Sari la conținut

Accident Stirbei Voda, Bucuresti


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Accident cu vatamare pe Stirbei Voda intre Berzei si Plevnei, pe sensul spre Plevnei. Transalp versus cotet cu numar de Bulgaria si cocalar cu geaca animal print leopard la volan. Cocalarul a incercat sa intoarca pe linia continua direct de pe banda intai. Fara semnal si fara asigurare, fireste. Motociclistul venea din spatele lui si a intrat in coltul stanga-fata al conservei. Impactul a avut loc undeva pe la axul drumului, deci motociclistul a facut tot ce se putea ca sa evite. Doar ca e imposibil, cateodata.

 

Motociclistul este la spital, o coasta fisurata, se pare, si in curs de alte investigatii. S-a ridicat singur de jos dupa accident, a zis ca a dat si cu casca si-l dureau diverse. Repet, era in curs de investigatii la spital cand am vorbit eu cu prietenii lui veniti la locul faptei.

 

Politistii la fata locului pentru masuratori. Se pare ca RCA-ul boului e OK. Acum depinde cum o merge treaba cu partenerii romani. Transalpul avea probleme pe la furca, radiator, carena.

Cum spuneam, prietenii mobristului erau acolo, au zis ca se descurca cu mobra si ca n-am cu ce sa-i ajut. Pareau baieti descurcareti, dupa geci... :D

Am inteles ca flacaul nu era singur, deci a avut si martor.

 

Poze n-am, oricum nu ajutau la nimic.

 

 

Ce avem de invatat: orice masina aflata pe banda intai cu luminile aprinse e un potential pericol. Mai ales cand e sub forma de cotet gata sa se desfaca in bucati. Si inca ceva, constatare personala in urma anilor de ars prin Bucuresti: cu cat strada e mai larga si mai goala cu atat mai multor idioti le vin idei de manevre cretine. In Bucuresti ma simt mai bine in aglomeratie decat seara pe bulevarde sau in weekend.

 

Sanatate flacaului si s-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domne, pentru mine e clar, cum vad o masina ca incetineste, indiferent de lumini si mai ales pe banda 1, imi ridic antenele si merg pe varfuri.

 

Insanatosire grabnica!

Razi, tu, razi, da' am scapat odata la limita doar pentru ca am remarcat o miscare a rotilor fata spre stanga la o masina care statea pe dreapta. Era ziua, parea parcata. Doua benzi pe sens. A plecat brusc intorcand prin fata mea. Bineinteles "Aveai viteza, domne!" Daaa, se stie KLE-ul e "un bolid de sute de cai putere"...cum zice presa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carnagiu in ultimele zile prin Bucuresti... Lasati-o usor baieti, ca nu e de gluma - sunt multe lucrari, orasul e blocat, aglomeratie, nervii sunt intinsi la maxim. Nu are rost sa fortam si noi norocul. Nu rade nimeni daca din cand in cand mai luam mana din gaz si inainte de a face o prostie ne gandim de doua ori. Nimanui nu-i pasa de regulile de circulatie, e haos peste tot. Grija mare pana dupa Pasti cand se mai linisteste lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Razi, tu, razi, da' am scapat odata la limita doar pentru ca am remarcat o miscare a rotilor fata spre stanga la o masina care statea pe dreapta. Era ziua, parea parcata. Doua benzi pe sens. A plecat brusc intorcand prin fata mea. Bineinteles "Aveai viteza, domne!" Daaa, se stie KLE-ul e "un bolid de sute de cai putere"...cum zice presa.

» Post actualizat in 11 Apr 2017 20:42

 

Razi, tu, razi, da' am scapat odata la limita doar pentru ca am remarcat o miscare a rotilor fata spre stanga la o masina care statea pe dreapta. Era ziua, parea parcata. Doua benzi pe sens. A plecat brusc intorcand prin fata mea. Bineinteles "Aveai viteza, domne!" Daaa, se stie KLE-ul e "un bolid de sute de cai putere"...cum zice presa.

opa. Am facut o greseala :)) editez acum

» Post actualizat in 11 Apr 2017 20:44

Omgg imi pare raaaaau. :))) ideea e ca mi a zis unul si mi un tip ca mergeam cu viteza mare cand mi a sarit in fata. Si am inceput sa i rad in fata ca eram cu asta :)))

post-94136-0-98067400-1491943288_thumb.jpg

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carnagiu in ultimele zile prin Bucuresti... Lasati-o usor baieti, ca nu e de gluma - sunt multe lucrari, orasul e blocat, aglomeratie, nervii sunt intinsi la maxim. Nu are rost sa fortam si noi norocul. Nu rade nimeni daca din cand in cand mai luam mana din gaz si inainte de a face o prostie ne gandim de doua ori. Nimanui nu-i pasa de regulile de circulatie, e haos peste tot. Grija mare pana dupa Pasti cand se mai linisteste lumea.

