Jump to content

Iubim 2 Roti 2
Photo

TPMS Tire Pressure Monitoring Systems , ce folositi, eficient?

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#21 Ashtray

Ashtray

Rider

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,235 posts
  • Interests:Motorcycles until i die and after....
  • Moto: Kawasaki Versys 1000

Posted 20 March 2017 - 09:18 AM

nop...am telefonul in buzunar conectat la headset si primesc alerte in casca...daca nu ai headset telefonul va vibra si va suna la alerte...

daca am nevoie pot sa setez senzorii sa imi dea alerta la diferenta de 0.1...dar nu am de ce avand in vedere ca aerul din pneu se dilata si voi primi alerte constant..

#22 eFu'

eFu'

blorin

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,602 posts
  • Interests:Recuperarea timpului pierdut...
  • Moto: F800GSA

Posted 20 March 2017 - 09:19 AM

Cauciucurile pe care le am pe mobra au talonul destul de tare, deci nu am simtit scaderea de presiune in roata față...doar s-a aprins afișajul și a început să țipe, ceea ce a fost foarte util.

Am băgat spumă în cameră - nu aveam nicio stare de schimbat roata, fiind la finalul unei ture destul de lungi, seara, la întoarcerea acasă - și am putut monitoriza presiunea. Cum cobora sub 0,9 puneam compresorul la treabă, și tot așa vreo 50km până acasă... Deci eu i-am simțit utilitatea, 100%.

» Post actualizat in 20 Mar 2017 07:27

eFu ce model este ?

Exact modelul de la Steelmate, de pe: http://www.ebay.co.uk/itm/331377358288

Unde nu-i cap, e vai de picioare! (Taica-meu).

#23 FOBO

FOBO

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 17 posts
  • Moto: FOBO

Posted 13 May 2017 - 06:32 PM

Mi se par foarte utile tinind seama ca suntem pe doua roti.

Bineinteles ca putem verifica si in stilul clasic, dar pe drum, daca slabeste presiunea de la intepatura unui cui putem afla in timp util ?

Ma uitam la F.O.B.O., dar ar insemna sa avem telefonul in fata ochilor. Il putem tine in buzunar(ruleaza in background?) si sa auzim in casca bluetooth avertismentul?

Buna ziua, suntem reprezentantul pe Romania al producatorului sistemelor FOBO . Referitor la intrebarea dumneavoastra, aplicatia ruleaza in background si veti primi alertele prin Bluetooth in cazul in care sunt depasite limitele pe care le setati . Daca mai aveti intrebari va stam la dispozitie. Sistemele vin insotite de factura si garantie 2 ani si 30 zile drept de retur. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status