Jump to content

Photo

Video de prin trafic

• Please log in to reply
372 replies to this topic

#361 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts
  • Moto: kawa kle 500
  • Numar: purtat regulamentar

Posted 02 July 2017 - 04:08 PM

Zboara,paula,zboara! Parerea ta face cat un avion pe banda rulanta sau cat o toaleta nerenovata.
@ balauronul: am postat 2 pagini in urma ,1 caz similar cu altau.politia a dat culpa comuna, iar la celallalt neasigurrare la schimbarea directiei.
Intre o persoana competenta si motociclistu de tastatura il prefer pe primul
» Post actualizat in 02 Jul 2017 15:30

ultima referire era la Paulica, ce nu are competente in drept, circulatie el fiind un urechist- forumist( il rog sa caute in dex, pt a nu se simti jignit)

de vanzare ceva echipament:

http://www.motocicli...ombinezon-moto/

#362 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts
  • Moto: Tunet

Posted 02 July 2017 - 06:34 PM

@balauronule - m-am uitat cu atentie pe filmare si mie mi se pare ca omul s-a incadrat regulamentar si aproape de marginea din stanga. Formularea asta, marginea din stanga, este atat de ambigua ca nu stii de unde sa o apuci, adica la ce distanta la marginea din stanga, 5 cm? Dupa cum se vede in captura de mai jos omul este pozitionat mai aproape de marginea din stanga decat de cea din dreapta si daca tu vrei sa sustii in fata legiuitorului ca 10 cm mai in stanga te-ar fi facut pe tine sa realizezi ce intentii are este... cum sa zic sa nu te superi pe mine, este peste mana. Indiferent cum, tu tot pe continua esti si nu ai ce cauta acolo omul initiind manevra in loc permis si inainte ca tu sa intri in depasire oricum -> in totalitate vina ta. Daca semnalul lui nu l-ai vazut stopurile tuturor celorlalte masini ti-au scapat?  Se vad stopuri aprinse inclusiv pe captura, chiar nu te-ai intrebat de ce? E ca si cum ai sustine ca autobuzul plecat din statie te-a lovit din lateral ca nu s-a asigurat, cand de fapt el are prioritate si e de datoria ta sa i-o acorzi, nu a lui. Ca altfel nu mai iese naiba in veci din statie, acolo rugineste in traficul din bucuresti.

19574968_1698952840143934_62547151686600

Tot ce am spus pana acum, ca legal si alte prostii, oricum paleste in fata unui adevar incontestabil: singur te-ai pus in pericol cu potentiale urmari grave. Sunt convins ca stii si tu asta ca pari un tip rational,si niciun fel de verdict favorabil nu te incalzeste pe patul de spital, oasele tot rupte raman. A zis un coleg mai devreme si mi-a placut: nu-ti mai ia nimeni permisul odata ajuns acasa... mai ales intreg, ca asta e cel mai important.

Common sense is not so common.

#363 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts

Posted 02 July 2017 - 06:50 PM

Tot ce am spus pana acum, ca legal si alte prostii, oricum paleste in fata unui adevar incontestabil: singur un cumul de evenimente te-a pus in pericol cu potentiale urmari grave. Sunt convins ca stii si tu asta ca pari un tip rational,si niciun fel de verdict favorabil nu te incalzeste pe patul de spital, oasele tot rupte raman. A zis un coleg mai devreme si mi-a placut: nu-ti mai ia nimeni permisul odata ajuns acasa... mai ales intreg, ca asta e cel mai important.

acum sunt de acord cu tine; cu judecatile pe care le emiti, desi nu esti de meserie, NU!
si un alt punct de vedere, cel al politiei(unele le-am mai postat dar sunt cateva pagini in urma). evident, cei nedreptatiti pot face contestatie dar se poate observa ca semnalul nu obliga; obligatoriu este sa te asiguri la schimbarea directiei de mers! o spun politistii,+ decizia unor instante, nu eu sau Paulica

http://www.politisti...ui-spre-stanga/

iar aici, femeia a fost lovita din spate, de unul ce depasea pe continua( ca si colegul nostru), culpa comuna
http://www.politisti...arata-vinovata/

depasire dupa refugiu, plesnit pe cel ce facea stanga, culpa comuna
http://www.politisti...ccident-rutier/

Edited by kappy666, 02 July 2017 - 06:59 PM.

#364 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 02 July 2017 - 07:06 PM

In viata mea nu am vazut om mai naiv decat tine. Pai tu vii cu exemple de pe un site numit politisti.ro ma? Bai baiatule esti cam nebun. Pai asta e punct de vedere oficial ma? Pe ce lume traiesti? Stii ceva? Tocmai mi-am facut cont acolo sa vad daca au vreo modalitate de filtrare a politistilor, nu au baaaaaaaa, e site public, oricine poate scrie acolo impersonand un politai.  Deci sunt si eu politist, ia te rog pozitie de drepti cand vorbesti cu mine si spune tare si raspicat: sa traiti domnule politist paulynos!

Iti foarte multumesc pentru o sursa infinita de divertisment. Credulule care esti tu credul!

#365 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts

Posted 02 July 2017 - 07:19 PM

In viata mea nu am vazut om mai naiv decat tine. Pai tu vii cu exemple de pe un site numit politisti.ro ma? Bai baiatule esti cam nebun. Pai asta e punct de vedere oficial ma? Pe ce lume traiesti? Stii ceva? Tocmai mi-am facut cont acolo sa vad daca au vreo modalitate de filtrare a politistilor, nu au baaaaaaaa, e site public, oricine poate scrie acolo impersonand un politai.  Deci sunt si eu politist, ia te rog pozitie de drepti cand vorbesti cu mine si spune tare si raspicat: sa traiti domnule politist paulynos!

