Sari la conținut

renicasilare cilindru 2t


Postări Recomandate

in spania se renicalisa daca imi aduc bine aminte.era si lista de preturi undeva pe la 200 euro te costa. si daca au pe stock cilindru ca si altau iti trimit altul, nu trebuie sa astepti sa til refaca pe altau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu, ca s-a deschis subiectul, explica cineva ce-i aia? Sa mai invatam si noi...

Să zicem că ești araboaică și instalația ta e largă cât o găleată. Pe dinauntru, te ai lărgit de la consum de castraveți ...sau ma rog, vibratoare.

 

Peste câteva luni, te măriți. Te duci la doctor și ți reface diametrul, corespunzător.

 

Mna, diametrul ăsta, la motoare, pe interiorul cilindrului, se face cu nichel si ceva carburi smechere. După aia, bagi segmenti pe cota respectivă ...și incepi iar sa consumi castraveți.

 

Ceva de genu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să zicem că ești araboaică și instalația ta e largă cât o găleată. Pe dinauntru, te ai lărgit de la consum de castraveți ...sau ma rog, vibratoare.

 

Peste câteva luni, te măriți. Te duci la doctor și ți reface diametrul, corespunzător.

 

Mna, diametrul ăsta, la motoare, pe interiorul cilindrului, se face cu nichel si ceva carburi smechere. După aia, bagi segmenti pe cota respectivă ...și incepi iar sa consumi castraveți.

 

Ceva de genu'...

Si iti.pune si fermoar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să zicem că ești araboaică și instalația ta e largă cât o găleată. Pe dinauntru, te ai lărgit de la consum de castraveți ...sau ma rog, vibratoare.

 

Peste câteva luni, te măriți. Te duci la doctor și ți reface diametrul, corespunzător.

 

Mna, diametrul ăsta, la motoare, pe interiorul cilindrului, se face cu nichel si ceva carburi smechere. După aia, bagi segmenti pe cota respectivă ...și incepi iar sa consumi castraveți.

 

Ceva de genu'...

As fi preferat o explicatie mai tehnica, nu ma pricep laaraboaice. Da' ma rog, merge si cu unguroaice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi preferat o explicatie mai tehnica, nu ma pricep laaraboaice. Da' ma rog, merge si cu unguroaice...

Explicatia tehnica ti-a fost data =)). Nicasilul e un material extrem de dur (ma rog, rezistent la uzurea, NiSiC, altii folosesc niste derivate de carbide oxide, iar pe vremuri era un strat de crom), si care aplicat pe cilindru il face "fara moarte". Faza e ca segmentul si din rahat sa fie, il freaca pina-l consuma, iar dupa aia ai doua variante: Ajunge direct pe un strat de Al sau pe o bucsa de fonta-otel. Eu am vazut drujbe cu crom si e aplicat direct peste Al..Daca ala e dus, ai 2 variante: Il repui sau il bucsezi cu ceva ( fonta, otel, acoperite sau nu). Faza e ca-n multe aplicatii, ala e direct pe Al, n-ai suficienta carne si atunci se repara prin inlocuire..

R1 are cred ca nicasil pe el, si dupa 40k km inca avea urme de honuire.., si e aplicat am impresia pe o mica camasa din ceva, nu retin sa fii fost direct pe Al

» Post actualizat in 27 Mar 2017 03:03

PS: Nu stiu nici un altelier care face asa ceva, imi pare rau

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi preferat o explicatie mai tehnica, nu ma pricep laaraboaice. Da' ma rog, merge si cu unguroaice...

Merge si cu unguroaicele daca vrei, procedura e tot aia. Totuși, la araboaice operația e mai des întâlnită, religie, virginitate ...blah blah.

 

Tehnic vorbind, îți face fată mare din băbăciune.

Editat de clujraider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...