Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Tura in Alpi cu Vlad 10 - iunie 2017

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,064 posts
  • Moto: R1200GS Rallye

Posted 09 June 2017 - 02:16 PM

... pentru incalzire sa facem Transfagarasanul pana la Sibiu 

Bravo!  :peace:

» Post actualizat in 09 Jun 2017 12:20

David, legat de intoarcere am ramas doar doua motoare pe varianta de avion si pus mobrele in camion.

Din cate stiu eu, ar trebui sa fiti trei moto: voi doi si Adi M. (David, tu il stii pe Adi de la tura in Albania, cu barca...)

#62 123paturel

123paturel

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 28 posts
  • Moto: Triumph Tiger 800 XC / BMW G650 Xmoto
  • Numar: B123VIF
  • Club: MTC

Posted 10 June 2017 - 10:42 AM

Salut,

Am rezervat si platit cazare la Szeged (cu mic dejun si parcare privata) : Bella Hotel

Alex si Dan : camera dubla cu 2 paturi 49,50€
Vali : 1 camera single 36€
Bogdan : 1 camera single 36€
» Post actualizat in 10 Jun 2017 08:48
Pentru transportul pentru intoarcerea, da suntem 3, am vorbit si eu cu Adrian acum 3-4 saptamani si mi-a confirmat ca totul e ok

#63 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,064 posts

Posted 20 June 2017 - 05:46 PM

pool2.jpg

Asta este piscina hotelului nostru de la Lago di Garda asa ca nu va uitati slipul, se anunta caldura mare  :wink:  

Mai vroiam sa va fac atenti asupra unor aspecte:

- apa este potabila si chiar buna mai peste tot in Alpi deci nu va agitati prea tare cu cumparatul... macar si din motive ecologice, cu pet-ul

- in sensurile giratorii nu cred ca va aprecia nimeni ca semnalizati stanga asa cum, din pacate, se practica in Ro, insa trebuie (atat legal cat si de bun-simt fata de ceilalti) sa semnalizati dreapta iesirea din sens

- cel putin in Austria, anvelopele trebuie sa fie obligatoriu de aceeasi marca/tip fata si spatele

- sa nu va mire situatiile dese in care exista semn de depasirea interzisa dar marcajul pe sosea este linie discontinua, nu inseamna ca aveti voie sa depasiti

- pentru cine are si o tine permanent pusa, protectia de far nu este omologata pentru drumurile publice

- nu uitati sa va cumparati viniete (de moto!) atat pt. Ungaria (online sau de la benzinariile MOL din Ro) cat si pt. Austria (de ex. de la intrarea in A, la Shell)

Drum bun si sa ne vedem cu bine vineri la cazare, sper ca cel tarziu la 17:30 - 18:00.

#64 22iulian

22iulian

Aventurier

• Super Membru
  • PipPip
  • 913 posts
  • Moto: BMW 1200 GSAdv.
  • Numar: PH 22 GSA

Posted 23 June 2017 - 08:29 AM

Va urez drum bun tuturor, excursie frumoasa !

Absolut intamplator , s-ar putea sa ne intalnim, Duminica seara sunt in Heviz, Luni seara sunt la Misurina,..apoi Marti merg prin Falzarego Pass, Pordoi, Stelvio, Gavia...si raman seara la Parini.

Am 2 zile treaba pe langa Milano.

Vineri dimineata, pe 30,..plec spre Fusch an der Glocknerstrasse, trecand pe malul vestic al lacului di Garda...

VREME FRUMOASA !!!

#65 Dan Olaru

Dan Olaru

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 556 posts
  • Moto: BMW R1150R
  • Numar: B 99 BHF
  • Club: Sunt alaturi de toti

Posted 06 July 2017 - 05:51 PM

Salut. As ramane profund dator celor care ar posta AICI (acest topic) consecintele acestei minunate minivacante in paradisul Alpilor si Dolomitilor(.Filme si poze) Pe principiul Cauza si Efect  Conditia de  Cauza a fost indeplinita ( Multumim Vlad ) Mi ar place sa vad Efectul AICI, fara sa troluiesc pe FB si alte transfere etc. Consider ca asa ar fi firesc  Fiind vorba de motocicleala in principiu. Multumesc totodata oamenilor exceptionali cu care am petrecut un timp minunat desprins de realitatea cotidiana; Imi cer scuze daca par  eliptic prin ce afirm eu pe aici

#66 blue_nightwishX

blue_nightwishX

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,165 posts
  • Moto: AfricaTwin 2017
  • Numar: WTH

Posted 07 July 2017 - 07:22 AM

Gata excursia ?
Plimb nasoale prin oras, scot in cluburi, la bairame etc, plata cu ora !

#67 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,064 posts

Posted 10 July 2017 - 10:46 AM

As ramane profund dator celor care ar posta AICI (acest topic) consecintele acestei minunate minivacante in paradisul Alpilor si Dolomitilor(.Filme si poze)

Dane, o sa facem ca de obicei un topic cu povestea si pozele/filmele aferente. AICI, adica pe forum dar, normal, la sectiunea cu poze din calatorii in strainatate ;)

Sper sa-mi gasesc cat mai curand timpul necesar.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status