Sari la conținut

Accident moto Brasov drumul poienii


Klaus Cata
 Share

Postări Recomandate

Revin cu un alt accident moto in Brasov, de data asta pe drumul poienii chiar aproape de livada postei. Acidentul a fost intrw un Triumph Tiger albastru (condus de catre un domn de 40 de ani care depasea pe linie continua) si un mercedes vito care am inteles ca iesea dintr o curte cu spatele si nu s a asigurat bine.

 

Accidentul s a petrecut azi la ora 15:00 si revin imediat cu detalii

 

Motociclistul este constiwnt dar si a fracturat soldul. Nr de inmatriculare : BV 15 XAA cred

post-94136-0-54980900-1490107308_thumb.jpg

post-94136-0-10246000-1490107467_thumb.jpg

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.google.ro/maps/@45.6473181,25.5850991,3a,75y,326.09h,80.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdSV4ePQguJsrW2Mzwfh1BQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Cunosc zona si am pus un link cu google maps. Sper sa mearga.

 

Accidentul s-a petrecut chiar inainte de stalp. Probabil ca Vito era in parcare si a iesit cu spatele. Moto banuiesc ca urca spre Poiana iar soferul dubei s-a asigurat doar dinspre deal sau mai corect pentru un sofer roman: s-a asigurat cel mult spre deal.

 

Linia sa o ia dracu: este un fel de intrerupta dar cu segmente cam lungi.

 

Nu cred ca motociclistul a gresit legal, dar cand vezi masini parcate e bine sa fi o leaca mai vigilent.

 

Sanatate motociclistului si recuperare grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linia aia discontinua cu segmente lungi mai devreme arata segmente scurte, normale. Cred ca lungirea segmentelor este folosita sa te atentioneze vizual ca urmeaza linie continua. Eu cred ca in cazul asta ca nu conteaza ce fel de linie este, obligatia conducatorului care iese din parcare este sa se asigure si sa dea prioritate celor care circula pe drumul pe care urmeaza sa intre, deci din ambele sensuri, nu doar din unul. Daca moto depasea pe linie continua e vinovat de depasire pe linie continua nu si de accident, eu asa cred.

 

Insanatosire grabnica.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O sursa? Sau iar ne prezinti supozitiile tale ca adevaruri (alternative)?

Sursa? 😂😂

Gaseste-ti tu alta sursa de trollat.

CFL = Cercetare la Fata Locului.

Cercetarile le fac politistii.

 

Pe intelesul tuturor: Politia a stabilit ca vinovat de producerea evenimentului, se face soferul autoutilitarei Mercedes, ce s-a angajat intr-un viraj, pentru a intra intr-o parcare amenajata, fara sa se asigure.

 

Eu v-am zis ca e demodat trollingul....

Niciodata nu am scris neadevaruri, pentru ca le stiu din surse sigure.

 

In alta ordine de idei, omul era pe un touring si avea 40 ani. Departe de el gandurile teribilismului.

 

N-as vrea sa stiu ce se intampla daca era un R6 😂😂

Seara buna sa aveti.

 

Ps: imi cer scuze ca nu stiu ce DOT avea, dar cu siguranta... placuta de inmatriculare era la locul ei, montata corespunzator.

✌✌✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca se stie ca motociclistul depasea pe linie continua (ce anume, un alt autoturism?), inseamna ca acesta cobora din Poiana. Si din poze pare la fel. Aici probabil se va da culpa comuna. Bine ca n-a fost mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se stie ca motociclistul depasea pe linie continua (ce anume, un alt autoturism?), inseamna ca acesta cobora din Poiana. Si din poze pare la fel. Aici probabil se va da culpa comuna. Bine ca n-a fost mai rau.

Eu ce am scris pana acum?

Uite comunicatul oficial al Politiei.

 

La data de 21.03.2017, în jurul orei 14.50, un bărbat de 38 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe str. Șirul Livezii, din municipiul Brașov, în dreptul imobilului cu nr. 22, a efectuat viraj la stângă, fără să se asigure corespunzător și a intrat în coliziune cu o motocicletă, condusă de un bărbat de 54 de ani, angajată în efectuarea manevrei regulamentare de depășire.

În urma impactului a rezultat vătămarea corporală gravă a conducătorului motocicletei care a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Brașov în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și continuă cercetările sub coordonarea procurorului.

 

Am tot respectul pentru ceea ce faci in comunitatea asta si stiu ca esti Admin, dar nu fii si tu Toma...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a venit caldura si rugina de peste iarna isi spune cuvantul.

atentie inca suntem dupa o pauza lunga, mai trece un pic pana ne reintram complet in mana.

 

si in plus, astia cu carutele sunt "surprinsi" de existenta altora, diferiti de ei. si binenteles in secret invidiati si deci cu pica, asa ca deh...

 

insanatosire rapida riderului si bafta multa vitoei sa nu acorde prioritate trenului, basculantei, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a venit caldura si rugina de peste iarna isi spune cuvantul.

atentie inca suntem dupa o pauza lunga, mai trece un pic pana ne reintram complet in mana.

