Sari la conținut

echipament adrenaline polonez


Postări Recomandate

Salut,

am pus ochii pe geaca si pantalonii astia:

http://motodiscount.ro/GEACA-MOTO-ADRENALINE-PRO-TOURING

http://motodiscount.ro/PANTALONI-MOTO-ADRENALINE-PRO-TOURING-GRI

 

Mi se pare foarte misto geaca, cu posibilitatea de o modifica , pentru ventilatii.

Mi se par ok pantalonii ca sunt 3 straturi, si iar, ventilatii.

 

Momentam am o geaca fastway basictex de la louis, in care la 28 de grade, pe loc, mor-sunt lac. mai am o geaca probiker, complet mesh, buna la caldura si ceva blugi moto chinezesti.

Lipseau pantaloni,initial ma gandeam sa iau pantalonii pereche la geaca, dupa, ma gandeam la ceva in 3 straturi, ca sa mearga si pe vreme mai calda, Cele de mai sus par interesante, si pret la fel. Poate, prea bun pretul. A cumparat cineva echipament Adrenaline? nu prea gasesc pareri nicaieri sau informatii despre ei. De mers, ma voi duce sa vad-pun mana, dar nu ar strica niste pareri.

Sau, sa nu ma complic, si sa iau de la un producator mai consacrat, pantalonii, ulterior sa fac upgrade si la geaca?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat geaca cat si pantaloni par foarte ok, dar MOTODISCOUNT sunt varza. Numai probleme am avut cu ei.

Si, ca sa-ti faci o idee, intra pe site-urile polone de moto si ai sa gasesti pantalonii cu 320 de zloti, asta vine cam 330 de lei, la fel si geaca!

Ei le vand cu 500 de lei. Asa discount mai rar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vama nu au de ce. Singura extra cheltuiala e transportul, pe la 20 euro, adaosul lor, si problema garantiei, pe care si o asuma. Te rog, da link cu site polonez, sa vad daca inteleg ceva/daca expediaza la noi. Incerc la noi sa vad marimea, si dupa, daca e viabil, comand la polonezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea de la Adrenaline sunt OK-ish dar apar probleme pe la cusaturi, pe la fermuare, pe la arici... Nu stau cel mai bine la capitolul finisari. Dar avand in vedere raportul calitate-pret, sunt ok.


» Post actualizat in 10 Jan 2017 07:28

Ai putea sa te uiti si la RST sau IXON (shop4moto.ro), sunt o idee mai scumpe, dar mie mi s-au parut lucrate cu ceva mai multa atentie.

Si mai sunt cele de la Oxford, le gasesti pe MyMoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e unul dintre site-uri:

https://www.4motos.pl/pl/p/Spodnie-Adrenaline-PRO-TOURING/5219

Dupa cum vezi, pantalonii sunt 319 zloti si au toate marimile. In josul paginii gasesti si geaca. Sus au emailul. Eu zic sa le scri si sa-i intrebi, dar ma indoiesc ca nu trimit. Transportul standard e undeva la 10 euro.

@Cavaleru: nu exista nici o taxa vamala intre tarile membre UE. Dupa cum am spus mai sus, transportul e 10 euro. Acum, daca te uiti la jepcarii nostri, o sa observi ca ei vand pantalonii respectivi cu 600 de lei si la promotia lor cu 500 de lei. Adica aproape dublu. Nici cu adaos de 90% nu ajungi la pretul ala. Cu toate ca nu e corect sa pui adaosul tau peste cel al unui magazin din Polonia. Daca esti meserias, vorbesti cu fabrica si importi direct. Nu e cazul la Motodiscount.

Orice comentariu este inutil.

 

Bafta!

Daca nu descurci, da-mi un semn si o rezolvam cu limba lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. faptul ca se ridica intreg, deja e ok. La echipament textil, la asemenea pret, nu ma astept sa ramana intreg. Eu sa raman intreg e important in primul rand.Oricum, foarte sugestiv, multumesc pentru filmulet. Inca nu sunt decis, astept si raspunsul polonezilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cumparat cineva echipament Adrenaline?

Eu am ceva de la Adrenaline, si anume doua perechi de pantaloni. Spre rusinea mea nu mai stiu cum se numeste modelul, sunt de iarna, negri, impermeabili si cu captuseala matlasata detasabila. E al treilea an de cand ii am.

Pe scurt, pareri personale in urma utilizarii:

+ Rezistenti in timp, raport pret-calitate foarte bun.

+ Foarte comozi, ma simt in ei la fel ca in blugi in ce priveste confortul in mers.

+ La 5-10 grade, cu sau chiar fara captuseala matlasata (eu ii port fara) nu ai nici o problema din punct de vedere termic.

 

= Nu am testat rezistenta la apa pentru ca nu merg pe ploaie.

