Sari la conținut

22-23.04.17


edu.
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

cineva interesat de o plimbare pe la Nadrag , Valiug-3Ape , Anina-Bozovici ?

1 din astea 3 le-as face in weekend daca nu ploua prea tare, in ordinea asta le-as face, insa sunt liber si la altceva in afara de drum drept...

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lugoj - Nadrag se prezenta bine acum 2 saptamani. Cateva gropi noi, dar asfaltul curat. Nu poti sa te aventurezi prea tare in curbe pentru ca este asfaltul rece.

Nadrag - Fardea, m-a furat de vreo 4-5 ori. Mult nisip pe asfalt + asfalt rece = morcov bagat adanc.

 

Anina - Bozovici facut in 1-2 aprilie, conditii bune, dar si vremea a fost superba.

 

Din prognoze se pare ca nu prea o sa fie vreme de motociclit... dar daca e vreme acceptabila, poate vin si eu din Lugoj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Paste m-am plimbat in sus si-n jos prin M. Poiana Rusca, concluzia:

Lugoj-Tapia-Nadrag= Drum bun, curat, dar e inca destul de rece, nu-ti prea inspira incredere anvelopele

Nadrag-Fardea= La urcare si la coborare de pe varful dealului e nisip(nu si in varf) ca la Mamaia pe marginea drumului, mijlocul e curat, dar si masinile tind sa taie banda din cauza asta

Fardea-Lugoj= In unele curbe e nisip, dupa 2 ture inveti unde si poti sa-l ocolesti fara sa te prea incurce, nu sunt gropi noi.

Fardea-Faget= Bucata de drum nou e foarte faina, insa au venit Schumaherii cu cotetele si in fiecare apex de curba e aruncat pietris de pe margine(pe portiunile unde nu s-a betonat peste inca)

 

Bonus pentru aventurieri:

Nadrag-Cabana Caprioru= Drumul e repamantat de ceva vreme, te cam zguduie de oase , nu stiu cat namol e la baza dupa atatea ploi, dar e pracicabil pt orice Dual-Sport, spre varf panta e deja prea mare pentru namol (Revin cu poze)

 

As fi participat si eu dar mobra mananca ulei si urmeaza sa fie reparata, Probabil luna viitoare vom fi mai multi doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... nu prea urmaresc prognoza... m-am uitat azi dimineata.... bagi picioarele,,, imediat e mai si la 100km de tm ninge..,. s-a futut de tot vremea...


» Post actualizat in 21 Apr 2017 06:10

O lasam peste 1-2 saptamani, poate ne strangem...

va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...