Sari la conținut

Accident Intercontinental


Catalin Mihai
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la ora 18 accident zona Intercontinental
Și anume una bucata Honda Hornet circula regulamentar pe prima banda ,una bucata Logan pe banda doi a vrut sa vireze dreapta pe Batistei acrosand motociclistul,acesta a "zburat " direct pe trotuar trecând pe trecerea de pietoni oprinduse chiar la colțul unei patiserii.
Riderul cu un deget zdrobit și contuzii ușoare la sold etc
» Post actualizat in 08 Mar 2017 21:45
Poze de la fata locului

post-91544-0-03947200-1489009402_thumb.jpg

post-91544-0-56063200-1489009451_thumb.jpg

post-91544-0-97179600-1489009493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si uite asa pe rca Loganului o sa te chinui sa ti repari motorul si probabil pierzi sezonul . De asemenea pt fracturi si daune morale rcaul o sa plătească nimic .

De la medicina legală riderul ia cateva zile si șoferul nu pătește nimic . La vara mai ia un motociclist pe capota . Mulțumim legislației românești !

Editat de cosmin tudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la ora 18 accident zona Intercontinental

Și anume una bucata Honda Hornet circula regulamentar pe prima banda ,una bucata Logan pe banda doi a vrut sa vireze dreapta pe Batistei acrosand motociclistul,acesta a "zburat " direct pe trotuar trecând pe trecerea de pietoni oprinduse chiar la colțul unei periferii

Riderul cu un deget zdrobit și contuzii ușoare la sold etc

» Post actualizat in 08 Mar 2017 21:45

Poze de la fata locului

 

Prima banda nu are obligatoriu la dreapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motoristul voia sa mearga inainte de pe prima banda si loganu sa faca dreapta de pe a 2a e cam culpa comuna...prima banda (conform marcajului) e numai pentru dreapta si a2a e numai pentru inainte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaai am trecut aseara pe la 6 jumate p-acolo, am vazut loganu turtit in mijlocul intersectiei si politia langa el, dar n-am observat motoru. Chiar ma intrebam cum rahat a reusit.
Sanatate riderului.

Si da, @fnp, prima banda e parcare de taxi, a doua e obligatoriu dreapta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motoristul voia sa mearga inainte de pe prima banda si loganu sa faca dreapta de pe a 2a e cam culpa comuna...prima banda (conform marcajului) e numai pentru dreapta si a2a e numai pentru inainte...

 

Ai dreptate dar nu stim in ce directie vroia sa mearga, poate facea tot la dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaai am trecut aseara pe la 6 jumate p-acolo, am vazut loganu turtit in mijlocul intersectiei si politia langa el, dar n-am observat motoru. Chiar ma intrebam cum rahat a reusit.

Sanatate riderului.

 

Si da, @fnp, prima banda e parcare de taxi, a doua e obligatoriu dreapta..

Si eu am trecut pe acolo pe la 6 15 asa, m-am uitat la logan dar nu am observat motocicleta, abia cand am vazut topicul m-am uitat pe filmarea de pe casca si am vazut si motorul.

 

 

Asa sunt benzile acolo

9Zr8YIB.jpg

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima banda nu are obligatoriu la dreapta?

si daca motociclistul vira la dreapta?

eu nu stiu benzi care te obliga ...atentie care te obliga fara discutii sa virezi la dreapta ,ca este marcaj de incadrare pt la dreapta asta este altceva

Editat de Catalin Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca motociclistul vira la dreapta?

eu nu stiu benzi care te obliga ...atentie care te obliga fara discutii sa virezi la dreapta ,ca este marcaj de incadrare pt la dreapta asta este altceva

"Marcajul sub forma unei sau unor săgeţi, aplicat pe banda ori pe benzile delimitate prin linii continue, obligă la urmarea direcţiei sau direcţiilor astfel indicate. Săgeata de repliere care este oblică faţă de axul drumului, aplicată pe o bandă sau intercalată într-un marcaj longitudinal format din linii discontinue, semnalizează obligaţia ca vehiculul care nu se află pe banda indicată de săgeată să fie condus pe acea bandă. Marcajul format dintr-o linie în zig-zag semnifica interzicerea stationarii vehiculelor pe partea drumului pe care este aplicat. O astfel de linie completata cu inscrisul „BUS" sau „TAXI" poate fi folosita pentru semnalizarea statiilor de autobuze şi troleibuze, respectiv de taximetre."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta e bine sa se mai faca marşuri moto, dar dacă Firea nu ne mai dă voie, iar noi ca nişte copii cuminţi ce suntem ascultăm de "mama" Firea...

Cateodată e bine să le mai aducem aminte şi celorlalţi participanţi la trafic că a început sezonul moto, cu sau fară aprobarea "mamei" Firea.

 

Sănătate motociclistului! Aşteptam o postare şi din partea lui, să ne lămurească ce s-a întâmplat acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog...nu asta era ideea ,oricum loganistul este vinovat

iar legat de camera video ,exact in ziua aia nu o avea la el,dar pe stalpul din intersectie era montata o camera de supraveghere

Dar urata reactia soferului ...Ce plm ma trebuie sa te feresc eu ca vii cu 200km/h ceva de genul a replicat soferul loganului,iar martorii de la fata locului sustin ca motociclistul nu avea viteza mare aprox 50-60km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog...nu asta era ideea ,oricum loganistul este vinovat

iar legat de camera video ,exact in ziua aia nu o avea la el,dar pe stalpul din intersectie era montata o camera de supraveghere

Dar urata reactia soferului ...Ce plm ma trebuie sa te feresc eu ca vii cu 200km/h ceva de genul a replicat soferul loganului,iar martorii de la fata locului sustin ca motociclistul nu avea viteza mare aprox 50-60km/h

 

Sunt camere in zona aia full, nu neaparat cea de supraveghere a traficului de la stalp. Loganistul ce sa zica... cum naiba sa aiba viteaza in zona aia unde in 99% dintre situatii la ora aia e aglomerat, abia pleci de la loc la scoar .. nu ai unde sa ii dai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderul asa mi a zis cand sa dat soferul jos din masina abea dupa 5 minute de la accident

Riderul la intrebat ...nu te uiti domle in oglinzi ,iar asta ...da ce plm ma vrei sa te feresc eu cand tu vii cu 200 la ora,cica exact astea au fost cuvintele soferului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...