Jump to content

Photo

Aproape tavalit

• Please log in to reply
166 replies to this topic

#161 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 85 posts
  • Moto: BMW F650GS

Posted Today, 10:59 AM

Impersonal, e Vineri...

#162 paulynos

paulynos

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,699 posts
  • Moto: 848

Posted Today, 11:02 AM

Aha, deci cat timp nu te deranjeaza pe tine personal everything goes. Am inteles.

common sense is not so common

#163 Silver Arrow

Silver Arrow

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 869 posts
  • Moto: BMW R1200RT
  • Numar: B 237 UTU

Posted Today, 11:19 AM

Principiu romanesc: mie sa imi fie bine, de restul mi se rupe.

Dar o bagam la greu cu "Hristos a Inviat, Doamne Ajuta",  matanii, pupat cruci, icoane etc.

#164 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 85 posts

Posted Today, 12:24 PM

Nu stiu cum este pentru voi, dar cand sunt pe moto, nu ma intereseaza incalzirea globala, faptul ca politicienii ne distrug tara, ca x il claxoneaza pe y, etc. Tot ce vreau este sa scap de toate prostiile cotidiene si sa ma bucur de drum. S-ar putea spune ca sunt egoist, dar da, pe moto este despre mine si ce simt eu, atat timp cat prin ceea ce fac, nu-i impactez negativ pe altii.

Edited by Edd, Today, 12:25 PM.

#165 paulynos

paulynos

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,699 posts
  • Moto: 848

Posted Today, 01:25 PM

Noroc ca ai bagat ultima propozitie la edit.

Whatever, noi sa fim sanatosi!

common sense is not so common

#166 Silver Arrow

Silver Arrow

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 869 posts
  • Moto: BMW R1200RT
  • Numar: B 237 UTU

Posted Today, 01:52 PM

Nu stiu cum este pentru voi, dar cand sunt pe moto, nu ma intereseaza incalzirea globala, faptul ca politicienii ne distrug tara, ca x il claxoneaza pe y, etc. Tot ce vreau este sa scap de toate prostiile cotidiene si sa ma bucur de drum. S-ar putea spune ca sunt egoist, dar da, pe moto este despre mine si ce simt eu, atat timp cat prin ceea ce fac, nu-i impactez negativ pe altii.

Pai sa stii ca de aceea ne calca diversi cu masinile: pentru ca so pe ei ii interseaza doar de ei.

Evident ca daca din punctul tau de vedere daca mergi cu faza lunga aprinsa sau fara site in tobe "nu-i impactezi" negativ pe altii, dormi linistit, doar ca sunt sigur ca nu i-ai intrebat pe ceilalti ce parere au.

#167 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 85 posts

Posted Today, 02:20 PM

...ehh daca te uiti in primul meu post, iti vei da singur seama daca merg cu faza lunga sau fara site in tobe. Cat despre calcatul cu masinile, nu am vazut pe nimeni sa incerce vreodata macar sa ma ameninte ca da cu masina peste mine. Din contra, cam 70% daca nu mai multi dintre soferii din Bucuresti imi fac tot timpul loc sa ma strecor pana in fata la semafor, daca ei stau pe loc. Daca nu, stau si astept. Nu ma deranjaza. Singurele discutii care le-am avut cu soferii care aveau geamul deschis vara au fost eu: "Multumesc!", ei: "Cu placere! / Nu face nimic / Asfalt uscat". Poate sunt eu mai norocos, cine stie... Sau poate o fi adevarata vorba aia ca "daca respecti, vei primi respect". Cine stie :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status