Sari la conținut

Diagnoza BMW Moto GRATUITA!


Postări Recomandate

Salutare!!!

 

Am nevoie de un voluntar cu o motocicleta generatie mai noua ( peste 2008 an fabricatie) pentru a testa o diagnoza originala moto achizitionata de la BMW!

 

Doresc sa testez diagnoza si cu aceasta ocazie ii pot citii erorile motorului.

 

Locatie Bucuresti, zona Eroii Revolutiei.

 

Va multumesc.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu nu am inteles ce doresti.

Sau poate: ai achizitionat un aparat de diagnoza de la BMW (sau mai corect pentru BMW) si doresti sa vezi cum functioneaza, respectiv daca poate citi erorile motorului.

Poti sa ne spui mai exact ce aparat ai achizitionat - cum se numeste, producator, de unde l-ai achizitionat?

Nu de alta, dar nu cred ca doreste cineva sa isi puna in pericol electronica de la moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cei de la Bimmer Service (service dedicat BMW - patron Panciu Robert), au in vedere pe viitor si un service dedicat moto, nu-i un lucru rau. Am avut masina la ei si pot spune ca am fost foarte multumit de serviciile lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos Dan Ny,

 

Am achizitionat un adaptor pentru testerul nostru NEXT pentru moto ( ultima generatie de tester original BMW) .

 

Avem un client in Timisoara care doreste sa vina la noi pentru o diagnoza si azi am primit adaptorul si dorim sa-l testam inainte sa il chemam la noi.

 

In principiu vreau sa conectez la un moto BMW sa vedem ca totul este ok.

 

Pe viitor o sa incercam sa punem la dispozitie un pachet de verificari pentru partea de moto BMW.

 

Va multumesc pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Panciu Robert,

 

Daca pot fi de ajutor, pot colabora cu una bucata BMW boxer 1170 cmc fabricatie 2005,

proaspat sosita de pe meleaguri Muncheneze.

 

Spor la treaba!

 

Dan Năstase.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere pot veni maine, vineri 24

dupa ora 11 a.m.

Daca este O.K. astept confirmarea si adresa.

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cel mai cel boxer a fost asta: post-882-0-59647500-1490287582_thumb.jpg

 

Ne vedem maine la 13.00

 

SPOR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Domnului Dan Nastase pentru vizita de astazi :)

 

Am gasit defect senzorul de combustibil din rezervor si in rest erori de la vechea baterie care a ramas fara curent si cateva module au intrat in protectie.

 

Foarte frumos exemplarul si f ingrijit.

 

O zi frumoasa tuturor.

 

Drum intins.

post-96632-0-06999400-1490362744_thumb.jpg

post-96632-0-45267800-1490362744_thumb.jpg

post-96632-0-80024800-1490362744_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti pasionati adevarati Bimmer Service.

Drum bun si in capitolul MOTO.

 

SUCCES LA DRUM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot spune....Bravo Bimmer Service! Maine-poimaine il vad pe Robert Panciu pe doua roti :06Biker: .

Glumesc, dar na....niciodata nu se stie!

 

 

Dane, cu frumos exemplar vad io ca te-ai captusit. Sa o stapanesti sanatos si.....asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff. Imi pare rau ca nu am fost pe faza :(

Ma bagam si eu la un test pentru K1200R...

Mai, nu-s ce sa zic, dar nu e suficient sa testezi aparatul ala numa' pe R-uri..K-urile sint alta mincare de peste (alte oase, alta carne) si ma gindesc ca daca nu te ia si pe tine, ceva e putred in Boxerlanda... Parearea mea.. :)

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tocmai. Cu ISTA-P poti inclusiv sa incarci alte variante de firmware in ECU, ceea ce GS911 nu face. In rest face cam ce stie si softul de diagnoza BMW (ISTA)

fassss... cam ce procent din parcul moto bmw din romania ar avea de primit update-uri de ecu?

 

eu am fost aici la rep bmw , si mi-au spus ca-mi fac update dar e pe barba mea, daca se freteceste computeru ei dau din umeri , le-am spus ca ma ... iti imaginezi ce le-am spus. nu cred ca un garaj independent se arunca la update-uri .. dar cine stie ...

 

p.s.

binenteles ca ma refeream la diagnoza, dar am uitat ca nutz decoleaza nici tie avionul , plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La bmw-urile mai rasarite posibil sa nu se faca update-uri de soft prea frecvent, dar la f650gs-ul model 2000-2007, update-ul era una din solutiile pentru "surging and stalling" pe care destule il manifestau aparent fara motiv. Inca un motiv e ca pe parcursul primilor 3-4 ani de fabricatie la f650gs fabricantii au schimbat 2 sau 3 versiuni de injectoare. Difera cu vreo 5-10% specificatiile de debit intre ele si daca iti schimbi injectorul din diverse motive, e recomandata si o actualizare de firmware cu versiunea corespunzatoare (chiar daca "merg si-asa").

 

Despre cei de la BMW NL, ce sa zic... daca nici la reprezentanta nu pot face corect si garantat un update de firmware, atunci unde?

 

p.s. ma confunzi, eu eram ala care zicea ca in functie de cum interpretezi enuntul poa' sa zboare sau nu. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...