Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 10 - 9/11 Iunie 2017 - Camping S, Mamaia Nord


Postări Recomandate

Seawolves MC Romania va invita la cea de-a 10’a editie a intrunirii moto de pe litoral:

SEAWOLVES BIKE FEST X

Cea de-a 10'a editie a festivalului se va intampla in weekend'ul 9-11 Iunie 2017, in aceeasi locatie ca si in ultimii doi ani - Camping S, din Mamaia Nord (www.camping-s.ro) situat pe bulevardul Mamaia Nord. ( https://goo.gl/maps/Gh6Gw ). Un camping amenajat dupa standarde moderne, cu spatiu de campare generos si curat, toalete si dusuri super decente... si numeroase, plaja proprie, beach bar s.a.m.d.

Vom incerca sa imbunatatim si in acest an reteta cu care v-am obisnuit si va garantam cel putin aceleasi standarde de organizare si distractie ca si in anii trecuti.

Ingredientele: bere rece la dozatoarele care vor functiona non-stop, taria de intampinare, concursurile cu premii serioase, concertele rock pe o super scena, folkul live si cantarile haiducesti in jurul focului de tabara pana in zori, parada moto, late night show'ul interzis minorilor si inimilor slabe, artificiile si alte surprize pe care le veti descoperi la fata locului. Una dintre ele:
Seawolves MC impreuna cu REPSOL Romania vor oferi 120 de schimburi de ulei (10W40) bikerilor care vor veni pe motor de la peste 500 de km! Fie in ordinea sosirii, fie prin tragere la sorti.

Pe langa distractia din camping si de la terase, v-am pregatit anul acesta entertainment de calitate si pe scena festivalului.

Astfel, seara de vineri va fi o seara dedicata monstrilor sacri ai rockului si metalului international iar seara de sambata va fi dedicata rock'ului mai mult sau mai putin autohton.

Mai exact:

Vineri – 9 Iunie (tribute night)

METALLICA – by SCREAM INC. (Ucraina)

IRON MAIDEN – by TROOPER (Ro)

MOTÖRHEAD - by MOTORACE (Bulgaria)

PANTERA - by DOMINATION (Ro)

RED HOT CHILI PEPPERS - by Romanian Hot Chili Peppers (Ro)

Sambata – 10 Iunie

ALTERNOSFERA

TROOPER

ZOB

LUPU CEL RAU

STONELIGHT

... si, ca de obicei, asa cum ne si va place, dupa show’ul interzis minorilor, si pana la rasarit, petrecerea continua pe plaja, la focul de tabara, langa beach barul care va fi deschis toata noaptea, pentru traditionalul

&rock cu
, acompaniat la chitara bass de Virgil Stoica si la tobe de maestrul Ionut Micu!

Nu vor lipsi nici concursurile care vor fi mult mai putin serioase decat premiile! Acestea se vor intampla sambata dup'amiaza, dupa parada moto care va incepe tot sambata, la ora 13.00

Prezentatorul evenimentului - Cristian HRUBARU de la Rock FM!


Motoarele si masinile vor fi parcate separat de locurile de campare, intr-un spatiu special amenajat si supravegheat non-stop (in interiorul campingului).

Pretul unic de intrare la fest pe perioada celor 2 zile va fi de 35 Ron. Accesul in camping se va face pe baza de bratari, care vor fi de doua feluri: bratari pentru acces doar in zona de concerte si terase si bratari pentru acces si in zona de campare.

Cazarea se poate face fie la cort - gratuit bineinteles - (cum am spus mai sus, conditiile in camping sunt excelente, toalete foarte curate, iar la dusuri este apa calda non stop), fie la pensiunile sau hotelurile din zona.

Din pacate locurile de cazare la casute in incinta camping'ului au fost epuizate de mai bine de doua luni, de aceea va oferim alte posibilitati de cazare:

- Hotel Siret*** (www.hotel-siret.ro) - 140 de lei pe noapte camera dubla, cu mic dejun inclus - oferta valabila pt minim 2 nopti si doar cu precizarea ca sunteti participant la Seawolves Bike Fest.

Pentru rezervari: Oana - 0755 110 227

- Hotel Marea Neagra*** (www.mareaneagracomplex.ro) - 130 de lei pe noapte camera dubla, cu mic dejun inclus sau 190 de lei pe noapte cu mic dejun si cina - oferta valabila pt minim 2 nopti si doar cu precizarea ca sunteti participant la Seawolves Bike Fest.

Pentru rezervari: 0769 630 639, 0241 831 292


Cei care ne-au onorat cu prezenta la editiile precedente stiu ca ne dam toata silinta ca invitatii nostri sa se simta excelent. Iar anul acesta, cum e si firesc, v-am pregatit si mai mult si mai bine decat in anii trecuti.

Poze de la editia precedenta aici.

Acestea fiind zise, va asteptam pe toti la mare cu bratele deschise, vreme buna, multa distractie si bere rece!

poster-swbf-2017-WEB.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe Hotel Siret mi-a dat ca e deja full.Nasol!Intalnirea e la mare cautare...pe buna dreptate!

