Sari la conținut

Calendar provizoriu 2017 pt trackday'uri & etape


cmd
 Share

Postări Recomandate

Dunlop Rosbk 2017 calendar provizoriu:

- Serres Greece 31martie-1-2 April 2017
- Pannoniaring Hungary 6-7 May 2017
-Slovaiaring Slovakia 16-18 June 2017
-Brno Chzech Republic - 7-9 July 2017
-Motorpark Romania 1-3 September 2017

Motoevolution
17-18 iunie trackday MotorPark Romania

8-9 iulie trackday MotorPark Romania
16-17 septembrie trackday MotorPark Romania

Calendarul etapelor 2017, MotorPark Romania campionatul moto RC,toate etapele sunt pe Motorpark:
5 - 7 mai
9 - 11 iunie
30 iun - 2 iulie
25 - 27 august
29 sep - 1 oct
Calendar PROVIZORIU FRM motociclism viteza (nu am trecut aici etapele de la Plevna si Batajnica )
8-9 aprilie Serres Grecia
22-23 aprilie MotorPark Romania
20-21 mai MotorPark Romania
8-9 iulie Serres Grecia

28-29 octombrie Serres Grecia

 

Rog un moderator sa ne lase si noua topicul pinned pana la sfarsitul sezonului 2017 ,o sa mai adaugam ce mai apare pe viitor.

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa apara ceva modificam :)

la frm vad trecute doar 2 zile dar presupun ca etapele sunt de 3 zile si trebuie luata in calcul si ziua de vineri (asteptam info)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa apara ceva modificam :)

la frm vad trecute doar 2 zile dar presupun ca etapele sunt de 3 zile si trebuie luata in calcul si ziua de vineri (asteptam info)

Viseaza tu in continuare frumos. Vor fi etape de 2 zile cu 5 participanti, si la pariu ca a doua pe Adancata nu se va tine. E doar afisat. Tu inca mai crezi in FRM? Campionatele FRM de acum 2 si 1 an au fost organizate de oameni sufletisti, fraieri. Intre timp, ceilalti s-au lamurit cum functioneaza FRM-ul si or sa zica pass. Si cum federatia nu are bani sa plateasca taxa de inchiriere a circuitului, ghiciti ce se va intimpla! Asta-i si motivul pt care se incearca organizarea unui nou campionat privat, RC.

 

Prima etapa a FRM-ului este la 1 sapt dupa etapa ROSBK-ului. Citi dintre cei ce vor merge la ROSBK, se vor intoarce la FRM? Oricum, daca nu ploua, etapa de la Serres organizata de Mistode are "audienta" maxima, ca intodeauna.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar trackday`uri sa se organizeze pe Adancata .

Nu mai pot eu de grija frm`ului Bogdane :)),pe mine ce ma intereseaza sunt preturile si ce oferta fiecare organizator ...,ca e motoevolution ,rosbk ,rc etc e acelasi lucru pt mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Stie cineva daca se vor mai organiza si trackday moto pe Adancata? Pe calendar nu vad decat campionate si cursuri de pilotaj.

Aproape in fiecare saptamina, 1 zi, se organizeaza trackday moto. Urmareste pagina de facebook a Motorpark Romania.

 

Weekendul trecut a fost etapa a doua a competitiei MotoRC, a fst de departe cea mai reusita etapa moto organizata in Romania. Incepatorii au avut curse de 11 ture, ceea ce e perfect, 2 antrenamente duminica dimineata. Per total sper sa continue noua organizare si la etapele viitoare. Succes.

 

Mersul in sens antiorar a de a dreptul fantastic, se obtin timpi mai buni, mai ales la incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape in fiecare saptamina, 1 zi, se organizeaza trackday moto. Urmareste pagina de facebook a Motorpark Romania.

Sa inteleg ca e ceva extra fata de calendarul care il au ei pe site?

