Jump to content

Photo

Articol despre Maverick Viñales - gsp.ro

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 dragoss

dragoss

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 123 posts

Posted 21 April 2017 - 12:11 PM

am intrat pe site-ul celor de la Gazeta Sporturilor si, cu uimire si stupoare, am gasit un articol cgiar interesant.

Deci cateodata se poate face si gazetarie nu doar can-can!

http://premium.gsp.r...ogp-508303.html

#2 FLEX

FLEX

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,477 posts
  • Interests:orice ... cu motor
  • Moto: Gilera Dakota350/RC600-89/RC600-93Cobra
  • Numar: Benelli Tre-K1130 Amazonas
  • Club: DaewooClub

Posted 21 April 2017 - 12:40 PM

Ma rog, ala nu e chiar un articol, e un fel de colaj de texte care par a nu avea nici o legatura unul cu altul.

Dar vorba ta, bine ca e.

L-am citit si uite ce zice baiatul, cica Suzi nu-i permitea sa stea la bataie (nuj'ce cu roata spate), dar ca Yama e scula si o sa se bata cu cine se baga pe linga el - daca l-o prinde cineva, bineinteles.

Si io unul il banuiam ca nu-i place scandalul ... cita greutate au si parerile noastre din fata televizorului, fix pla.

Alta chestie, se pare ca baiatul asta e mai robot decit robotii, nu face decit sa se antreneze fizic si sa se dea pe pista, al'ceva ni'ca ... la naiba, ce gust mai are viata si chiar motociclismul in felul asta? spaniol maniac ...

OCHII IN PATRU!

#3 addrianii

addrianii

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 87 posts
  • Moto: Ducati Monster 900S, Ducati 900SS

Posted 21 April 2017 - 02:37 PM

"Viñales a egalat recordul lui Wayne Rainey, din 1991, ultimul care a obținut două victorii cu Yamaha la începutul sezonului."

"Maverick, mult mai stăpân pe motocicletă, mai calm, mai calculat s-a impus atât în Qatar, cât și în Argentina. La Losail, circuitul a fost mai degrabă favorabil motocicletei Yamaha, iar clasarea lui Marquez pe doi a fost un succes, ținând cont de faptul că nu e tocmai cursa lui favorită."

Deci cum? Astia nu se abtin deloc sa dezinformeze...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status