Sari la conținut

Yamaha XVS650 Dragstar probleme semnalizare


Postări Recomandate

Extrem de greu acum, inainte te "descurcai".Prin '82 am cumparat o motocicleta Pannonia, fiind entuziasmat si neavand A-ul pe vremnea aia nu am condus-o eu la proba, propietarul s-a descurcat sa-mi acopere faptul ca sarea dintr-o viteza, nu mai stiu care. Norocul meu a fost ca aveam un unchi maistru la Masini Unelte care pe baza pinionului dat de mine a facut unul identic (avand crabotii netociti :D).Teste brinell, alegere material, tratare nu erau o problema pe vremea aia.

Acum presupun ca daca faci o documentatie de executie mai degraba il faci in China.

 

Offtopic: Subliniez aici ceva ce consider extrem de important pentru ziua de azi "maistru la Masini Unelte ".

Unde mai gasesti tu meseriasi in ziua de azi care, pe langa sa aiba priceperea necesara unei astfel de realizari, si sa mai aiba si uneltele necesare ?

Nea bombonelu' a privatizat in graba toate uzinele, a vandut pe te miri ce tot ce s-a putut vinde, a bagat banu' gros in buzunar si noi, plebea, sa ne descurcam. De descurcat ne-am descurca, ca asa a fost romanul de cand l-a lasat Dumnezeu pe aceste meleaguri, problema este ca nu prea mai avem cu ce sa ne descurcam si ajunge sa tragem ponoasele hotilor astia si sa facem comenzi in China.

 

Bleah, fi-mi-ar scarba de cei care au ajuns sa conduca aceasta tara frumoasa.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu unele locuri prin Bucuresti unde s-ar putea realiza piesa respectiva, dar pretul pentru ea ar fi clar unul foarte mare, si nu renteaza sa faci o singura bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu unele locuri prin Bucuresti unde s-ar putea realiza piesa respectiva, dar pretul pentru ea ar fi clar unul foarte mare, si nu renteaza sa faci o singura bucata.

Pai ce mai stai, da adresele si omul intreaba, ca face una sau mai multe bucati cam tot aia e nu cred ca ia asa mult timp sa introduci datele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...