Jump to content

Photo

Plimbare 1 Mai Bucuresti - Ostrov (Manastirea Dervent)

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 268 posts
  • Moto: BMW F650GS

Posted 03 May 2017 - 02:59 AM

Cateva momente surprinse pe camera:

Edited by Edd, 03 May 2017 - 02:59 AM.

#2 Adrian M.

Adrian M.

EU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,680 posts
  • Moto: R1200RT
  • Club: nu

Posted 03 May 2017 - 05:43 AM

Salut. Vezi ca de la minutul 24, cand ne zici multam ca ne am uitat, mai ai 4 minute de film negru. Si, parere personala, eu as fi taiat si facut un colaj de maxim 7-8 minute. E plictisitor. Adica, ai de exemplu la inceput 2 minute cum stai la semafor,apoi cum alimentezi, etc.
Nu e deloc ...captivant :D
Asfalt uscat!

Edited by mathe adrian, 03 May 2017 - 05:44 AM.

#3 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 268 posts

Posted 03 May 2017 - 10:14 AM

Cand fac colaje cu lucruri importante din trafic (evenimente, intalniri, accidente), tai si compilez doar ce este important. La plimbari, prefer sa las cat mai mult. Nu stiu de ce a generat youtube acea parte neagra, pt ca pe filmul original nu exista. Multumesc de feedback!

» Post actualizat in 03 May 2017 23:50

Am re-randat clip-ul deoarece in multe cadre iesise pixelat, desi pe original nu era asa. Sunt inca incepator in domeniu si deabia incep sa inteleg mai in profunzime optiunile din Sony Vegas.

» Post actualizat in 03 May 2017 23:52

Edited by Edd, 03 May 2017 - 10:16 AM.

#4 Adrian M.

Adrian M.

EU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,680 posts
  • Moto: R1200RT
  • Club: nu

Posted 06 May 2017 - 07:59 AM

Stai linistit, eu sunt si mai pe langa. Am patit si eu cu pixelarea. Ai dat sa faca softul compresie? Sau sa reduca rezolutia, fps urile? Mie de acolo mi a rezultat asta.

#5 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 268 posts

Posted 07 May 2017 - 12:11 AM

Au fost mai multe chestii combinate: resample era activ, variable bit rate era activ, proiectul nu era setat pe "use highest quality". Colac peste pupaza, nu intelegeam de ce a iesit asa luminos in anumite cadre si am descoperit ca aveam niste zgarieturi fine pe carcasa de protectie a camerei si astea reflectau razele soarelui. Am comandat 2 carcase noi si niste baterii de rezerva, iar acum vedem ce iese la urmatoarea plimbare.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status