Sari la conținut

Test drive ktm 525 exc 4t+300 exc 2 t


Zifcsak Andrei
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,este prin zona niste posesorii de 525 exc 4t si 300exc 2t? Doresc sa achizitionez un ktm si aceste 2 modele imi par destul de ok ca si pret si vreau sa vad care este diferenta dintre ele sa nu cumpar ceva si sa fiu nevoit sa il vand.Tin sa precizez ca mam mai dat pe un 450 exc si nu pot sa ca mia plavut la nebunie orcum vreau sa probez mai multe ca sa stiu pe ce sa ma axez

» Post actualizat in 25 Apr 2017 00:47

Sunt prin zona*, placut* nu pot sa il editez.. Imi cer scuze. Asta ii ultima oara cand postez de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 25 Apr 2017 00:47

Sunt prin zona*, placut* nu pot sa il editez.. Imi cer scuze. Asta ii ultima oara cand postez de pe telefon.

Daca ar fi numai astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...........orcum vreau sa probez mai multe ca sa stiu pe ce sa ma axez...............

''orcum'' nu prea as crede ca se vor gasi colegi amatori sa-ti dea mobra pt test-drive.....

slabe sanse

 

 

Daca ar fi numai astea...

deci asta ar mai fi, asa-i?

512.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu intreaba de un test drive in Timisoara la care dau comment 2 din bucuresti si unul din cluj fara nici un ajutor.... de asta se duce dracului forumul.

Incearca pe la zona de enduro...sau posteaza pe la CS sau AR ca ei au ceva dealuri si automat mai multi enduristi si nici nu sunt foarte departe. Daca omu te lasa sa faci macar un cerc in curte merita o mica plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca erai din bucuresti puteam sa te ajut eu cu 525 dar cu 200 exc in loc de 300.Pentru ce vrei sa il folosesti?exclusiv enduro?sau strada.Pentru enduro gen poteca o urcare nu foarte abrupta,e ok.Problema e la cuplu ,pe o urcare mai abrupta daca tragi mai tare de gaz o dai pe spate.525 are cuplu foarte mare si daca nu te joci mult cu ambreiajul e greu de controlat doar din gaz.Plus daca ai cazut cu ea se ineaca repede si daca o tii mai mult de 4-5 minute pana sa o ridici ii vine ulei in capul pistonului si atunci sa vezi distractie.Eu 525-ul l-am facut supermoto o motocicleta fantastica de oras si de facut golanii cu ea.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

525 Exc este motor de rally-raid sau supermoto (de competitie sau nu, cu gumele aferente).

Pentru enduro are inutil de multa (si prea agresiva) putere . Daca te dai doar macadam si enduro peisagistic si vrei viteze si senzatii warp pe malul Timisului, go for it.

 

300 Exc este cel mai bun si mai puternic model hard/extrem enduro de la Ktm. Este, probabil, cea mai raspandita alegere in cursele hard/extrem enduro.

 

Doua chestiuni totalmente diferite, precum luna si pamantul. In afara de sigla, culoare si crampoane, totul este in alte filme la cele motoare.

Cred ca 300 Exc gasesti de inchiriat la EnduRoMania, daca imi amintesc corect.

 

525 este ieftin fiindca toata lumea si-a dat seama, in timp, de inutilitatea lui la enduro.

300 Exc nu iti recomand deloc daca nu ai un minim de experienta si motivatie serioasa pentru sportul acesta. Este ca si cum ti-ai cumpara Subaru Wrc ca sa mergi sa iei apa de la fantana publica din Mehala.

 

Mai jos ai un post f.f. fain (dpmdv) al unui baiat din Bucuresti care a luat un 400 Exc de la Timisoara (un motor nu atat de puternic precum un 525 si, implicit, mult mai manevrabil la enduro) si care dupa 3 iesiri si un training cu un 125 in 2T deja il vinde :)

Recomand maxim postarea lui:

/index.php?/topic/740734-primul-enduro-fiabil/?p=4324361


» Post actualizat in 26 Apr 2017 21:48

Ce trebuie sa retii (asta fiindca nu stiu ce varsta, experienta si intentii ai in privinta acestui sport) este ca intre 125 si varful de lance care este 300-le 2T mai ai un 200 si un 250 2T. Eu as fi mai circumspect cu un 300 2T, fiindca nu are nici o legatura cu un 300 4T sau cu un 300 4T pentru strada, care sunt niste mici anemii, indiferent de unghiul din care te uiti. Nu ca ar suporta vreo vreo comparatie un motor enduro cu unul de strada, but... just sayin.

 

Bafta in alegerea ta!


» Post actualizat in 26 Apr 2017 21:52

For the record - multa lume sta pe aici sa mai piarda timpul, sa "se mai" rada. Take it easy! Pari tanar, nu te mai consuma la orice gluma sau nu, mai mult sau nu foarte inteligenta.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...