» Post actualizat in 03 May 2017 09:03

Au aceleasi preturi si pe Booking...ce rost mai are precizarea ca suntem pt moto party ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Hotel Siret mi-a dat ca e deja full.Nasol!Intalnirea e la mare cautare...pe buna dreptate!

» Post actualizat in 03 May 2017 09:03

Au aceleasi preturi si pe Booking...ce rost mai are precizarea ca suntem pt moto party ?

 

Exact acesta este motivul pentru care am precizat in anunt un numar de telefon si o persoana de contact pentru Hotel Siret. Sunt un numar de camere oprite pentru evenimentul nostru la un pret preferential. Pe booking se pot face rezervari pentru minim 3 nopti iar pretul este de 176 lei pe noapte:

 

SIRET.jpg

 

Prin urmare anuntul este valabil (probabil in limita locurilor disponibile, bineinteles) dar pentru a beneficia de oferta rezervarile trebuie facute la receptie, adica la numarul de telefon precizat de noi !

 

Cele doua hoteluri din oferta sunt alaturate si sunt situate la cca 3 km de locatia festului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Siret trebuie rezervare minim 3 zile,dar la Marea Neagra repet ca pe Booking este acelasi pret.Unde este avantajul bikerilor?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avantajul este dat de faptul ca 35 de lei iti ofera posibilitatea petrecerii unui week end la Vamaia. Vrei hotel? Fa-le curu' mare fomistilor din zona care vor sa traga tare doua luni de sezon si sa traiasca dupa aceea un an! Oameni buni, voi n-ati vazut ce s-a intamplat pe acolo?! Cat credeti ca o sa mai reziste campingul respectiv la presiunile imobiliare din zona?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cum s-a dus campingul,dar si cum usor-usor intalnirile devin comerciale.Ideea este ca sub pretextul "discounturi pt bikeri" se ascunde "avantaje pt organizatori"...ma repet:la Marea Neagra este acelasi pret ca pe booking.

» Post actualizat in 04 May 2017 08:00

Am vazut cum s-a dus campingul,dar si cum usor-usor intalnirile devin comerciale.Ideea este ca sub pretextul "discounturi pt bikeri" se ascunde "avantaje pt organizatori"...ma repet:la Marea Neagra este acelasi pret ca pe booking.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E take it or leave it. Aceasta intalnire (la care merg de 5 ani consecutivi) este cea mai ok din multe puncte de vedere (probabil sunt subiectiv dar nu conteaza).

 

Sa comentezi ca organizatorii fac aranjamente ca sa faca mai multi bani nu isi are rostul din punctul meu de vedere, din nou subiectiv. E un lucru perfect normal sa faca bani, cu cat mai multi cu atat mai bine. 35 lei acces 3 zile unde ne adunam o gramada de oameni cu multe lucruri in comun si plus mai vezi si o gramada de trupe / camping gratis / e foarte ok ca pret.

 

Du-te la smaeb sa vezi acolo "discounturi si avantaje pt bikeri" din partea organizatorilor.

 

PS : eu am cautat cazare din februarie (prima data cand au anuntat evenimentul pe facebook) si preturile erau aceleasi peste tot, deja era 50% rezervata Mamaia si pe booking si pe airbnb.

 

HINT : sunt destule pensiuni ok in zona unde poti rezerva o camera decenta la pretul pietei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am vazut cum s-a dus campingul,dar si cum usor-usor intalnirile devin comerciale.Ideea este ca sub pretextul "discounturi pt bikeri" se ascunde "avantaje pt organizatori"...ma repet:la Marea Neagra este acelasi pret ca pe booking.

Marea Neagra este un hotel mic cu doar 24 de camere. Avantajul pentru bikeri este ca vor profita de o camera la hotel in Mamaia cu 130 de lei pe noapte... nu alti turisti care nu au treaba cu festivalul.

Avantajul pentru organizatori este ca nu mai trebuie sa raspunda la 200 de mesaje care solicita sugestii de cazare ieftina in zona.

 

In rest... liber la carcoteala. Am auzit atatea in anii astia incat am devenit imuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pe Booking.com este acelasi pret ca in "oferta" Hotelului Marea Neagra si vi se pare scump, rezervati la Siret. Daca este scump si la Siret, stati cu cortul - este inclus in pret intrare. Daca nu va convine nimic - stati acasa. Cine stie ce se intampla aici va veni oricum si se va simti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti veni indiferent de vreme. In fiecare an a plouat cate putin, ba pe drum, ba acolo, ba ziua, ba noaptea. De fiecare data n-a contat, atmosfera creata este peste starea vremii.

:s2177:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pe Booking.com este acelasi pret ca in "oferta" Hotelului Marea Neagra si vi se pare scump, rezervati la Siret. Daca este scump si la Siret, stati cu cortul - este inclus in pret intrare. Daca nu va convine nimic - stati acasa. Cine stie ce se intampla aici va veni oricum si se va simti bine.

