Sari la conținut

Traseu Comarnic-Secaria


Bogdan Chirita
 Share

Postări Recomandate

am fost eu pe 15 aprilie, Valea Doftanei spre Comarnic, Nisip,pietris, atentie mare,>in anumite locuri drumul e cam ingust,daca vin masini din sens opus,e cam nasol. Unele curbe sunt misto,altele sunt nasoale. Am blocat roata spate de doua ori pe coborare si de doua ori mi-a fugit roata spate ,o data pe nisip,o data pe baliga. Cand am ajuns in Comarnic ma cam dureau incheieturile de la maini. In rest ok, poze frumoase si adrenalina.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix cum a zis Costi31, si pe mine ma dureau incheieturile cand am coborat. Nu prea poti sa "te dai" daca nu ai Adventure, eu am fost cu morcov maxim in urcare pe cateva pante cu nisip, atentia incordata sa nu masor nisipul mai de aproape. Drum fain dar dificil, cam rupt si destul de abrupt coborarea spre Comarnic/DN1. Foarte frumos la Baraj Paltinu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nasol drumul am fost cu masina acum 2 sapt . Nisip si pietris pe margine, gropi nu e prea fun drumul. Peisajul e frumos. Dar daca mergi cu moto mare atentie !!

Editat de WestRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix cum a zis Costi31, si pe mine ma dureau incheieturile cand am coborat. Nu prea poti sa "te dai" daca nu ai Adventure, eu am fost cu morcov maxim in urcare pe cateva pante cu nisip, atentia incordata sa nu masor nisipul mai de aproape.

 

Stai, nu inteleg, daca ai "Adventure" nu aluneci pe nisip in curba ? Hopa, si eu care eram atent degeaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai, nu inteleg, daca ai "Adventure" nu aluneci pe nisip in curba ? Hopa, si eu care eram atent degeaba :D

 

Nu știu să îți dau răspunsul corect, nu am avut Adventure... dar am observat că uamenii cu ADV se dau și offroad prin noroaie, bălării și râuri de munte, deci presupun că un pic de nisip nu e chiar o tragedie pentru ei. Am mers cu un prieten cu ADV și nu părea la fel de stresat ca mine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, cum sa iesiti la plimbare daca drumurile au nisip, sau baliga, sau gropi? pai ce face guvernul, dar presedintele? nu curata drumul sa iasa motociclisti sa puna ghenuchiul jos? si daca mai pui ca a fost inorat, mai bate vintul, este chiar nasol, nu e ca la Mall, acolo toate sint linistite, cunoscute si nu consumi nici benzina, nu trebuie sa te echipezi. Cred ca din aceasta cauza azi in 200 km am vazut doar 2 motociclisti pe drum si 3 intr-o parcare. Apoi spunem ca SMAEB este slab, sa-i fie rusine.

Iesiti si plimbati-va, nu mai faceti excursii pe Google maps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu să îți dau răspunsul corect, nu am avut Adventure... dar am observat că uamenii cu ADV se dau și offroad prin noroaie, bălării și râuri de munte, deci presupun că un pic de nisip nu e chiar o tragedie pentru ei. Am mers cu un prieten cu ADV și nu părea la fel de stresat ca mine. :)

Eu cred ca mai e o diferenta. Pe un "ADV" (sa-i zicem enduro-touring, macar) poti merge lejer in picioare, postura cu un control mult mai ridicat pe suprafete nesigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu știu să îți dau răspunsul corect, nu am avut Adventure... dar am observat că uamenii cu ADV se dau și offroad prin noroaie, bălării și râuri de munte, deci presupun că un pic de nisip nu e chiar o tragedie pentru ei. Am mers cu un prieten cu ADV și nu părea la fel de stresat ca mine. :)

Amicul ăla al tau nu are Adventure, are doar Gs1200 de-ala normal, de săraci :)

 

Drumul e bestial, merge cam cu orice motocicleta, dar ca sa fie fun trebuie să ai ceva experiență.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...