Sari la conținut

Accident Bucuresti Soseaua Oltenitei cu Stoian Militaru


portoeter
 Share

Postări Recomandate

Tipicul "Nu l-am vazut!"

 

Beliti bine ochii, ca astia au orbit cu totii.

 

Riderul ok ok, pe picioarele lui, doar cateva contuzii, aparent. Dar si echipat: geaca, manusi, cizme...

» Post actualizat in 22 Mar 2017 22:02

Scopul topicului: 1. Atentionare, prevenire, dastea

2. Daca il stiti vreunul pe baiat si aveti carlig pe masina, PM please. Trebuie sa duca motoreta la politie. Platforma o pun eu la bataie, dar din pacate nu mai am carlig pe masina... Dureaza putin...e totul aici in Sectorul 4.

post-64191-0-77121800-1490219866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claxoane, eu asa fac la fiecare masina pe care o vad ca iese de pe undeva... A si la aia care vad ca ar vrea sa schimbe banda in fata mea. Trebuie dat tot arsenalul, claxon, flash, turat... Sa vada, auda cand fac manevre!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipicul "Nu l-am vazut!"

 

Trebuie sa duca motoreta la politie.

mda... cum plm sa nu vezi?

Far aprins, tobe care fac ceva zgomot, etc...

 

Poate: "l-am ignorat!"

 

Si Politia de ce dreaq nu-si misca hoiturile alea? Vehiculul e imobilizat, deci sa iasa din jegul ala de birou si sa-si faca treaba!

 

Oricum, multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea de pe carosabil e un pic in "febra de primavara"; o fi de la hormoni, incepe sezonul de imperechere, dracu'stie ...

 

Ieri in 4 ore am vazut 3 accidente tari de tot intre masini, toate in urban (Bucuresti); ciudat e ca in 2 dintre ele au fost mai mult de 2 masini implicate (3, respectiv 4).

Nu stiu ce se intimpla, o fi de la nervii provocati de traficul asta imposibil, dar lumea a cam luat-o razna.

 

Atentie, preventie, ratiune in abordarea oricarei manevre potential periculoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 1 martie am simtit ca s-a aglomerat traficul foarte mult. Si odata cu aglomerarea apar frustrari la soferi.

Zilnic am de a face cu colegi soferi care aleg sa nu respecta bunul simt si nici codul rutier ca sa-si creeaza un avantaj de timp foarte mic fata de alti participanti din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au scos taxele, toata lumea a dat in febra achizitionarii de masini. S-a marit instant numarul de vehicule de pe strada.

 

Si ai impresia ca in perioada in care era taxa, nu circulau?? Poate s-a marit instant numarul de vehicule inmatriculate in Romania. In rest erau inmatriculate in BG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat erau de inmatriculate si unde. La mine in provincie cam batea vantul la inmatriculari de mult timp, daca te duceai pe la 10-11 aveai 2-3 insi in fata. Eu ca sa inmatriculez moto anul trecut in octombrie (parca) am avut nevoie de 30 minute. De la sfarsitul lui februarie, de fiecare data cand trec prin zona vad la inmatriculari o mare de oameni la intrare. Si asta se intampla de obicei tot pe la 10 dimineata (programul e de la 8.00).

 

A fost singura explicatie pe care mi-am putut-o da. Nu contest ca exista alta, cum ca s-au dublat salariile si toata lumea isi ia masini noi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...