Sari la conținut

duminica 26 martie ---> Bucuresti - Siriu - Brasov si retur


XaeL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

m-as baga si eu pentru mars, daca ma primiti.

 

La marsh poate sa vina oricine, toti sunt bine-veniti. Anul trecut a fost chiar frumos, multi multi motociclisti si dupa ne-am dus la mancare. :cheers:

Editat de Bobossus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe Siriu si intors pe DN1.

Asfalt naspa dupa Valeniii de Munte, cu zone in care a alunecat drumul, gropite, gropi si gropoaie, si pana in drumul Buzau - Siriu am oprit de 2 ori ca am crezut ca am patratit rotile, atat a fost de valurit pe niste porțiuni.

Siriu ok, exact cum l-am lasat in toamnă. Cateva gropi imediat dupa tunel/baraj, si o zona mica de lucrari cu ambele sensuri inghesuite pe o unica banda.

Nu cred ca il facem duminica, din pacate. Pe ploaie nu are farmec si chiar si azi a fost un pic racoare pe alocuri.

» Post actualizat in 23 Mar 2017 12:37

Cred ca bagam marș sambata si mai vedem :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am fost pe Cheia - Valenii de Munte a fost la sfarsitul lui februarie si nu mi s-a parut sa fie cum zici tu...Am fost multumit de drum per total. Ba chiar cred ca il voi face din nou in weekend, dupa marsul de dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu ai fost pe Cheia. eu am fost pe Siriu ;) iar mai sus ma refer la o bucata de drum care nu este comuna cu drumul spre Cheia.

bonus, tu ai alta mobra. nu simti cum simt eu gropile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e de (cuvant urat) tot drumul de Siriu, doar o portiune mica pana acolo :)

Siriu in sine e vis fata de Cheia. Mult mai putin circulat, doar 1 sau 2km cu probleme la asfalt.

 

Pe Cheia chiar e ok? Ca scria cineva mai sus ca e plin de pamant si rupt drumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe Cheia chiar e ok? Ca scria cineva mai sus ca e plin de pamant si rupt drumul

 

Am facut Cheia in Noiembrie (dupa ora 5 seara, frig nasol). Are portiuni in care sunt gropi, undele in curbe, dar dupa aprecierea mea, nu e "rupt". Cand ma gandesc la drum rupt, imi vine instant portiunea aia cand mergi de la giratoriu, stanga pana Comana - Giurgiu:))) ala e rupt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e de (cuvant urat) tot drumul de Siriu, doar o portiune mica pana acolo :)

Siriu in sine e vis fata de Cheia. Mult mai putin circulat, doar 1 sau 2km cu probleme la asfalt.

 

Pe Cheia chiar e ok? Ca scria cineva mai sus ca e plin de pamant si rupt drumul

 

Pai Xael, daca eu l-am facut la sfarsitul lui februarie, adica mai exact pe 24 februarie si nu mi s-a parut ca e in halul ala, acu na, poate s-a facut nasol intr-o luna, nu stiu...

 

Pe de alta parte, ai dreptate cu motorul meu si al tau legat de gropi, poate eu nu le inregistrez ca fiind asa grave precum ai face tu. Dar totusi, uite o poza mai jos de atunci fix in Cheia. Nu arata frumos drumul? :D

 

WP_20170224_15_30_42_Pro.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Cheia pana la pasul Bratocea e mai albastra situatia carosabilului (denivelari pana la intersectia cu drumul spre Muntele Rosu, gropite si asfalt macinat in acele de par). In rest e rezonabil.

O varianta de iesit din Siriu ar fi Magura-Ciolanu-Hales-Sarata Monteoru (203G). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic ..arata astia vreme de k.k.t si parca n-as merge sa strang din bwci saua motocicletei . Daca da ploaie pe mine ma rupe la ce gume am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu bag maine un Valenii de Munte si eventual Cheia si Muntele Rosu (daca nu e zapada).

Dupa mars, evident.

/index.php?/topic/745185-sambata-25-martie-bucuresti-valeni-cheia-bratocea/

Hai că poate te însoțesc, cineva trebuie să aibe grija de tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cert este ca: mergem la miting/mars. Mai este cert ca eu o sa plec dupa aceea spre Valeni, pentru ca oricum o sa trec pe la mine la casa de vara, undeva dupa Valeni. Singurul lucru care m-ar impiedica ar fi ca o sa ploua cu galeata. Si mai este cert ca se intuneca la 7.

 

Incert este cand ajungem inapoi si cat de frezat/spalat o sa fii :) Depindem de cand se incheie marsul, evident.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...