Sari la conținut

Accident Intercontinental


Catalin Mihai
 Share

Postări Recomandate

Riderul asa mi a zis cand sa dat soferul jos din masina abea dupa 5 minute de la accident

Riderul la intrebat ...nu te uiti domle in oglinzi ,iar asta ...da ce plm ma vrei sa te feresc eu cand tu vii cu 200 la ora,cica exact astea au fost cuvintele soferului

 

Si il cred pe rider, asa mi-a zis si mie soferul de masina care m-a lovit. "Nu te-am vazut domne, dc sa te feresc eu pe tine ?!" niste decelerati

Editat de Bobossus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si il cred pe rider, asa mi-a zis si mie soferul de masina care m-a lovit. "Nu te-am vazut domne, dc sa te feresc eu pe tine ?!" niste decelerati

Same shit cu un bizon care era sa ma doboare din paralel (vorbind la telefon si in acelasi timp cu pasagerul din dreapta fata).

Imi zice ceva genul " Ce ba daca ai motor crezi ca ai prioritate sau ca trebuie sa te feresc?"

 

2 stupid dogs.

 

Recuperare usoara .

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mhm !

despre asta vorbesc, dupa ce ca gresesti, sa mai fii si arogant (si sunt mii), pai da-te-n mm ca cedez si-ti fuck una-doua-patru! (CA LA TEATRU)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii in momentul ala cand te trezesti jos pe sub motor si cu ceva rani ,singura preocupare a ta este sa te verifici daca mai esti intreg,intradevar merita vreo 3-4 casti in m..e

Dar cand am ajuns eu acolo si inca cativa rideri pe loganist nu prea l am mai vazut decat in momentul cand ii punea politistul etilotestul,si din cate am auzit nu prea contesta vinovatia lui

Dar asta e bine ca nu a iesit mai rau

Motociclistul este ok ,degetul ia fost reparat ,in rest alte rani majore si in afara de o sperietura nu prea mai are nimic ,va urma o lunga perioada de razboi cu birocratia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intersectiile cu marcaje – Conducatorii de vehicule trebuie sa se incadreze pe benzile corespunzatoare directiei de mers dorite , cu cel putin 50 m inainte de intersectii atat in localitati cat si in afara acestora si sunt obligati sa respecte semnificatia indicatoarelor si marcajelor pentru semnalizarea directiei de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intersectiile cu marcaje – Conducatorii de vehicule trebuie sa se incadreze pe benzile corespunzatoare directiei de mers dorite , cu cel putin 50 m inainte de intersectii atat in localitati cat si in afara acestora si sunt obligati sa respecte semnificatia indicatoarelor si marcajelor pentru semnalizarea directiei de mers.

 

Avem pretentii de la soferi sa cunoasca si sa respecte legislatia, dar chiar mai sus scria cineva ca "eu nu stiu benzi care te obliga ...atentie care te obliga fara discutii sa virezi la dreapta"

 

Legat de speta in cauza, daca motociclistul avea intentia de a se deplasa inainte in intersectie (fiind pe banda cu marcaj de facut dreapta), e la fel de in ofsaid ca si soferul care facea dreapta de pe banda cu marcaj spre inainte.

Iar daca nu avea intentia sa mearga spre inainte, sunt curios cum intentiona sa abordeze virajul spre Batistei, ca cu mai mult de 20-30km/h nu prea poti face dreapta acolo (strada ingusta, semafor pentru pietori, taxiuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o greseala de la initiatorul topicului, se pare ca moto mergea pe banda 2 ( obligatoriu inainte) iar loganul a virat dreapta de pe 3 (tot obligatoriu inainte).

Editat de fnp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o greseala de la initiatorul topicului, se pare ca moto mergea pe banda 2 ( obligatoriu inainte) iar loganul a virat dreapta de pe 3 (tot obligatoriu inainte).

 

E mai rau ... cum naiba sa vrei sa virezi la drepta de pe a 3-a, pe ditamai bulevardul ?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A... in cazul asta vinovatia e clar a soferului.

 

A fost o greseala de la initiatorul topicului, se pare ca moto mergea pe banda 2 ( obligatoriu inainte) iar loganul a virat dreapta de pe 3 (tot obligatoriu inainte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu ca motoristul mergea mai tare decit masina care i-a virat. Era s-o patesc si eu la fel, citeva sute de metri mai spre Romana, mergeam pe prima banda, si unul de pe banda a doua, mi-a virat. Eram mai tinar si nelinistit, am scapat la mustata. Legal, motociclistul nu este vinovat, insa pielea julita doare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu ca motoristul mergea mai tare decit masina care i-a virat. Era s-o patesc si eu la fel, citeva sute de metri mai spre Romana, mergeam pe prima banda, si unul de pe banda a doua, mi-a virat. Eram mai tinar si nelinistit, am scapat la mustata. Legal, motociclistul nu este vinovat, insa pielea julita doare rau.

Tu esti numai pe pariuri :)) Cu tot respectul pentru fiare, dar avea un junghi de Hornet, cat 299 crezi ca avea? Ati luat-o razna rau de tot cu cliseele astea cu viteza. d-aia si bolnavul ala din Logan a sarit cu replica aia acra. Ati tot bagat in fata cliseul asta pana s-au intoxicat toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa-i dau dreptate lui Jagi... si nu pentru ca Hornetul ar fi avut 299 sau 199 sau chiar 99 km/h, ci pentru ca soferul e putin probabil sa fi avut mai mult de 10-15 km/h in virajul la dreapta pe Batistei, din motivele de mai sus (pietoni, strada ingusta, etc).