 

si in plus, astia cu carutele sunt "surprinsi" de existenta altora, diferiti de ei. si binenteles in secret invidiati si deci cu pica, asa ca deh...

 

insanatosire rapida riderului si bafta multa vitoei sa nu acorde prioritate trenului, basculantei, etc.

Partial adevarat. Romanul in general are o durere maxima in pwula de cei de linga el. Singura diferenta este ca la moto se lasa de obicei cu spital si se da pe la stiri, la auto se scapa cu ceva cioburi si tabla indoita si nu apare la stiri.

Exemplu: cat poti sa fi de dobitoc, imbecil, (cuvant urat) nici nu am cuvinte, sa te sui baut la volan si sa transporti copii?

Mai ai accidentul ''marelui'' bancher sotul lui tanti Ghorghiu care era zmeu cu Porsche pe Valea Oltului, sau pe ala cu autobuzul cu angajatii de la Therme etc.

 

Asa ca un singur sfat: feriti-va singuri ca altfel nu va fereste nimeni, indiferent ca sunteti pe jos / bici / mobra / auto.

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

microbuz de la therme a fost implicat colateral. Bine, nu stiu daca aveau centuriile de siguranta puse samd, dar nu a cauzat accidentul, conform cu ce scrie presa.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

microbuz de la therme a fost implicat colateral. Bine, nu stiu daca aveau centuriile de siguranta puse samd, dar nu a cauzat accidentul, conform cu ce scrie presa.

Asa este dar daca vezi nivelul vatamarilor suferite de oameni, precum al distrugerilor suferite de microbuz, camion si masina, iti dai seama ca in nici un caz nu se circula cu viteza legala, sau daca vrei una rezonabila tinand seama ca transporti oameni. Pentru ca daca soferul camionul din pacate a murit , desi a intrat intr-un morman de nisip nu intr-un perete (si in plus nu avea nici centura) ne putem imagina ca nu mergea cu 50 Km/h cat au voie camioanele, iar ala cu microbuzul daca l-a depasit.... ce sa mai spun.

Doar prostii si fraierii circula legal, ceilalti (baeietii destepti) merg ca apucatii. Si mereu romanii au si explicatia: Pai daca am avea autostrazi...

Iar pe autostrazi e ca la F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca se stie ca motociclistul depasea pe linie continua (ce anume, un alt autoturism?), inseamna ca acesta cobora din Poiana. Si din poze pare la fel. Aici probabil se va da culpa comuna. Bine ca n-a fost mai rau.

Eu ce am scris pana acum?

Dupa cum se vede ma jos, nimic clar, numai balarii. Din poze nu se vede nimic clar, pare ca mobra vine de sus, iar marcajul este continuu. Daca vrei sa lamuresti chestiunea vino cu niste detalii clare, nu arunca niste cuvinte umflat in pene, mandru ca ai descoperit mersul pe jos.

Asta pe langa faptul ca ar trebui sa inveti sa nu pui etichete gratuite, lucru deranjant!

Gresit. Conform cfl, motociclstul a depasit pe linie discontinua. Soferul Mercedesului a virat sa intre in parcare, fara sa se asigure.

Eh, daca vrei sa fii Toma Necredinciosul...

Sursa?

Gaseste-ti tu alta sursa de trollat.

CFL = Cercetare la Fata Locului.

Cercetarile le fac politistii.

 

Pe intelesul tuturor: Politia a stabilit ca vinovat de producerea evenimentului, se face soferul autoutilitarei Mercedes, ce s-a angajat intr-un viraj, pentru a intra intr-o parcare amenajata, fara sa se asigure.

 

Eu v-am zis ca e demodat trollingul....

Niciodata nu am scris neadevaruri, pentru ca le stiu din surse sigure.

 

In alta ordine de idei, omul era pe un touring si avea 40 ani. Departe de el gandurile teribilismului.

 

N-as vrea sa stiu ce se intampla daca era un R6

Seara buna sa aveti.

 

Ps: imi cer scuze ca nu stiu ce DOT avea, dar cu siguranta... placuta de inmatriculare era la locul ei, montata corespunzator.

✌✌✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se vede ma jos, nimic clar, numai balarii. Din poze nu se vede nimic clar, pare ca mobra vine de sus, iar marcajul este continuu. Daca vrei sa lamuresti chestiunea vino cu niste detalii clare, nu arunca niste cuvinte umflat in pene, mandru ca ai descoperit mersul pe jos.

Asta pe langa faptul ca ar trebui sa inveti sa nu pui etichete gratuite, lucru deranjant!

Cred ca ti-am vb mai mult decat frumos si tu incepi sa suferi de exces de zel.

 

Daca tu consoderi ca cercetarile si comunicatul politistilor sunt balarii. Mergi cu D-zeu inainte.

 

Am argumentat tot ce am scris pana acum, dar excesul de zel te orbeste.

👻👻👻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...