Sari la conținut

Retapițare șa moto/ATV


TheFatBob
 Share

Postări Recomandate

incinta parc logistic Ruttrans, o iei la stanga dupa restaurantul autoservire de pe colt (Ilinca parca)

inainte de spalatorie, langa cel cu reparatii automate de cafea

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ceva variante mai ieftine stie cineva? Nu-mi trebuie ceva custom.. ci doar inlocuita pielea sintetica care s-a rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

Vad ca motoristii din Alba sunt cam retrasi si fara prea multa initiativa.

Am vizitat celebra cetate... Nasol de tot!

Am am ales cel mai central hotel... Tran

nsilvania... Cea mai proasta alegere. Nu din cauza hotelului, ci a celor care misunau orin fata acestuia.

Un trib de uameni, veniti parca din sudul Africii, se atarnau de fiecare masina, spargeau seminte si faceau o galagie asurzitoare. Parca eram in jungla. Nu mai zic de mizeria din parcarea din fata hotelului. Bleah!

Nu recomand! Cazati-va in afara orasului! (Parerea mea!)

Eu nu mai calc pe acolo....

Marea Unire, romanism, nationalism, Avram Iancu... Basme! Acolo e ceva intre Pakistan si Tadjikistan! Nici acum nu imi vine sa cred ce am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil pentru ca in apropierea hotelului este un club, un pub de manele si inca alte localuri, ai prins tu o seara proasta probabil. Sincer am vazut ca toata tara, sunt o fire plimbareata, dar oameni mai normali ca aici nu am vazut. Nu-ti fa o prima idee gresita, sunt oameni faini albaiulienii fata de altii din alte regiuni. Dar da, oriunde mergi e ok sa fie la marginea orasului, orice cazare ar fi, aici sunt de acord cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-l recomand pe Darian - 0722 564 409. Singura chestie este ca omul este din Bucuresti dar lucreaza foarte bine la niste preturi absolut decente. Daca nu te grabesti tare-tare cred ca o poti rezolva elegant trimitandu-i saua.

 

Ca sa-ti faci o idee, sa pasager retapitata+adaugare de burete=90lei, sa cu niste unghiuri ciudate si tapiteria originala termoformata pe formele colturoase si lipita de buretele original, adica munca meticuloasa si anevoioasa. Tu care vrei doar retapitare cat sa-ti ia? Hai 200 lei, ca e saua mai mare dar cam atat. Nu face inscriptii dar face si huse moto pe dimensiunea motoretei si repara si echipamente moto, e meserias.

 

post-5441-0-18847900-1495217266_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian, e plin de feedback negativ in ultima vreme. Eu am facut o la ploiesti, la motovis. 350 plus transportul. A iesit foarte bine. Mai ai si la iasi, geoseats. Astia is mesteri pe asa ceva, cunoscuti si recunoscuti ca fac treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal sunt multumit de Darian dar inteleg ce zici. La mine omul a facut treaba decenta la pret rezonabil, nu poti sa ai pretenitii prea mari fara sa decartezi... Pe de alta parte cand vad preturi de 350-400 de lei pai mai bine ma mai screm oleaca si iau naiba o sa nou-nouta, si am doua, si mai pun ceva si o iau si cu gel daca caut nitel, adica asa ceva pentru' modelul meu, parerea mea... :what:

 

La cateva zeci dah lei ce pretentii sa ai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sugestii; Darian e exclus.

Mi-am facut o sa la Dan Ene din Timisoara. Acum e vorba de simpla retapitare a unei sei (doar schimbat materialul care s-a rupt).

Am nevoie de ceva ieftin nu de ceva custom si facut in zona AB-CJ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezolvat pana la urma cu ajutorul lui Miki din Floresti /Cluj-Napoca: https://www.olx.ro/oferta/tapitare-reconditionare-scaun-seaua-motocicleta-atv-scuter-sa-ID70sa0.html

Tip cumsecade, m-a costat 60 de lei.

Voi pune si o poza cu saua.


» Post actualizat in 07 Jun 2017 13:43

post-13595-0-26338300-1496843016_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...