Sari la conținut

Ambreiaj Suzuki GSX-R 1000 K6


Postări Recomandate

Salut,


Vreau sa imi comand kit-ul de ambreiaj la Suzuki GSX-R 1000 K6 dar am o nelamurire. La una (sau toate) dintre placutele metalice imi ofera trei variante de grosimi: 2.0 mm, 2.3 mm si 2.6 mm, de ce sunt trei variante ? de unde ar trebui sa imi dau seama de care grosime am nevoie ? Am evidentiat in poza de care piesa e vorba. Si inca ceva, daca schimb tot kit-ul de ambreiaj, ar trebui schimbat si rulmentul de presiune (piesa nr. 38) ? Multumesc.


post-18762-0-56845500-1490857168_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Kit-ul o sa te coste suficient ca sa ai impresia ca primesti rulmentul gratis chiar daca te taxeaza cativa lei pe el.

Am facut operatiunea acum ceva ani si am cerut toate discurile metalice sa fie identice.Nu au aparut probleme de teanc prea inalt.

» Post actualizat in 30 Mar 2017 07:13

Variantele apar pentru a avea optiunea de a jongla cu inaltimea teancului de discuri in functie de ce ai nevoie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit-ul o sa te coste suficient ca sa ai impresia ca primesti rulmentul gratis chiar daca te taxeaza cativa lei pe el.

Am facut operatiunea acum ceva ani si am cerut toate discurile metalice sa fie identice.Nu au aparut probleme de teanc prea inalt.

» Post actualizat in 30 Mar 2017 07:13

Variantele apar pentru a avea optiunea de a jongla cu inaltimea teancului de discuri in functie de ce ai nevoie .

Kit-ul nu contine si rulmentul de presiune. Doar intrebam daca ar fi bine sa il schimb avand in vedere ca schimb ambreiajul. Pentru 35 lei cat costa rulmentul ar fi pacat sa nu pun unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pai asta spuneam si eu ca pretul rulmentului este atat de mic in comparatie cu restul ca nu are nici un sens sa ramana neschimbat .

» Post actualizat in 30 Mar 2017 07:29

Comanda de la Motorteam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu chiar.Eu am comandat de la ei si pe vremea aia nu aveau optiunea sa comande kit-ul cu un singur clic.A trebuit sa faca separat comanda pentru fiecare piesa in parte si normal ca au incurcat borcanele atat de grav ca am primit ce aveam nevoie doar dupa doua luni.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...