 

Da tu cum spui, ChrisRR, ca motociclistul mergea cu aceeasi viteza sau mai incet ca Loganul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa-i dau dreptate lui Jagi... si nu pentru ca Hornetul ar fi avut 299 sau 199 sau chiar 99 km/h, ci pentru ca soferul e putin probabil sa fi avut mai mult de 10-15 km/h in virajul la dreapta pe Batistei, din motivele de mai sus (pietoni, strada ingusta, etc).

 

Da tu cum spui, ChrisRR, ca motociclistul mergea cu aceeasi viteza sau mai incet ca Loganul?

:)) ai vazut tu pietoni pe N. Balcescu? Ingusta? Are 4-5 benzi.

 

Iar vorbiti in necunostinta de cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam greu sa nu te prinzi ca vorbeam de Batiștei cand ziceam ca e ingusta si traverseaza pietoni intre Inter si gura de metrou... Tu in general citesti tot si incerci sa intelegi? Sau scanezi 3-4 cuvinte din text si iti imaginezi restul?

 

A... poate nu ti-e clar... Batistei e de fapt Batiștei, straduta aia ingusta care trece prin fata fostei ambasade SUA, si se intersecteaza cu Magheru (Balcescu pe numele oficial) langa Inter...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam greu sa nu te prinzi ca vorbeam de Batiștei cand ziceam ca e ingusta si traverseaza pietoni intre Inter si gura de metrou... Tu in general citesti tot si incerci sa intelegi? Sau scanezi 3-4 cuvinte din text si iti imaginezi restul?

 

A... poate nu ti-e clar... Batistei e de fapt Batiștei, straduta aia ingusta care trece prin fata fostei ambasade SUA, si se intersecteaza cu Magheru (Balcescu pe numele oficial) langa Inter...

Insisti sa dai cu mucii'n fasole. Ce treaba are cat de ingust e Batistei, cati pietoni trec samd, cand impactul a avut loc pe banda 2, pe N. Balcescu?

Daca te plictisesti, incearca sa-ti gasesti o ocupatie serioasa. Trollingul te depaseste.

 

De cand cu online ul, parca ati intrat in trasa.

Asta micul isi lasa degetele pe strada, 100% nevinovat si voi... (colegi motociclisti) mai aveti putin si-l executati la zid.

Ati incercat o cu banda de taxi, n a mers.

Acum o incercati cu 15 km/h Loganul.

Unde vreti sa ajungeti cu atitudinea asta de trolling intr o comunitate moto? Chiar nu aveti limite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insisti sa dai cu mucii'n fasole. Ce treaba are cat de ingust e Batistei, cati pietoni trec samd, cand impactul a avut loc pe banda 2, pe N. Balcescu?

Daca te plictisesti, incearca sa-ti gasesti o ocupatie serioasa. Trollingul te depaseste.

 

De cand cu online ul, parca ati intrat in trasa.

Asta micul isi lasa degetele pe strada, 100% nevinovat si voi... (colegi motociclisti) mai aveti putin si-l executati la zid.

Ati incercat o cu banda de taxi, n a mers.

Acum o incercati cu 15 km/h Loganul.

Unde vreti sa ajungeti cu atitudinea asta de trolling intr o comunitate moto? Chiar nu aveti limite?

 

Amice, tu esti idiot, sau doar infierbantat de patania colegului?

 

Ti-a explicat 9740m mai pe larg decat mine de ce Loganul nu avea 60 km/h in virajul la dreapta pe Batiștei, si care e legatura dintre strada ingusta, trecere de pietoni si viteza mica.

 

Dar de unde ai scos-o ca il pune cineva la zid pe amicul tau motociclist? Suferi de mania persecutiei? A facut cineva o remarca cat se poate de plauzibila ca e posibil ca motociclistul sa fi mers mai repede ca Loganul, si atata tot. Ce legatura are asta cu vinovatia?

 

Si ce ai vrut sa spui cu "Ati incercat o cu banda de taxi, n a mers."? Care "ați"? Cand am mentionat macar despre o "banda de taxi" in topic-ul asta? Si am incercat sa ce?

 

Cu alte cuvinte, inventezi scenarii, acuzi oamenii de lucruri pe care nu le-au spus, te dai lovit absolut fara motiv, si dupa asta tot tu urli ca din gura de sarpe ca suntem invadati de troli... Pai tu esti trollul in discutia asta, daca nu ti-ai dat seama deja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da da greseala mea ,a doua banda ca prima este ocupata de taxi si am numerotat aiure ,imi cer scuze

De ce o tineti pe a voastra sa apara riderul si sa explice ce sa intamplat ?nu sa refacut filmul ?mai incercam o data.

Hornetul circula pe banda 2 pe directia inainte ,Loganul de pe banda 3 a vrut ori sa faca dreapta pe Batistei si sa traga pe dreapta ,drept urmare Hornetul a fost acrosat cu usa dreapta fata de cate Logan...este limpede acum???iar riderul nu are cont aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...