Jump to content

Photo

Intrebari si raspunsuri despre: tehnica/abordarea mersului sportiv, tr

• Please log in to reply
83 replies to this topic

#81 cmd

cmd

Sustinator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,199 posts
  • Moto: gsx r 750 k6 & cbr sc59
  • Numar: +27
  • Club: Rosilo Racing Team

Posted 21 April 2017 - 10:29 AM

Daca nu ai in grup unul rasarit nu ai alta sansa in sportul asta .

Mie unul nu mi se pare nimic anormal,abia cand platesti pe cineva ai niste pretentii,asteptari si o sa mergi in directia aceea , din partea cealalta acelasi lucru,cand esti platit iti dai alftel interesul pt elevi,pt ca progresul lor  poate sa-ti aduca si alti posibili elevi.

CRC  ,   TNG Performance    ,   Top Rooms Aparthotel         Rosilo.ro           Taurasi.ro  

Vand carene de curse ~CRC~

Vand Suzuki GSX-R 750 2006 cu QS HM,TractionControl IRC...

#82 george05

george05

ride slow...think fast...life is short..live it

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,728 posts
  • Moto: YZF R1-Gremlin
  • Numar: 2 x ZRO
  • Club: NU,multumesc...

Posted 21 April 2017 - 11:33 AM

Pai nu e anormal sa platesti instructori. Dar aici pe topic, special creat pt a primi info, ti se pare normal sa fie informatii atat de putine care nu fac altceva decat sa ofere posibilitatea "racolarii" de potentiali clienti pt instructori? Cantitatea de info de aici o gasesti oriunde la un simplu search, plus ca e la mintea cocoșului. Asadar, e inutil topicul. Corect?

#83 Denis_sbz

Denis_sbz

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,243 posts

Posted 21 April 2017 - 11:44 AM

Poate la sfarsitul sezonului asta dupa ce strang vreo 3-4k km o sa incerc si eu sa ma dau pe circuit. Undeva unde vor fi viteze mici si va fi si cat de cat liber... pana atunci mai e mult de lucru :)) subt curios si chiar imi doresc asta, doar ca nu vreau sa fiu pericol pt altii

Orice motociclist trebuie, macar o data, asa de curiozitate, sa intre pe o pista.

Referitor la a doua parte, asta este o problema cu care foarte multi incepatori se confrunta.

Ceea ce iti/le pot sugera este sa-si scoata/plieze oglinzile si sa-si focusese atentia numai pe mersul inainte. In caz ca se apropie din spate un pilot mai rapid sa nu puna frina si, in niciun caz, in ideea ca i-ar face loc, sa nu schimbe trasa. Cele mai multe `pocinoguri` intimplindu-se tocmai din aceasta cauza.

Facebook - Grupul track days enthusiasts guide - https://www.facebook...55280161533834/

Canalul personal de YouTube - https://www.youtube....ne?feature=mhee

#84 crisU

crisU

Scuterista racerita fotografa :))

• Membra
  • Pip
  • 373 posts
  • Interests:motoare, cai, avioane etc
  • Moto: MBK Booster NG
  • Numar: galben
  • Club: firemotorsport, sbz

Posted 25 April 2017 - 02:13 PM

Eu aveam 0 km pe strada cand am mers la Serres in 2006-2007... Apropo de "incepatori pe circuit" . ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status