Sari la conținut

Sablat moto


Vrsv Gunoier
 Share

Postări Recomandate

Domnilor, Buna seara!

 

Asa cum sugereaza si numele topicului meu, avand in vedere necesitatile mele din ce in ce mai repetate de a sabla diverse motociclete pe care le am in lucru, mi am procurat cele necesare sablarii cu nisip ( impropriu spus nisip, este de fapt un agent pentru sablare ). Acestea fiind spuse, daca are cineva ceva de sablat, va stau la dispozitie. Pe sectorul 1 mai e o firma care se ocupa numai cu asa ceva insa v oi incerca sa am preturi mai mici deoarece si mie mi sa parut ca e cateodata prohibitiv sa sablezi ceva. Procedura nu este simpla iar in afara de un compresor cu un debit mare ( eu am 1ooo litri pe minut ) mai sunt necesare o gramada de alte chestii. Aluminiul se poate sabla si cu microsfere de sticla pentru pastrare aspectului natural insa cu alte costuri deoarece este necesara curatarea masinii iar pretul agentului de abraziune este mai mare.

 

0721 888 403 Ursu - Mogosoaia Ilfov

 

 

post-59618-0-28388300-1487441862_thumb.jpgpost-59618-0-52713400-1487443273_thumb.jpgpost-59618-0-13479200-1487443249_thumb.jpgpost-59618-0-02304600-1487443230_thumb.jpgpost-59618-0-53936100-1487443209_thumb.jpgpost-59618-0-00288100-1487443188_thumb.jpgpost-59618-0-27628800-1487443165_thumb.jpgpost-59618-0-89694400-1487443143_thumb.jpgpost-59618-0-36069200-1487443110_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo. deci tu esti concurenta noastra mai nou ?( din respect n-am sa mentionez numele firmei noastre ).

ca o completare, se mai face sablare cu alice, hidrosablare cu apa si/sau nisip...etc...depinde de caz. iar la nisip conteaza duritatea agentului abraziv, dimensiunea, etc. nu ajunge sa ne arati un ambalaj cu nisip 0.4-0.8. exista riscul sa distrugi materialul clientului daca sablezi in necunostinta de cauza.

daca iti faci reclama aici, sper ca ai firma inregistrata, ca platesti taxe, ca ai autorizatie de mediu si de functionare.

daca sablezi tu in beciul casei, cu aparatura improvizata, clar nu putem concura la preturi cu tine, dar si calitatea conteaza in acest domeniu.

noi platim toate taxele, avem toate autorizatiile impuse de lege, platim chirie, salarii si zeci de mii de euro pe aparatura profesionala. ...ma intreb ce concurenta e asta...ma intreb cine are curaj sa sableze la tine...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sablez la Urse. Pentru ca are preturi pamantene, pentru ca imi pot duce piesele la sablat duminica si mi le iau duminica viitoare, pentru ca nu sta omul sa cantareasca cilindrul si sa-l masoare sa imi spuna pretul de sablare pe decimetru patrat, pentru ca stie unde sa sableze cu sticla si unde cu nisip, fara sa faca pe interesantul. Dupa ce imi beau cafeaua, revin sa iti mai dau si alte motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aca sablezi tu in beciul casei, cu aparatura improvizata, clar nu putem concura la preturi cu tine, dar si calitatea conteaza in acest domeniu.

noi platim toate taxele, avem toate autorizatiile impuse de lege, platim chirie, salarii si zeci de mii de euro pe aparatura profesionala. ...ma intreb ce concurenta e asta...ma intreb cine are curaj sa sableze la tine...

 

Eu zic ca te ingrijorezi degeaba, e loc pentru toata lumea iar concurenta a dus intotdeauna la progres. In ceea ce priveste taxele platite... sa fim seriosi, nu am primit chitanta de la nici un atelier de sablare si/sau vopsire electrostatica (inclusiv de la voi), ateliere de cromare sau strungarie. Ce-i drept nu am solicitat dar nici nu am fost intrebat...