Ma, de data asta n-a fost nicio problema in afara idiotului care nu s-a asigurat. Era 9 jumate, strazile goale, portiunea respectiva e necirculata la ora aia, asfaltul bun, curat. Stau in zona si trec zi de zi pe acolo. Semnalizat, marcat, plm...toate conditiile de mers decent. Inclusiv conditii de intors pe linia continua in siguranta, sunt zeci de secunde intre semafoare cand nu nu e nicio miscare la ora aia. Daca boul casca ochii in oglinda si dadaea un semnal nu se intampla nimic. Ca doar n-o sa aiba pretentia ca venea Transalpul din curba cu 150 la ora...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un accident de shit happends, asta e... se intampla si n-ai ce-i face. Ceasul rau, pisica neagra. Dar la ora 18 e balamucul de pe lume prin oras. Fix cand iese puhoiul de la munca. Si toti stau cu ochii-n telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un accident de shit happends, asta e... se intampla si n-ai ce-i face. Ceasul rau, pisica neagra. Dar la ora 18 e balamucul de pe lume prin oras. Fix cand iese puhoiul de la munca. Si toti stau cu ochii-n telefon.

Corect. Culmea e ca, asa cum spuneam, parca ma simt mai in siguranta atunci. Poate pentru ca stiu ca nu pot face manevre bruste decat putini soferi, restul fiind prinsi intre ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de azi...

 

http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3748455

 

Si a mai fost un mortal urat cu un popa sau soferul acestuia care a intrat blana ignorand semnul de stop fix intr.un tir!!! E durere.n pix de regulile de circulatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai de azi...

http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3748455

Si a mai fost un mortal urat cu un popa sau soferul acestuia care a intrat blana ignorand semnul de stop fix intr.un tir!!! E durere.n pix de regulile de circulatie.

Duminica seara m-a prins noaptea pe la cCampulung si zic hai ca ma sui pe autostrada sa nu o iau pe drumul vechi ca e plin de carute, e naopte, asfalt murdar. Pe autostrazile din tara pe prima banda nu poti sa mergi cu mai mult de 80-90 si zic hai sa nu mai tot ies in depasire si sa merg cu o masina in fata la 130-140 pe banda doi pastrand distanta. In 2 min am un passat in spate la 5m de mine, puteam sa sting faru linistit ca imi lumina el drumu, atat de aproape statea. Accelerz ajung la 160 el tot acolo, deja eram in poponeata aluia din fata de care doream sa stau la distanta. Fac semn cu mana aluia din spate sa se dea mai in spate, nimic, ma enervez fac depasire pe dreapta scap de idiot si zic hai ca ma repliez in spatele altei masini in ideea ca passatul s-a pierdut. In 5 min era in spatele meu. Zic (cuvant urat) esti mai bun. Ma mut pe prima banda, 80-90 si stau acolo. Mai mergem putin si la km 30 accident toti frana brusc avarii. Imi fac loc printre cele doua benzi si nu trec de multe masini il vad pe passat. Ma opresc in dreptul lui si nu apuc sa ii spun nimic ca imi zice el ce mergi ba asa ca boul pe autostrada...asta apropo cu linkul tau cu acel carambol pe A1 Editat de mihai85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix ieri mergeam pe banda 2 si vad pe dreapta in spatele autobuzului care era in statie ca omu din masina nu mai avea rabdare sa plece autobuzul si nici eu sa trec si incepe incet sa migreze spre banda mea.. claxon lung dar degeaba, pana am ajuns langa el deja era pe banda cu mine..

il intreb la semafor daca m-a vazut/auzit si zice natural omu ca aveam loc.. asta asa e, daca as fi fost sigur ca nu vrea de fapt sa intoarca complet.. atunci nush daca mai aveam loc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o, , am 23 de ani de categ.A si merg in fiecare zi cu mobra. Cateodata intervine inevitabilul, fiti pregatiti mereu pt asta !!! Orice este posibil, mai ales in orasul asta.

Boul a venit din scurt, cu viteza, perpendicular pe axul drumului, cu intentia de a intoarce peste linia dubla continua si nu se putea evita;.tot ce am putut face a fost sa sar peste masina.

asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o, , am 23 de ani de categ.A si merg in fiecare zi cu mobra. Cateodata intervine inevitabilul, fiti pregatiti mereu pt asta !!! Orice este posibil, mai ales in orasul asta.

Boul a venit din scurt, cu viteza, perpendicular pe axul drumului, cu intentia de a intoarce peste linia dubla continua si nu se putea evita;.tot ce am putut face a fost sa sar peste masina.

asfalt uscat !!!

Bine ca ai sarit peste si ai avut si noroc sa nu-l lovesti o secunda mai tarziu, recte in stalp.

Iti doresc sa reusesti sa te descurci cu asigurarea "bulgarului"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...