Jump to content

Photo

Produc Coburi Moto

coburi buzunare moto coburi moto

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 horatiuwolfy

horatiuwolfy

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts

Posted 21 April 2017 - 10:14 AM

Produc coburi moto din piele artificiala de cea mai buna calitate, ranforsata cu shilduri de plastic. Coburii isi pastreaza forma chiar si atunci cand sunt goi. Dimensiune 30x20x18. Produc la comanda si alte forme si/sau dimensiuni. Tel.0747404076 wolfy@wolfy.ro

Attached Thumbnails

• IMG_20161028_143919.jpg
  • IMG_20161028_143905.jpg

#2 Silver Arrow

Silver Arrow

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 869 posts
  • Moto: BMW R1200RT
  • Numar: B 237 UTU

Posted 21 April 2017 - 01:41 PM

Parerea mea este ca cu inchizatorile din plastic, si cusute in loc de nituite iti dai cu firma in cap.

Arunca si tu o privire pe la cei care fabrica asa ceva. De ex:

https://www.hepco-sh...arlett-297.html

Succes!

#3 Cavaleru

Cavaleru

Sustinator

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 6,140 posts
  • Moto: Yamaha TDM 900A

Posted 21 April 2017 - 07:06 PM

arata bine cobul, nu ar fi stricat un pic mai multa atentie la lungimea si amplasarea chingilor pentru incuietori, astfel incat sa fie la acelasi nivel, aceeasi lungime

cred ca poti gasi capete de curea pe care sa le folosesti ca sa faci niste incuietori in nota cu tot restul cobului

spor

#4 l.u.v

l.u.v

Vanturator de tarana si alergic la prostie..

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 8,378 posts
  • Moto: Doispesute elte
  • Club: 0722 625 710

Posted 21 April 2017 - 07:13 PM

Completeaza-ti profilul si scrie pe topic din ce oras esti.

"Prefer fiarele mai vechi in locul plasticelor de ultima generatie"..

#5 Klaus Cata

Klaus Cata

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 412 posts
  • Moto: Kawasak ER-6N

Posted 21 April 2017 - 08:28 PM

As fi tentat sa mi fac pe nakedul meu ceva :)) doar ca nu prea dau bine inchuzatoarele de plastic cu coburile. Dar poate pana atunci gasesti o alta alternativa. Keep up the good job

#6 Cavaleru

Cavaleru

Sustinator

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 6,140 posts
  • Moto: Yamaha TDM 900A

Posted 21 April 2017 - 08:37 PM

ma gandeam ca poti face o chestie interesanta si sa faci un capac dublu, practic sa mai ai inca o bucata care vine pe laterala coburilor peste incuietori si asa, nu se mai vad incuietorile

#7 JUST4TNT

JUST4TNT

....................

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,160 posts
  • Moto: VN900

Posted 21 April 2017 - 08:38 PM

Parerea mea este ca cu inchizatorile din plastic, si cusute in loc de nituite iti dai cu firma in cap.

Arunca si tu o privire pe la cei care fabrica asa ceva. De ex:

https://www.hepco-sh...arlett-297.html

Succes!

E greu sa faci asa ceva la calitatea celor de la H&B . Singurul avantaj e probabil pretul mult mai mic .

Facebook is like a jail. You sit around, waste time, have a profile picture, write on walls and get poked by guys you don’t really know.

#8 Klaus Cata

Klaus Cata

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 412 posts

Posted 21 April 2017 - 08:42 PM

Daca se tine de treaba si vrea cu timpul va evolua si va ajunge sa faca chestii si mai faine. Oricum din poze arata binicel si e pe drumul cel bun. La el totul se rezuma la detalii.

#9 JUST4TNT

JUST4TNT

....................

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,160 posts
  • Moto: VN900

Posted 21 April 2017 - 08:51 PM

Nu am zis ca is de rahat , i doresc succes si e foarte ok ca face asa ceva . Am zis doar ca cele de la H&B (si eu am) cu care Silver Arrow a facut comparatie , sant foarte bine facute si e greu sa ajungi sa le faci la  calitatea aia (piele , vopsea piele , cusaturi , ranforsari ,inchizatori , sistem de prindere  , etc)   

Facebook is like a jail. You sit around, waste time, have a profile picture, write on walls and get poked by guys you don’t really know.