Iti foarte multumesc pentru o sursa infinita de divertisment. Credulule care esti tu credul!

intre parerile unor politisti si parerile tale eu aleg parerile lor( ma refer la procesele verbale intocmite, la cazurile postate acolo,nu la comentarii neaparat)
Gogule, in afara de opiniile tale, ai venit cu ceva oficial, o trimitere la ceva, o decizie judecatoreasca...sau punctul tau de vedere este oficial? esti mai lunatic decat crezi si penibilul continua atat timp cat crezi ca doar dand din falci ai si automat dreptate
iar te ai dedublat? mai sus un ton de victima, acum sari iar la atac, ieri erai pragmatic, bine crescut, elevat
sa te opreasca cineva! alooo, mama lu' Paul, dati-i pastilele! avem un delirium tremens aici!

Edited by kappy666, 02 July 2017 - 07:26 PM.

#366 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 02 July 2017 - 07:25 PM

Na ma, mur-in-guristule ce esti, nu e forum oficial, este absolut irelevant ce zic aia acolo si nu are legatura cu cazul colegului nostru postat aici. Tu imbata-te cu apa rece in continuare.

Date Domeniu  

Nume Domeniu:

politisti.ro

Data Înregistrării:

2009-12-19

Nameservere:

ns1.politisti.ro 
ns2.politisti.ro 

Înregistrări DS:

Status:

OK  bordura_dr.gif 

Date Deținător (Registrant)  

Tip Persoana:

Persoană Fizică

Notă:

Conform "Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date", datele cu caracter personal ale persoanelor fizice nu se publică.

Edited by paulynos, 02 July 2017 - 07:26 PM.

#367 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts

Posted 02 July 2017 - 07:33 PM

Paulina, cei ce si-au spus oful acolo, au pus deciziile unor politisti , conform unor procese verbale. La ALEA MA REFER!!! NU la comentarii neaparat.
eu tot iti zic ca ai si un retard, Tourette, deoarece rupi din context, preiei ce-ti convine
esenta ramane: ia-ti pastilele ca delirezi, fetito!
astept o trimitere oficiala catre o decizie judecatoreasca intr-un caz similar cu al colegului
stiu: imi vei repeta ca esti baiat, bun, ca tu iriti fazani sau ii cauti la oua pe acest forum, intr-un cuvant esti tu, Paulica!
ps; daca nu iti gasesti cuvintele, baga un gif!! :)

Edited by kappy666, 02 July 2017 - 07:37 PM.

#368 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 02 July 2017 - 07:40 PM

Similar nu inseamna identic cum nici precedente nu sunt acceptate in justitia romana. Din nou: este absolut irelevant vis-a-vis de speta noastra ce spun oamenii aia pe siteul politisti.ro, detinut de un privat. Ai luat-o razna colegule.

Nu te doare nasul ala?

#369 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts

Posted 02 July 2017 - 07:46 PM

vezi? te am mirosit!! esti dus... acum i-ar ai indulcit tonul, iar te ai dedublat :)
serios, ai suferit o trepanatie, ai probleme la mansarda, frustrari, ai fost abuzat ? scrie mi in privat si promit sa mi cer scuze public; nu se cade sa ma cert 3 zile cu o persoana cu asemenea preocupari:  decoleaza avioane pe banda rulanta, renoveaza toalete pe forum, spagi la medic
dooh! de 3 zile ma cert cu tine?! :-L
ps: hai sa o inchidem in seara asta , ca maine plec prin Alpi, Dolomiti  si nu as vrea sa astept o decizie judecatoreasca intr-un caz similar/identic din partea ta sau sa continuam pe acelasi ton. esti previzibil si plictisitor
mai baga un gif!

Edited by kappy666, 02 July 2017 - 07:54 PM.

#370 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 02 July 2017 - 07:59 PM

Am prapadit destule gifuri pe tine, nu meriti mai multe, si mi s-a luat oricum sa ma ciondanesc cu tine. Iti urez drum bun si fara incidente. Distractia s-a terminat, thank you and good bye.

#371 kappy666

kappy666

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 731 posts

Posted 02 July 2017 - 08:03 PM

@balauronul, concluzia este "clara" : fie erai vinovat, fie era culpa comuna :)

#372 superbec

superbec

Incepator

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,889 posts
  • Interests:ascunse
  • Moto: in 3 timpi
  • Club: sanwich

Posted 02 July 2017 - 08:26 PM

serios, ai suferit o trepanatie, ai probleme la mansarda, frustrari, ai fost abuzat ? 

daca i-a placut nu se pune ca abuz ... sau .... hmmm ia spune paulica, ti-o placut?

in tara pupatorilor de moaste, belbodul este un geniu

#373 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,329 posts

Posted 02 July 2017 - 09:11 PM

Stie cineva cine a emis urmatorul citat? "Glumele ieftine sunt facute de oameni ieftini". Tot caut de ceva vreme...

Am vrut sa postez in topicul de citate dar am gresit, rog frumos un moderator sa-l mute acolo.

» Post actualizat in 04 Jul 2017 13:39

S-a gandit cineva de ce e linie continua pe portiunea de drum din filmulet, adica acolo unde era sa se intample buseala si in continuare? Ca doar e drum perfect drept pe o distanta mare, teoretic nu ar fi motiv sa fie linie continua acolo. Se vede clar in captura de mai sus. Dom' profesor?

Edited by paulynos, 02 July 2017 - 09:12 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status