Jump to content

Photo

" Asigură--te " - Marian Godină

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 caesar

caesar

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts
  • Numar: 0
  • Club: nici unul

Posted 19 April 2017 - 03:56 PM

Nu e chiar campanie , însă e o postare a lui Marian Godiină pe contul de facebook .

Cel mai cunoscut şi mai urmărit poliţist de la rutieră . Pe facebook bineînţeles .

Attached Thumbnails

• 18033435_1309147832473437_5735889718744086422_n.jpg

Edited by caesar, 19 April 2017 - 03:59 PM.

#2 Metal Heart

Metal Heart

www.motobikes.ro

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,001 posts
  • Interests:Cotele apelor Dunarii
  • Moto: VFR800
  • Club: Academia de mici si bere

Posted 19 April 2017 - 04:18 PM

Bikerul din oglinda zici ca-i Mentalist :)))

TE ABȚII, TE ABȚII ȘI CÂND NU MAI REZIȘTI, DAI BUZNA

#3 fratzyk

fratzyk

Captain Slow

• Membru
  • Pip
  • 421 posts
  • Moto: Honda Hornet
  • Club: Prefer crasmele

Posted 19 April 2017 - 04:42 PM

Chiar azi era sa ma infing in portiera la un ametit care a iesit de pe o straduta laterala fix in mijlocul intersectiei, noroc ca nu aveam mai mult de 50 Km/h si am reusit sa evit la limita.

Cand am trecut prin fata lui mai si ridica mana sa isi ceara scuze.... :finger:

Toti iti vor binele.

Nu-i lasa sa ti-l ia...

#4 LimpTA

LimpTA

• Membru
  • Pip
  • 400 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 19 April 2017 - 04:46 PM

Nu zici, ca nu se vede stickerul cu Lorenzo :P 

#5 302v8

302v8

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 77 posts
  • Moto: Kawasaki ZX-6R

Posted 19 April 2017 - 05:41 PM

nivelul de giboni din sectiunea de comentarii la acel post este socant...tot felu' de super eroi cu radare'n ... ca motociclistii sunt teribilisti, ca de ce se baga printre masini la semafor...donatori de organe...ca motociclistii trebuie sa se asigure mai mult ca ei sunt pe 2 roti si au mai mult de pierdut...incredibil asa ceva, iar au facut gaura in gard la balaceanca...

#6 Klaus Cata

Klaus Cata

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 412 posts
  • Moto: Kawasak ER-6N

Posted 19 April 2017 - 06:02 PM

Tot timpul cand politia incearca sa promoveze motociclismul apare valul de dobitoci pe fb. Nici nu merita sa fie bagati in seama. Eu ignor orice persoana cu iq mai mic decat puterea mobrei mele :))

#7 Speedy.K

Speedy.K

Megamembru

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 8,999 posts
  • Moto: KLE 500
  • Numar: SPD

Posted 19 April 2017 - 06:26 PM

Hai ma, ca asta din poza are multe kile in minus...

#8 jack19_73

jack19_73

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 5 posts
  • Moto: Yamaha XT 660R
  • Numar: IF 08 JAK

Posted 19 April 2017 - 08:00 PM

O gramada de idioti! Acum cateva zile ma intorceam acasa de la treaba ,la intersectia de la IRA sa fac stanga pe Oltenitei nu am avut loc sa fiu primul la semafor asa ca stateam in spatele unui taxi.Se pune verde pleaca taxiul eu dupa el si brusc franeaza dobitocul chiar pe linia de tramvai,in fata lui nimeni ... eu trag de ghidon stanga si cred ca am si franat si raman in picioare cu moto in pozitia aia idioata in care nu poti sa il mai ridici.Il las jos incet ,taxistul se uita in oglinda ridica din umeri si pleaca...

Anul trecut tot pe Oltenitei la capatul tramvaielor ,eu veneam dinspre Popesti este o strada in stanga cu o unitate militara doua masin asteptau sa faca stanga un Jeepan negru si o Dacie Logan alba .Libera soseaua era sambata sau duminica eu de pe banda a doua ma bag pe prima banda sa nu sara vreunul in fata mea.Jeepul vede manevra si se baga pe banda a doua si loganul intra direct pe prima banda si franeaza chiar in fata mea , norocul meu ca nu am accelerat nu stiu asa m-am gandit ce e bine.M am oprit in dreptul ei si tipam la ea ( evident era o duduie)nici nu ridicasem viziera, statea cu manile pe volan si cu privirea in fata nici nu se uita la mine.

Si atunci am realizat ca tip degeaba si am plecat.De la faza aia sunt muuult mai calm evit si plec mai departe. Si merg mult prin Bucuresti in timpul saptamanii cu serviciul.Doar cand am de carat cate ceva merg cu masina, asa ca .. nu stiu unii nu se gandesc atunci cand injura motociclistii ,frate am permis merg si cu masina esti dobitoc!!!

#9 Maximo74

Maximo74

crestin ortodox

• Super Membru
  • PipPip
  • 503 posts
  • Interests:....fiare
  • Moto: VFR 750 '94 + FB Master 250 '11
  • Numar: cu B si cifre + litere

Posted 20 April 2017 - 08:36 AM

Te salut si bine ai venit pe Motoretism. ro! S-a vb mult de acest subiect....asa ca trebuie sa avem  mare grija-n traficul asta ca sa ajungem de fiecare data cu bine la destinatie! Numai bine si asfalt(macar) bun!

#10 jerry_mcrie

jerry_mcrie

supravie₫uitor în RO... jale...

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,638 posts
  • Interests:moto vechi, downhill mtb, sci fi sub toate formele lui..., foto, video, muzică mai veche ºi mai nouă, maºini tot mai vechi...
  • Moto: Yamaha TDM 850 1994

Posted 20 April 2017 - 10:23 AM

nivelul de giboni din sectiunea de comentarii la acel post este socant...tot felu' de super eroi cu radare'n ...

da, ei nu se vad in oglinda, nu-si vad "confratii" de volan, ii vad doar pe cei care-s altfel decat ei.

si automat... intra in functiune gelozia... ar vrea si ei da nu pot si atunci cel mai la indemana este sa-i urasca pe aia care fac ce ai nu pot, nu au tupeul, etc!

"God is an ever-receding pocket of scientific ignorance that's getting smaller and smaller and smaller as time goes on."

Neil DeGrasse Tyson

#11 florinelu07

florinelu07

UFU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,488 posts
  • Moto: XL650V; ZX550A; Mobra 50;

Posted 20 April 2017 - 10:38 AM

da, ei nu se vad in oglinda, nu-si vad "confratii" de volan, ii vad doar pe cei care-s altfel decat ei.

si automat... intra in functiune gelozia... ar vrea si ei da nu pot si atunci cel mai la indemana este sa-i urasca pe aia care fac ce ai nu pot, nu au tupeul, etc!

Soferii bastinasi au grave probleme de atitudine.... adesea trec pe langa cate unul care se tara extraurban cu 80-90kmh si cand treci cu 20-30kmh extra pe langa ei, invie ca Lazar si se pune nene pe accelerat. 

Pe bune... zici ca toti retarzii cu carnet, o ard NFS / FF lejer pe banda 1 asteptand parter de liniute...

Ai prioritate cand ti se da.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status