 

- Din nefericire, pe unde merg eu nu e iarna ca la noi in tara. Ca atare, daca merg la 5-10 grade cu ei se comporta excelent... in mers... daca stau pe loc ma coc in ei, mi-e cald de mor si transpir tare chiar si cu aerisirile deschise. Banuiesc ca ar trebui sa nu se intample asta daca e ceva mai rece.

- Tot datorita acestui fapt sunt cam greu de dezbracat intrucat se lipesc de piele ca dracu' din cauza transpiratiei.

 

Daca mergi sub 5 grade si nu ii porti la interior cred ca acesti pantaloni constituie o optiune excelenta.

 

Later edit: Vad ca un coleg a spus ceva mai sus ca a avut probleme cu cei de la motodiscount. Am cumparat si eu de cateva ori de la ei, si online si direct din magazin (Viilor). Nu am avut probleme in ce priveste serviciile sau livrarea prin curier, cu exceptia faptului ca odata cand am fost la magazin nu le-a mers POS-ul si asta m-a cam enervat.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ca atare, daca merg la 5-10 grade cu ei se comporta excelent... in mers... daca stau pe loc ma coc in ei, mi-e cald de mor si transpir tare chiar si cu aerisirile deschise. Banuiesc ca ar trebui sa nu se intample asta daca e ceva mai rece.

- Tot datorita acestui fapt sunt cam greu de dezbracat intrucat se lipesc de piele ca dracu' din cauza transpiratiei.

Corpul respira si elimina transpiratie indiferent de anotimp! Fiind la pret mai mic probabil ca nu au klimamembrana, aceasta elimina transpiratia si vaporii de apa, dar preintampina intrarea vantului.

Este un lucru foarte important membrana asta, iarna poti raci tare cand te dai jos fleasca de pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iei mai bine o geaca din Europa Tirg, cu puf de soarec, mult mai ieftina, acelasi rezultat.

Va rugam detaliati proprietatile fantastice ale pufului de soarec, nu sunt familiarizat cu acest minunat produs! :D

» Post actualizat in 11 Jan 2017 11:53

Hello,

 

Yes - we can send it to Romania but the cost n bigger package would be about 40-50 EUR soi t;s not so chip.

 

 

 

Kamil

» Post actualizat in 11 Jan 2017 11:54

Cam asta am primit. Daca iau de la iei costa 800 ron +50 eu transport, iau din ro ma costa 1100. Deci, nu e smecherie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Later edit: Vad ca un coleg a spus ceva mai sus ca a avut probleme cu cei de la motodiscount. Am cumparat si eu de cateva ori de la ei, si online si direct din magazin (Viilor). Nu am avut probleme in ce priveste serviciile sau livrarea prin curier, cu exceptia faptului ca odata cand am fost la magazin nu le-a mers POS-ul si asta m-a cam enervat.

Succes!

 

Da si eu am patit sa intru odata la ei si sa aiba un bec ars. Terbil de intristat am fost :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da si eu am patit sa intru odata la ei si sa aiba un bec ars. Terbil de intristat am fost :))

Cand traiesti in lumea civilizata (ma rog, asa imi place mie sa cred) unde si cea mai mica pravalie "din scara blocului" accepta plata cu card si are doua-trei POS-uri - care functioneaza - te astepti sa gasesti asa ceva si intr-o tara membra a UE de zece ani. De aceea nu umblu cu sacosa plina cu bancnote la mine ca un cocalar...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nasol e cand vrei sa iei o sticla de jumate de apa de la singurul butic din zona undeva asa pe la 40 de grade, ala n-are pos iar tu nici un chior in buzunar. Dealtfel, nefunctionarea pos-ului este ceva extrem de rar si se intampla si la hipermarketuri sau mai rau la benzinarie da... Atunci nu mai comentam. Suntem baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat azi o geaca Adrenaline Mesh RS si pare foarte bine lucrata. Protectii hard incluse umar, coate , spatele mai soft.

Am cumparat-o mai mult pt ca e ceva 3 in 1 . Mesada + inca un strat waterproof. Poti purta geaca in ce configuratie vrei.

Zic astia ce e 100% waterproof / windproof .....bla bla bla proof

O sa vad la primul drum pe anul asta. Eu sunt foarte baftos de fel si ma prinde ploaia aproape la fiecare drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat azi o geaca Adrenaline Mesh RS si pare foarte bine lucrata. Protectii hard incluse umar, coate , spatele mai soft.

Am cumparat-o mai mult pt ca e ceva 3 in 1 . Mesada + inca un strat waterproof. Poti purta geaca in ce configuratie vrei.

Zic astia ce e 100% waterproof / windproof .....bla bla bla proof

O sa vad la primul drum pe anul asta. Eu sunt foarte baftos de fel si ma prinde ploaia aproape la fiecare drum.

Salut finule. De unde ai luat o, motodiscount?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Din greseala am dat de magazinul lor (cel din Baneasa)care este destul de retras.

Am intrat, cascat gura, probat , platit.

Simplu

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...