#10 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 10,135 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 21 April 2017 - 08:57 PM

Ar fi bine sa mentionezi si ceva preturi!

Succes!

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#11 horatiuwolfy

horatiuwolfy

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts

Posted 21 April 2017 - 09:09 PM

Acela este doar un model la care am avut poze. Am sa postez, probabil saptamana viitoare, cand vor fi gata un alt model cu inchizatori din metal si cusaturi ascunse. DIn piele nu m-am "aruncat in cap" sa fac ptr ca este foarte scumpa . Asa ca cele din imagine sunt la 390 lei

#12 Silver Arrow

Silver Arrow

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 869 posts

Posted 21 April 2017 - 09:17 PM

Nu am zis ca is de rahat , i doresc succes si e foarte ok ca face asa ceva . Am zis doar ca cele de la H&B (si eu am) cu care Silver Arrow a facut comparatie , sant foarte bine facute si e greu sa ajungi sa le faci la  calitatea aia (piele , vopsea piele , cusaturi , ranforsari ,inchizatori , sistem de prindere  , etc)   

Nu le-am comparat. Am si eu tot H&B si  I-am spus sa arunce o privire cam cum fac altii ca sa le faca si el la fel. Cu ceva corecturi la partea de design - cum ar fi inchizatori- care nu implica costuri mari poate obtine rezultate foarte bune.

Omul face un produs din piele sintetica, care are avantajele lui, inclusiv pretul.

Doar ca detaliile asa cum a  spus si @Klaus Cata sunt ca tonul care face muzica.

@horatiuwolfy: pretul este foarte interesant. Daca te tii de treaba sunt convins ca vei ajunge si la modele din piele veritabila. Piata exista.

Poate o tura de informare pe la SMAEB :)

Dupa mintea mea pe langa geanta foarte important este sistemul de fixare  - montaj usor, solid, si crom care sa lucioasca. O geanta faina cu un suport de cacao nu e de bine. Zic eu ca ar trebui sa gasesti si un flacau pasionat de confectie metalica inox.

Spor la treaba.

#13 Klaus Cata

Klaus Cata

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 412 posts

Posted 21 April 2017 - 09:34 PM

Horatiu conteaza f mult prima impresie ^^. Mai ales online . Cand postezi prima data e bine sa postezi cel mai bun produs si eventual inca 2-3 diferite ca sa prinda la lume. Acum ai avut noroc aici pe forum. Baietii tot timpul incurajeaza micii producatori :)). Acum e suficint sa gasesti un singur client care sa lase un review si vei avea de lucru :)).

#14 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 591 posts
  • Moto: kawa kle 500
  • Numar: purtat regulamentar

Posted 21 April 2017 - 11:14 PM

cred ca tine de gusturi... mie imi plac cu acele catarame de plastic; daca erau pt mine eu as fi renuntat la capse

de vanzare ceva echipament:

http://www.motocicli...e/#entry4324598

#15 clujraider

clujraider

Telecom ninja

• Membru
  • Pip
  • 205 posts
  • Interests:IT
  • Moto: Kymco Zing + Virago 535
  • Club: no club.

Posted 22 April 2017 - 10:12 AM

Pune niste date de contact si preturi.

Felicitari pentru inițiativă, cu un pic de experiența, solicitările clientilor și documentare de ici-colo, cu preturi accesibile, mi se pare o idee criminal de bună.

R.

#16 Silver Arrow

Silver Arrow

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 869 posts

Posted 22 April 2017 - 11:49 AM

Produc coburi moto din piele artificiala de cea mai buna calitate, ranforsata cu shilduri de plastic. Coburii isi pastreaza forma chiar si atunci cand sunt goi. Dimensiune 30x20x18. Produc la comanda si alte forme si/sau dimensiuni. Tel.0747404076 wolfy@wolfy.ro

Din ceea ce vezi  citind cele de mai sus tu ai putea sa dezvolti ceea ce se numeste o afacere de nisa: coburi dupa gustul clientului. Si nu te limita la piele sintetica.

La acest gen de afaceri nu ai cifre de afaceri mari dar se castiga mai bine decat la productia de serie.

Faci matale un site, poze, preturi , optiuni accesorii etc si sunt convins ca o sa ai clienti.

Pe cal si da-i bice!

Also tagged with one or more of these keywords: coburi, buzunare moto, coburi moto

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status