Sari la conținut

Toba moto pierduta


meanpower
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Am pierdut o toba sambata (18 martie 2017) la iesire din Harman spre Brasov, in jurul orei 12:30. A durat vreo 5 minute pana m-am intors si deja nu am mai gasit-o.

 

Toba e un Jardine GP1 slip-on cu urechea de prindere taiata. Daca o vedeti pe undeva, dati un semn. Ofer recompensa :)

post-90573-0-34149800-1490032760_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am iesit din Harman am avut o perioada de accelerare 2-3-4 apoi am ajuns sub podul de la Centura, cand m-am prins ca e ceva in neregula. Am oprit la Oneves si m-am intors. In timp ce ma intorceam mi-a zis un sofer unde a vazut-o, mi-a aratat locul si am cautat-o, fara succes :(

Alea 5 minute le-am pierdut ca sa ma intorc acolo :)

Nimic anormal sa se desprinda toba in mers, se mai intampla. Dar asa repede ti-ai dat seama ca n-o mai ai? Doar in 5 minute? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat-o o ora pana a inceput sa ploua tare, apoi duminica am mai dat 2 ture si m-am uitat atent peste tot.

In afara de doze de bere, tot felul de grile de masini si bidoane de plastic, nimic. :(

nu strica sa mai cauti prin spatiu verde. si apoi sa sudezi urechea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditule, poate o găsești pe la centrele de fier vechi. Ar fi bine sa urmărești anunțurile postate pe site-urile de vânzări. Speranța moare ultima! P.S. Suna bine de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, eu am pierdut capacul de la toba (ornamentul final) si dupa cateva sute de metri si vata. Mi se parea mie ca suna mai tare, noroc ca m-a atentionat un automobilist: vezi ca ti-a cazut ceva de la toba... Am ramas perplex. Vata am gasit-o rapid, in urma cu 500 m, dar capacul era la alte 250m in urma. Aproape doua oare am cautat capacul, se intunecase, nici baterie la telefon nu prea mai aveam. Am bagat vata inauntru, dar capacul nu a intrat asa, ca am venit spre casa cu maxim 3500 rpm, ca noaptea urla toba mea ca la balci.

 

Dar sa pierzi toba si sa nu-ti dai seama... Asta e maxima!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai au fost primii 500m cu noua toba, care oricum suna destul de tare :) Si nu am facut 50km, am trecut giratoriul si am oprit (deci vreo 3-400m, maxim).

 

Bre, eu am pierdut capacul de la toba (ornamentul final) si dupa cateva sute de metri si vata. Mi se parea mie ca suna mai tare, noroc ca m-a atentionat un automobilist: vezi ca ti-a cazut ceva de la toba... Am ramas perplex. Vata am gasit-o rapid, in urma cu 500 m, dar capacul era la alte 250m in urma. Aproape doua oare am cautat capacul, se intunecase, nici baterie la telefon nu prea mai aveam. Am bagat vata inauntru, dar capacul nu a intrat asa, ca am venit spre casa cu maxim 3500 rpm, ca noaptea urla toba mea ca la balci.

 

Dar sa pierzi toba si sa nu-ti dai seama... Asta e maxima!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scopul tobei e sa faca zgomot, de ce le mai puneti?

Logica ar fi: "cu toba" = "fara toba", :tempted: deci las-o unde a cazut... e mai bine fara, mobra e mai usoara, castigi la ... consum!

:crack:

 

Si toba cu urechea taiata a fost "operata" la ureche in parcare, noaptea?

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scopul tobei e sa faca zgomot, de ce le mai puneti?

Logica ar fi: "cu toba" = "fara toba", :tempted: deci las-o unde a cazut... e mai bine fara, mobra e mai usoara, castigi la ... consum!

:crack:

 

Si toba cu urechea taiata a fost "operata" la ureche in parcare, noaptea?

Hater la orizont! ✌
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt din harman, am facut o tura cu mobra spre facultate si am fost atent prin sant, dar nu am vazut nimic :( daca o vad te anunt ( vazusem share ul de pe fb). Sper sa o gasesti sau sa o gaseasca cineva care o va returna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i haterul? Sa-l vedem si noi! ;)

 

Eu eram curios de recompensa aia...

» Post actualizat in 20 Mar 2017 22:04

Sa stiu daca bat 400km pana la brasov si inapoi...

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare asta, cred ca e prima data cand aud de asa ceva. Zic sa uiti de ea, si cauta alta. Cam mici sansele sa se gaseasca vreun facator de bine care sa-si bata capul sa te gaseasca sa ti-o inapoieze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, eu am cautat-o o ora si n-am vazut-o. Apoi am cautat-o iar duminica, la pas, tot drumul Harman-Oneves, fara succes. :(

Salut. Sunt din harman, am facut o tura cu mobra spre facultate si am fost atent prin sant, dar nu am vazut nimic :( daca o vad te anunt ( vazusem share ul de pe fb). Sper sa o gasesti sau sa o gaseasca cineva care o va returna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul are un sant apoi e camp drept. M-am uitat, as fi vazut-o. Soferul care a oprit si mi-a aratat locul unde a vazut-o a zis ca era fix pe marginea soselei, tind sa cred ca cineva a luat-o s-o puna la soba :D

Totusi sper... :D

Caută măcar 5 metri pe marginea drumului. S-ar putea să ai o surpriză plăcută.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca zona aia ar trebui evitata...se sperie mobra cand mergi pe acolo, se scutura, si arunca chestiile inutile de pe ea.

Mie anul trecut, in mai, inainte de giratoriul de la harman cu cate sute de metri (in directia bv), mi-a aruncat lantul cand aveam ~100km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper ca nu-s inutil si sa ma arunce :D

Eu cred ca zona aia ar trebui evitata...se sperie mobra cand mergi pe acolo, se scutura, si arunca chestiile inutile de pe ea.

Mie anul trecut, in mai, inainte de giratoriul de la harman cu cate sute de metri (in directia bv), mi-a aruncat lantul cand aveam ~100km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...