:10: :agree: prezent

Editat de cip11xx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Venim!! cazare achitata din februarie :D

Daca va fi si vreme buna... cu atat mai bine.

Daca nu ... oricum te uzi cand faci baie in mare. Ca te uzi de pe drum... nu e un capat de tara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Seawolves MC Romania va invita la cea de-a 10’a editie a intrunirii moto de pe litoral:

SEAWOLVES BIKE FEST X

Cea de-a 10'a editie a festivalului se va intampla in weekend'ul 9-11 Iunie 2017, in aceeasi locatie ca si in ultimii doi ani - Camping S, din Mamaia Nord (www.camping-s.ro) situat pe bulevardul Mamaia Nord. ( https://goo.gl/maps/Gh6Gw ). Un camping amenajat dupa standarde moderne, cu spatiu de campare generos si curat, toalete si dusuri super decente... si numeroase, plaja proprie, beach bar s.a.m.d.

Vom incerca sa imbunatatim si in acest an reteta cu care v-am obisnuit si va garantam cel putin aceleasi standarde de organizare si distractie ca si in anii trecuti.

Ingredientele: bere rece la dozatoarele care vor functiona non-stop, taria de intampinare, concursurile cu premii serioase, concertele rock pe o super scena, folkul live si cantarile haiducesti in jurul focului de tabara pana in zori, parada moto, late night show'ul interzis minorilor si inimilor slabe, artificiile si alte surprize pe care le veti descoperi la fata locului. Una dintre ele:

Seawolves MC impreuna cu REPSOL Romania vor oferi 120 de schimburi de ulei (10W40) bikerilor care vor veni pe motor de la peste 500 de km! Fie in ordinea sosirii, fie prin tragere la sorti.

Bun, cum dovedim, ca venim de la peste 500 km? Ca pot sa am numere de Arad, dar in perioada aia sa fiu la mare ... si vin de la 5 km! Cum aflati distanta parcursa pe motor?

» Post actualizat in 24 May 2017 16:04

?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect,

 

voi fi prezent si in acest an la intrunire... !

Poate sa ninga, poate sa ploua, mi-am luat canadiana noua.....deci NE VEDEM la stalpul de beton, sau la coada la bere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bun, cum dovedim, ca venim de la peste 500 km? Ca pot sa am numere de Arad, dar in perioada aia sa fiu la mare ... si vin de la 5 km! Cum aflati distanta parcursa pe motor?

» Post actualizat in 24 May 2017 16:04

?!?

 

Ce probleme au unii ... :alcy: Indiferent de unde pleci , tu mergi pt party sau sa primesti moca un amarat de bidon de ulei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bun, cum dovedim, ca venim de la peste 500 km? Ca pot sa am numere de Arad, dar in perioada aia sa fiu la mare ... si vin de la 5 km! Cum aflati distanta parcursa pe motor?

» Post actualizat in 24 May 2017 16:04

?!?

 

De exemplu poti veni cu bonurile de la benzinarie care parca au data si ora pe ele, inclusiv adresa benzinariei, nu? Acuma, daca tu vrei sa le faci in ciuda si esti deja la mare si pui mobra pe cricul central si legi un zgarci de acceleratie, ca poate nu ai canistre la indemana, mototolesti si tu bonurile un pic, dai nitel cu radiera pe adrese si ore p-acolo si aia e, nu cred ca o sa se prinda nimeni. Oricum, cred ca se merge pe bunul simt. Zic si eu, nu dau cu parul.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna...

Se coalizeaza ceva calareti vineri din Bucuresti...?...Daca se poate si ceva chopperache cu atat mai bine...ca sa mergem relaxat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna...

Se coalizeaza ceva calareti vineri din Bucuresti...?...Daca se poate si ceva chopperache cu atat mai bine...ca sa mergem relaxat...

Salut, suntem 2 motoare (Hornet 600 si SV 650) care plecam vineri dimineata, vrem sa mergem pe drumul vechi, pe la Ostrov, prin sudul Dobrogei. Drum de relaxare si placere. Nu am stabilit ora, daca mai sunt doritori, haideti sa stabilim ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, suntem 2 motoare (Hornet 600 si SV 650) care plecam vineri dimineata, vrem sa mergem pe drumul vechi, pe la Ostrov, prin sudul Dobrogei. Drum de relaxare si placere. Nu am stabilit ora, daca mai sunt doritori, haideti sa stabilim ceva.

Salut,

Eu clar m-as alatura, problema este ca nu prea pot pleca sub 11.30 - 12.00...altfel exact pe traseul ala vreau sa merg.Daca mai apar restrictionati de program ca mine, care pleaca mai tarziu, formam schimbul doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , din Iasi mai pleaca cineva vineri ?

 

Eu as pleca pe la ora 14:00 (0740269545).

 

Traseu prin Vaslui , Barlad, Braila -bac, Macin , Constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...