Sari la conținut

enduro 125cc


Moto220
 Share

Postări Recomandate

Salut,vreau sa imi cumpar si eu un enduro de 125cc max (pt ca dau de A1)

Vreau sa fie in 2t pentru ca voi merge mai mult off road de cat pe strada

Buget maxim 1200 euro...fara echipament ca il am deja

Yamaha dt125 cum ar fi?

multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si multe dt-uri ieftine in stare buna (din poze) pe Franta, la pret mult mai decent decat cele din DE. Ma batea si pe mine gandul sa iau un dt la un moment dat. Ca si alterantiva mi-a facut cu ochiul si dr125 dar am renuntat si la asta. Acu incerc sa ma organizez sa imi aduc un dr350. Care e traba cu A1? Nu poti sa dai direct de A? Nu stiu cum e legislatia acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, nu mai deschid un alt topic pentru ceva asemanator. Un 125cm e suficient pentru initiere in cross pentru 185cm/100kg sau e subdimensionat ca si marime? Credeti ca ar fi o idee buna unul pe la maxim 1000 euro , nu-mi trebuie nici inmatriculabil neaparat. Il scot in padure direct prin spatele curtii. Permis am cat A oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru 100Kg un 125cmc in 2T e subdimensionat. Un 250 ar fi perfect.

Citeste topicurile despre diferentele dintre cross si enduro, ca sa nu te alegi cu vreo gioarsa de cross care sa-ti manance zilele. Pentru padure ia numai enduro dedicat.

Si mai ales citeste legislatia......cum adica nu-ti trebuie inmatriculabil, ca tu oricum ai permis cat A????? Te scapa permisul de dosarul pentru conducerea unui vehicul neinmatriculat in cazul in care calci pe asfalt si esti prins?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...