as lua acum dar s-a vandut, ala este exact ce imi doresc.

Sper ca cel care l-a luat sa aiba grija de el si sa il tina in tara, pe drum.


» Post actualizat in 04 May 2017 21:03

Nu vreau un proiect, vreau sa il transcriu imediat si sa il plimb, sa ma mandresc cu un motor bine facut care m-a facut sa iubesc motocicletele.

Sfatul meu e sa iei unul gata facut.

Eu l-am luat pe al meu cu acte vechi de la al patrulea cumparator cu 1300 lei si arata prost spre bine.

M-am apucat sa il fac si doar toba din Germania m-a costat 1100 lei.

Cand am ajuns cu cheltuiala la 10 000 lei nu am mai tinut socoteala dar l-am terminat si dupa 2 ani l-am si inscris.

Acumm il tin in garaj ca nu am timp de el.

PS Si nu e reconditionat 100% original.


» Post actualizat in 09 May 2017 21:20

Aveti idee cam la ce pret ar ajunge un dezmembrat, vopsit (ca originalul, negru cu dungulita aurie), asamblat, reglat si pregatit de drum un MZ intr-o stare relativ buna?

Intreb pt ca trebuie sa tin cont de pretul final al motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am gasit MZ-ul mult dorit,

L-am gasit langa Timisoara, este intr-o stare f buna, vopseaua originala (mici ciobituri ce trebuiesc reparate), inmatriculat cu CIV, si cel mai important in stare de functionare. Iar ca bucuria sa fie si mai mare am primit si aparatorile de vant pt picioare.

Mai multe poze, dupa ce il curat si montez aparatorile.

post-94574-0-91231100-1494867417_thumb.jpg

post-94574-0-97264300-1494867419_thumb.jpg

post-94574-0-87873300-1494867426_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos domnule,frumos arata bine se vede ca cine la avut a tinut la el,sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi kilometri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,

Incerc sa il mai improspatez, mai sunt multe de facut la el (maruntisuri care adunate ... stie toata lumea). Dupa ce v-a fi cum il doresc voi face tot posbilul sa il tin intr-o stare perfecta, si cel mai important, incerc sa fac cu el cateva mii de km anual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am gasit MZ-ul mult dorit,

L-am gasit langa Timisoara, este intr-o stare f buna, vopseaua originala (mici ciobituri ce trebuiesc reparate), inmatriculat cu CIV, si cel mai important in stare de functionare. Iar ca bucuria sa fie si mai mare am primit si aparatorile de vant pt picioare.

Mai multe poze, dupa ce il curat si montez aparatorile.

Cat ai dat pe el ? m si eu caut unu la fel sa fie ok cu actele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...