Jump to content

Photo

Tura in Alpi cu Vlad 10 - iunie 2017

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#41 zen101

zen101

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 98 posts
  • Moto: BMW R1200 GS, Scooter Honda

Posted 15 March 2017 - 03:07 PM

Vali, mi se pare o idee foarte buna. Iar asa aveti si sansa sa castigati o zi plina de motociclit pt ca aveti vreo 3 posibilitati frumoase de traseu fara autostrada (fie pe Ötztal + Timmelsjoch, fie putin prin Elvetia pe la St. Moritz si apoi fie pe la Lecco, fie pe la Aprica, sau chiar unul cu Stelvio) care inseamna cca 300 km si 5-6 h de mers, cu tot cu pauze lejer 8h sa zicem. Plecati la 8:30, pe la 16-17 sunteti deja la Bergamo.

Vorbesti tu cu Adrian sa va faca o oferta?

Cine mai este interesat ar fi bine sa se anunte deja ca sa cumparati repede biletele si sa stiti ce vorbiti si cu Adrian.

Am vorbit deja cu Adrian, a ramas ca pe seara imi spune in varianta pentru 3 motoare. 

#42 michael specter

michael specter

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 11 posts
  • Moto: Yamaha Fazer 600

Posted 15 March 2017 - 03:23 PM

Nu-i rea ideea lui Vali.

Mai ales ca pretul avion Bergamo este net inferior celorlalte variante.

Asteptam pareri

Salut Vali

#43 123paturel

123paturel

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 25 posts
  • Moto: Triumph Tiger 800 XC / BMW G650 Xmoto
  • Numar: B123VIF
  • Club: MTC

Posted 15 March 2017 - 08:51 PM

Vali,

E perfect!
Nu m-am gandit la varianta aceasta dar e si mai bine evident.
Pentru anul asta, stim deja parcarea da :)

Vorbesti tu cu Adrian? Daca vrei, pot si eu sa vorbesc cu el, nici o problema.
Ar fi bine sa rezolvam asta si sa spuna ceilalti daca sunt interesati cat mai repede ca sa vedem pretul si sa cumparam biletele tot ASAP.

Seara buna!
» Post actualizat in 15 Mar 2017 18:52
Ok daca ai vorbit deja, n-am vazut ultimele raspunsuri
» Post actualizat in 15 Mar 2017 19:01
E si un Ryanair la ora 18:35 la 49€

#44 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,935 posts
  • Moto: R1200GS Rallye

Posted 23 March 2017 - 01:00 PM

Ok daca ai vorbit deja, n-am vazut ultimele raspunsuri

Gata, ati vorbit cu Adrian, rezervat bilete de avion?

#45 zen101

zen101

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 98 posts
  • Moto: BMW R1200 GS, Scooter Honda

Posted 30 March 2017 - 09:40 AM

Gata, ati vorbit cu Adrian, rezervat bilete de avion?

Am vorbit, este totul aranjat, am luat si biletul la Wizz, sper ca si David cu Cristi sa-si fi rezervat, daca nu au facut-o inca reamintesc: Milano-Bergamo, 2 iulie ora 20.50, numarul zborului W6 3136.

#46 Xandros

Xandros

CAPTAIN SLOW

• Membru
  • Pip
  • 139 posts
  • Moto: R 1200 GS LC

Posted 31 March 2017 - 08:30 AM

Aveti grija cu Wizz, eu am avut delay de 7 ore pe Otopeni, am pierdut conexiunea si apoi au spus ca nu e fost vina lor ... nu e niciodata vina lor dar oamenii de acolo se plangeau ca asa fac mereu. Pentru mine a fost primu si ultimu zbor cu ei, o companie mizerabila.

"Pot să-ți spun o chestie cu mâna pe inimă: când am intrat în București, niște prieteni ne așteptau la un bar, și-am zis că trecem să bem o cafea înainte să  ajungem acasă. Și, de la indicatorul cu intrarea în București până în barul ăsta, care e în centru, am făcut 45 de minute. Asta nu e o problemă, dar ideea e că în 45 de minute am văzut niște lucruri, în trafic, pe care nu le văzusem în 4 luni de zile cât am umblat. Și nu mă refer la trafic, la felul în care se conduce... Mă refer doar la încrâncenarea și ura pe care le-am văzut în 45 de minute. Pe cuvântul meu de onoare dacă am văzut așa ceva în 4 luni de zile plecat în toată Europa. Eu cred că asta e revelația, între mari ghilimele, cu care m-am întors: că trebuie plecat de aici. Undeva. Cumva." (Mihai Barbu)

#47 michael specter

michael specter

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 11 posts
  • Moto: Yamaha Fazer 600

Posted 07 April 2017 - 07:01 AM

Bilet rezervat

Formatie completa

:10:

» Post actualizat in 07 Apr 2017 05:02

O discutie ceva

Cateva indrumari despre traseu

Sa ne dezmortim putin

#48 123paturel

123paturel

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 25 posts
  • Moto: Triumph Tiger 800 XC / BMW G650 Xmoto
  • Numar: B123VIF
  • Club: MTC

Posted 07 April 2017 - 07:16 AM

Si noi!

#49 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,935 posts

Posted 20 April 2017 - 09:52 AM

Salut!

Acum sunt in masura sa va dau informatii suplimentare despre Tura 10.

In primul rand, aranjarea pe zile: ne intalnim cum am spus vineri 23 iunie la prima cazare in apropiere de localitatea Spielberg unde vom ramane prima noapte.