 

As merge si eu la MotorPark, vad ca e ceva eveniment organizat de HoleShot la inceputul lunii viitoare.

Ai idee cum functioneaza treaba cu ei? Rezervari sau ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegul se refera la evenimentele de tipul asta:

http://motorparkromania.ro/evenimente/motorpark-experience-car-bike-12-jun.html

 

Sunt foarte bune dacă poți să-ți rupi o zi de lucru. Iar despre organizarea la etapele MotoRC, jos pălăria.

 

Altfel, urmărește secțiunea calendar de pe site-ul oficial și o sa vezi toate evenimentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca e ceva extra fata de calendarul care il au ei pe site?

 

As merge si eu la MotorPark, vad ca e ceva eveniment organizat de HoleShot la inceputul lunii viitoare.

Ai idee cum functioneaza treaba cu ei? Rezervari sau ceva?

Si la Hole Shot merita venit, ai foarte multe sesiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca e ceva extra fata de calendarul care il au ei pe site?

 

As merge si eu la MotorPark, vad ca e ceva eveniment organizat de HoleShot la inceputul lunii viitoare.

Ai idee cum functioneaza treaba cu ei? Rezervari sau ceva?

 

Nu se fac rezervari, poti sa mergi direct. Cel putin anul trecut nu se faceau si am observat ca nici anul asta nu au mentionat nimic inca.

Daca ai cont de fb cel mai bine e sa urmaresti pagina Holeshot Track Events.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu se fac rezervari direct la Motorpark dar o parte dintre organizatori ofera posibilitatea de a face un fel de rezervare cu reducere pentru plata in avans . La MotoEvolution si evenimente organizate de Mistode au fost tot timpul reduceri suficient de mari sa se merite considerata o plata in avans.

» Post actualizat in 15 Jun 2018 05:34

In avans inseamna in general cu doua saptamani inainte de eveniment.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inca ceva, daca e careva amabil sa ma puna in tema.

Deoarece e primul trackday, am ceva intrebari in legatura cu politica de pregatire a motoretei (exceptie chestiile de mecanica / mentenanta / cauciucuri).

 

Cand ajung acolo am sa scot oglinzile / coada / semnalizarile + sigurantele faruri si stop frana (deci nu am sa am nici o lumina activa).

 

Intrebarea e daca in cazul asta tot trebuie date cu banda farurile / stop-ul de frana (avand in vedere ca nu sunt din sticla)?

 

Din ce am inteles eu, e un transponder inclus in pret, cum se monteaza acesta?

 

Trebuie numar sau "se da acolo"?

 

P.S. De HoleShot e vorba

Editat de iocapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Numerele se dau gratis acolo ,de obicei. Te pune sa pui banda pe far ,stop si semnale chiar daca scoti sigurantele .Frana de picior trebuie sa fie functionala chiar daca nu o folosesti.

Cam fac figuri daca nu ai capete de ghidon sau manete care nu au capete rotunjite.

Verifica si lantul sa fie intins ok.

 

HoleShot sunt cel mai putin figuranti la control dar ca sa nu pierzi timp aiurea incerci sa le rezolvi pe toate inainte de a te prezenta la control.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 14:38

Cand te duci la control trebuie sa ai si casca pentru ca va fi controlata ca sa fie fara crapaturi si parca cerea sa scrie pe ea E5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pune sa pui banda pe far ,stop si semnale chiar daca scoti sigurantele.

Deci trebuie sa pun eu banda. Ai o recomandare ceva? E buna aia de hartie care se pune pe la mascare? Ma gandesc sa nu fie prea greu de scos dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu am folosit doar autocolante de la Bicolaj,vandute la metru .Am folosit un cutter sa le tai in asa fel sa nu-mi atinga elemente vopsite.

La alti colegi am vazut folosind banda alba de la articole vopsitorie si cred ca s-au chinuit mai putin ca mine insa nu stiu daca s-au lutat dupa cu urme de adeziv.La mine nu au fost urme niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...