 

Ca sa fac o paralela, aceeasi concurenta exista intre atelierele auto de "cartier" si atelierele de reprezentante auto, pana acum nu a murit nimeni. Daca faci treaba buna intotdeauna vei fi cautat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Faci doar la cabina sau si obiecte mai mari? De exemplu, m-ar interesa sa sablez portiuni din masina, gen praguri, aripi spate etc.

 

Da. Cred ca te pot ajuta.

 

Dupa sablare piesele pot fi si vopsite fond sau fond plus vopsitorie profesionala la cabina.

 

In alta ordine de idei, Marcelus prietene, daca ai judeca drept ca un bun crestin ce esti, ai realiza ca eu pot sabla oricui chiar si gratis si ca probabil si si tu ai face la fel pentru un prieten bun si nu numai. Si nu sunt nici pe departe concurenta voastra si nici nu imi doresc sa ajung. Mai fac si tot felul de alte lucrari iar sablarea o voi face intre. Motocicletele astea retro inghit destui banuti iar eu sper sa fiu un pic mai ieftin decat altii.

 

Domnilor... O duminica placuta va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt interesat daca se pot sabla portiuni de masina... :)

Da. In principiu se poate.

» Post actualizat in 19 Feb 2017 11:53

Marcel, dupa postul tau, sunt sigur ca voi merge la Urse.

Sablez.ro face niste chestii misto si sableaza profesional. Il cunosc personal pe patron care, dupa mine e un om deosebit. Totusi, am avut clienti care si au facut mobrele la mine( vopsitorie, mecanica) care, desi su ar fi dorit sablare in intregime a mobrei nu si au permis o.

 

Asta e singura chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Cred ca te pot ajuta.

 

Dupa sablare piesele pot fi si vopsite fond sau fond plus vopsitorie profesionala la cabina.

 

In alta ordine de idei, Marcelus prietene, daca ai judeca drept ca un bun crestin ce esti, ai realiza ca eu pot sabla oricui chiar si gratis si ca probabil si si tu ai face la fel pentru un prieten bun si nu numai. Si nu sunt nici pe departe concurenta voastra si nici nu imi doresc sa ajung. Mai fac si tot felul de alte lucrari iar sablarea o voi face intre. Motocicletele astea retro inghit destui banuti iar eu sper sa fiu un pic mai ieftin decat altii.

 

Domnilor... O duminica placuta va doresc!

ai dreptate....uneori sunt coleric si mi-o ia tasta pe dinainte...cer scuze pentru aciditatea postului anterior..si da, este loc pentru toata lumea...mult succes (sincer) in tot ce faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo. deci tu esti concurenta noastra mai nou ?( din respect n-am sa mentionez numele firmei noastre )....ma intreb cine are curaj sa sableze la tine...

Uite eu!Na! ;)

 

@Ursu-Am trimis un PM,felicitări de inițiativă că era nevoie! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite eu!Na! ;)

 

@Ursu-Am trimis un PM,felicitări de inițiativă că era nevoie! :10:

 

@Marcelus si a cerut scuze man. Nu cred ca e cazul sa mai insistam.

Merci mult man. A pus la punct instalatia acum 9 luni insa nu m am aventurat cu anunturi deoarece intodeauna sunt si pareri contra. Daca pot fi de folos cuiva o v oi face cu mare drag.

» Post actualizat in 19 Feb 2017 18:43

Editat de Vrsv Gunoier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcele draga, eu sunt concurenta voastra de la Cluj. Si ... da, platesc impozite si taxe mai multe ca voi. Si clar am mai multe autorizatii si avize ca voi. Iar pt prieteni ... clar ca lucrez si mai ieftin ca si Urse.

 

No ... amu ce ai de zis?

 

 

Asadar ... daca sunt doritori si in zona mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...