Sari la conținut

duminica 26 martie ---> Bucuresti - Siriu - Brasov si retur


XaeL
 Share

Postări Recomandate

plecare ora 09:00 de la Fantana Miorita

la dus prin Siriu

la intoarcere pe unde ramane timp (DN1 / Cheia / Siriu)

mers mai alert un pic, ca sunt 7-8 ore pe google maps si as vrea macar la Ploiesti sa ajungem inapoi pe lumina. curbele asea, mai cu genunchiul pe jos (sunt optimist, ce pot sa zic)

vor fi pauze de tigara + dezmortit + dezghetat etc. si o pauza de masa prin Brasov (cine are sugestii din gama "ieftin si bun", astept cu interes).

am fi vreo 3 deja, doua sportive si cu mine pe naked.

 

daca are cineva idee care e starea drumului, si pe Siriu si pe Cheia, ii multumesc anticipat pt informatii

 

prognoza meteo e ciudata, ba zice ca ploua ba zice ca nu. in caz ca ramane setata pe ploaie .. devansam pt sambata.

 

nu e nimic batut in cuie, adaptam in mod democratic


» Post actualizat in 21 Mar 2017 18:28

ceva de genul, la modul ideal

https://www.google.ro/maps/dir/Petrom/Siriu,+Comuna+Siriu,+Jude%C8%9Bul+Buz%C4%83u/Bra%C8%99ov,+Jude%C8%9Bul+Bra%C8%99ov/Petrom,+%C8%98oseaua+Bucure%C8%99ti-Ploie%C8%99ti+2,+Bucure%C8%99ti+013691/@45.1697371,25.8635613,9z/data=!4m31!4m30!1m5!1m1!1s0x0:0xc9f59e0072087e26!2m2!1d26.078807!2d44.486999!1m5!1m1!1s0x40b384780ca1fe27:0xfb5fd6d794c3b67c!2m2!1d26.2208684!2d45.5036969!1m10!1m1!1s0x40b35b862aa214f1:0x6cf5f2ef54391e0f!2m2!1d25.6011977!2d45.6579755!3m4!1m2!1d25.9426643!2d45.35498!3s0x40b30ab0ff57ea79:0xa496b3367d72148c!1m5!1m1!1s0x40b2025a55c59d55:0xc9f59e0072087e26!2m2!1d26.078807!2d44.486999!3e0

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vreți neapărat să intrați prin Brașov ? De nu, urmați traseul https://goo.gl/maps/sPCtReJ7ND72 și mâncați la coada lacului Săcele, sunt destule cârciumi cu mâncare ok.

La dus aș merge pe Valeni-Drajna-Slobozia, precum în traseul pe care l-am pus.

Atenție în satele dintre Văleni-DN10 și la curbele dintre Budila și Tărlungeni.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum am zis in prima postare, nimic nu e batut in cuie. nici viteza de deplasare, nici faza cu "cu genunchiul pe jos", nici traseul (bine, asta ar trebui sa treaca totusi prin Siriu)

doar ca momentan vad ca sunt doritori zero. probabil ca nu a iesti inca lumea din hibernare sau merg in locuri mai calde, gen Veliko....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca baietii astia zic ca e cam zapada pe la munte.

 

/index.php?/topic/745054-bucuresti-piatra-arsa/

 

Nu stiu pe Cheia, inca n-am auzit pe nimeni sa se fi dus, dar acum e cam riscant. Cred ca tot traseele de pe aici din sud sunt cele mai safe acum, cu vremea asta schimbatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piatra Arsa e chiar in munte. nu e Cheia. Dar o sa fie frig in portiunile montane, asta e sigur.

Genunchiul pe jos cand e rece afara, drumul posibil umed de la condens, DOT-urile mai vechi cu un an si drumul "ca la Romania" - nu e combinatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă se lucrează la șosea între Siriu și Gura Siriului așa că atenție la porțiunea aia de drum. Nu recomand drumul dintre Văleni și DN 10 ( mai ales pentru sportive ).

Drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă se lucrează la șosea între Siriu și Gura Siriului așa că atenție la porțiunea aia de drum. Nu recomand drumul dintre Văleni și DN 10 ( mai ales pentru sportive ).

Drum bun !

Multumim frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea pare a se c@ca de sambata, se face frig. iar duminica ploua usor mai peste tot, inclusiv spre sud

deci... mutam sambata? ramane Siriu sau mutam spre Veliko?

 

plm, ma frustreaza soarele asta, vreau sa invart roata. oriunde :) imi vreau doza de drog si o vreau wekendul asta :)))

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca duminica mergeti undeva spre munte, merg si eu, cu tot riscul de cele enumerate de Random Sting:D

cu care dintre ce ai la profil? sunt doar curios, nu reprezinta vreun criteriu de excludere

» Post actualizat in 22 Mar 2017 21:08

P.S. o sa bag o parte din traseul asta maine dinineata, in funcție de cum merge si ce timp o sa am. Probabil Siriu + DN1.

Revin cu update

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cu care dintre ce ai la profil? sunt doar curios, nu reprezinta vreun criteriu de excludere

» Post actualizat in 22 Mar 2017 21:08

P.S. o sa bag o parte din traseul asta maine dinineata, in funcție de cum merge si ce timp o sa am. Probabil Siriu + DN1.

Revin cu update

 

Evident ca o sa vin cu Honda, ma auto-excludeam eu din start avand in vedere ca vroi deja aveti un grupulet de 2 sportive si un naked. BMW ul nu putea sa tina pasul cu voi si nu ma ofeream sa vin doar asa ca sa va incurc :D :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca o sa vin cu Honda, ma auto-excludeam eu din start avand in vedere ca vroi deja aveti un grupulet de 2 sportive si un naked. BMW ul nu putea sa tina pasul cu voi si nu ma ofeream sa vin doar asa ca sa va incurc :D :peace:

Doar nu ti imaginezi ca Xael se da cu toba si genunchii pe jos :))) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Arata cineva un traseu pe google maps?

As face si eu o plimbare daca nu aveti de gand sa goniti prea tare :rusinica:

 

Tu erai cu Aprilia aia care arata super fain :D

 

Doar nu ti imaginezi ca Xael se da cu toba si genunchii pe jos ?

 

Nu dar BMw ul meu nu goneste dupa 600 RR sau chestii de genul. E motorul meu pentru "familie" ca sa zic asa :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa mergem la marsul BlackHelmets pana la 12:30.

Dupa daca o luam spre Sud avem timp de ceva alergaturi.Nu m-as risca spre munte ca n-am chef sa-mi strice vremea fengshuiu'

 

My 2 cents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...