Sambata mergem in Italia, in Dolomiti, unde vom sta trei nopti pana marti, si vom fi cazati in zona Marmolada, la Malga Ciapela. Duminica si luni vor fi zile de plimbat prin Dolomiti, dupa bunul plac, fara bagaje. Sunt multe pasuri si zone superbe de parcurs iar cine vrea poate urca cu telecabina la Marmolada si la Sass Pordoi pentru niste privelisti deosebite.

Marti ne mutam la Lago di Garda, unde de asemenea vom sta trei nopti, pe malul vestic al lacului, la Tremosine. Nu uitai sa va luati costumele de baie, aici va fi cu balaceala, avem o piscina frumoasa cu vedere la Monte Baldo. Aici de asemenea vom avea doua zile pline dupa bunul plac, sunt multe localitati frumoase la lac si destule trasee de plimbat prin muntii de pe ambele parti ale lacului.

Vineri  vom parasi Dolomitii. Pasurile Gavia si Stelvio vor fi incluse in traseu, apoi fie prin Elvetia, fie direct din Italia, vom trece in Austria si vom sta ultimele doua nopti in localitatea Tarrenz, in inima Tirol-ului. Sambata vom face o tura mare de Tirol iar duminica dimineata dupa micul dejun ne vom desparti si fiecare pleaca catre casa sau in orice alta directie isi doreste.

La venirea catre Austria va recomand sa faceti tot posibilul sa ajungeti si sa dormiti joi seara in zona Arad / Szeged astfel incat vineri sa veniti relaxat (este posibil sa fie foarte cald atunci) si sa ajungeti cel tarziu la ora 17:30 la prima cazare. Sa aveti timp de facut un dus si sa ne vedem la masa pe la ora 18:30.

Suntem probabil cinci persoane care vom pleca din Viena direct de la birou in jurul orei 14:30 astfel incat cel tarziu pe la 17:00 sa ajungem la destinatie.

Pretul final al excursiei este 630 € de persoana in camera dubla si 780 € pentru cei care au ales camera single. Pentru toate cele noua nopti vom avea atat micul dejun cat si cina incluse.

Avand in vedere ca toti mi-ati platit deja avansul de 250€, va rog sa-mi platiti diferenta de bani in acelasi cont (il gasiti pe prima pagina a topicului) in maxim doua saptamani. Multumesc in avans!

Aceasta este lista actulizata a participantilor, din pacate Daniel si Carmen nu au mai putut veni si in cazul asta suntem 16 persoane (13 moto, trei pasagere).

- David & Elena  (Triumph Tiger 800)

- Bogdan & Bianca (Suzuki V-Strom)

- Alex T & Oana  (BMW R1200GS)

- Lucian  (BMW R1200GS)

- Alex M  (BMW R1200GS)

- Alex S  (BMW R1200GS Adv)

- Adi M  (BMW R1200GS)

- Vali  (BMW R1200GS)

- Radu  (BMW R1200GS)

- Catalin  (BMW R1200GS Adv)

- Dan Olaru  (BMW R1200GS)

- Cristi I.  (Yamaha Fazer)

- Vlad  (BMW R1200GS)

Daca cumva mai este cineva interesat, saptamana aceasta cred ca inca as mai putea suplimenta cu una sau doua numarul de camere.

Nu ezitati sa ma contactati pentru eventuale informatii suplimentare. Bineinteles, cu suficient timp inainte, o sa va dau tuturor detaliile legate de locul exact de intalnire si cu sugestii de traseu alterativ pentru cine vrea.

Toate cele bune,

Vlad

#50 Axel85

Axel85

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 12 posts
  • Interests:Unlimited
  • Moto: GE ES
  • Numar: B-85-AXL

Posted 20 April 2017 - 11:24 AM

Să trăiți, am înțeles!

#51 ovideo

ovideo

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 375 posts
  • Moto: Suzuki V-strom 650 ABS L2

Posted 21 April 2017 - 07:54 AM

Bravo Bogdane,ma bucur ca v-ati hotărât sa mergeti.

Va doresc tuturor vacanta placuta,drumuri virajate si peisaje de vis!

#52 bogdan_fazer

bogdan_fazer

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 84 posts
  • Moto: V-Strom
  • Club: RIDE4FUN

Posted 21 April 2017 - 06:21 PM

Multumim Ovidiu . Dupa discutia cu tine m-am hotarat. Vroiam sa te sun sa-ti spun ce decizie am luat. Dau un semn daca trec pe la tine prin zona, poate schimbam 2-3 cuvinte.

#53 throttle

throttle

Ghidonar

• Super Membru
  • PipPip
  • 572 posts
  • Moto: dr

Posted 23 April 2017 - 11:50 AM

Salut Vlad!

Ti-am lasat un PM dar fara succes, poate ai casuta plina.

Da-mi o adresa de email, am o propunere pentru tine.

mersi

"Loud pipes save lives"? nu cumva "Loud pipes" te face sa bagi mana in gaz? aviz incepatorilor...

Cel mai bun echipament pe vreme rece e masina!

#54 KHK

KHK

BMW Motorrad

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,935 posts

Posted 28 April 2017 - 01:34 PM

Din pacate Cristi nu mai poate veni cu noi, asadar avem un loc in camera dubla disponibil pentru cineva care se poate decide din scurt.

Daca nu, voi schimba camera in single.

» Post actualizat in 28 Apr 2017 11:35

Va doresc tuturor vacanta placuta,drumuri virajate si peisaje de vis!

Merci mult Ovi. Sper sa-ti rezolvi problemele si la anu' sa vii din nou cu noi ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status