Sari la conținut

Actiune umanitara AJUTA SATUL editia 11 - jud Hunedoara - by Free Bike


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

- Actiunea umanitara ,, AJUTA SATUL '' ajunsa la editia 11 , initiata de Asociatia Club Sportiv Free Bikers Hunedoara , vrea sa ajute anul acesta 18 familii nevoiase , care au ca membrii incepand de la copii de 2 luni pana la batrani de 80 de ani , situate in 6 sate din comuna Balsa judetul Hunedoara !


- Avem si 4 cazuri , in care dorim sa reparam inclusiv casele in stare foarte rea , ca oamenii sa poata traii in conditii decente !


- Orice fel de donatii ce constau in : haine curate , paturi , incaltaminte curata , jucarii , alimente , detergenti , dulciuri , materiale de constructii pot fi colectate de noi la centrul din Deva str Pietroasa Nr.13 , iar donatiile in bani in contul asociatiei deschis la BCR Hunedoara : RO79 RNCB 0162 1100 6722 0001 cu mentiunea ,, Pentru campania umanitara AJUTA SATUL ''

 


- Tot in cadrul campaniei , dupa ce am umblat si am vazut fiecare familie , am discutat cu ei si am identificat nevoile reale ale fiecaruia , am dorit sa facem publica o lista cu ce isi doreste fiecare copil sa ii aduca Mos Craciun , si poate cu ajutorul tuturor , vor primii cadourile dorite ! Lista este mai jos :

*** sat ALMASU MIC
- FAMILIA 3
- Zerni Ioan , - ultima casa din sat pe stanga cum vi din Oprisesti .
- 1 baiat de 6 ani - De la Mos Craciun isi doreste masinute
- 1 baiat de 2.5 ani - isi doreste de la Mos Craciun jucarii si dulciuri
- 1 fata de 4 ani , isi doreste de la Mos Craciun papusa printesa ,

- Sat VOIA :
FAMILIA 4
- Boldor Cludia , cand ajungi in sat pe stanga este o punte peste apa si casa este pe dreapta undeva sus sub padure , se urca pe jos pe un drumeag .
- 1 fata 8 ani , isi doreste de la Mos Craciun , cadouri :) , papusi si casa pt papusi
- 1 fata 17 ani , isi doreste de la Mos Craciun o tableta ,
- 1 fata 2 ani si 7 luni , isi doreste papusi
- 1 fata 13 ani , isi doreste de la Mos Craciun un telefon si papusi
- 1 baiat 7 ani , isi doreste de la Mos Craciun masinute mici de pompieri si politie , si masina cu telecomanda
- 1 fata de 1 an jumate , deabia a inceput sa vorbeasca .
- 1 baiat de 15 ani , isi doreste de la Mos Craciun un calculator cu jocuri si word , sa invete sa scrie bine , deoarece le cere la scoala si nu are pe ce sa exerseze .
- Tori copii isi doresc de la Mos Craciun o bicileta si fac cu schimbu pe ea .

- Sat BALSA :
- FAMILIA 5
- Zerny Petru : cum vi de la Almasu Mic , inainte de biserica de pocaiti , se face dreapta la podet , se urca de drum rau - pe Paraul Pietrii , in capat casa este pe stanga .
- Bebelus de 2 luni ,

- FAMILIA 6
- Turc Niculina , inainte de bolta din sat , se face un dreum la stanga langa podet , se urca in capat si casa este pe stanga - albastra .
- 1 fata de 10 ani , clasa a 4-a , isi doreste de la Mos Craciun, papusi , telefon , o geaca frumoasa ,
- 1 baiat de 11 ani , clasa a 5-a , sa ii repare bicicleta , masinuta cu telecomanda , si un calculator pe care sa se joace si sa invete sa scrie mai repede .
- Piese pt reparatia bicicletelor :
Bicicleta mare = camere de 28'' x 2 bucati , ventile , sutiti de 1.30 , dimensiune pe ele : 28 x 1 5/8 x 1 3/8 x 70 , 1 sa , cablu schimbator , ulei de uns lantul .
Bicicleta mica = cheie de spite pt indreptat roata , gume + camere * 2 bucati 20 x 1.95 , 2 bucati manete schimbatoare , camasi pt schimbatoare + cablu ,

- FAMILIA 7 + FAMILIA 8
- Poaca Mariana + Pintea Elena
- 1 fata de 15 ani , cu probleme la inima are valva , a facut doar 4 clase in sat si vrea sa reia din clasa a 5-a . isi doreste de la Mos Craciun telefon si haine frumoase .
- 1 fata de 10 ani , isi doreste de la Mos Craciun papusi si dulciuri ,

FAMILIA 9
- Miron Adriana - casa arsa
- 1 baiat de 6 ani - clasa 0 , isi doreste de la Mos Craciun : o masiuta cu telecomanda si 1 bicicleta ,
- 1 baiat de 8 ani - clasa 2-a , costum cu Batman , masina Batmobil si o bicicleta .

FAMILIA 10 + FAMILIA 11
- Ranzar Gheorghe + Poaca Augustin , ultima casa pe dreapta .
- 1 bebelus - baiat de 3 saptamani
- 1 fata de 4 ani , isi doreste de la Mos Craciun , papusi cu casa
- 1 baiat de 7 ani , isi doreste de la Mos Craciun masinute si dulciuri
- 1 baiat de 17 ani ,
- 1 baiat de 22 ani ,
- 1 fata de 11 ani , isi doreste de la Mos Craciun , papusi si dulciuri

- sat ARDEU
- FAMILIA 12
- Popa Ioan , ultima casa pe dreapta
- 1 baiat de 2.5 ani , isi doreste de la Mos Craciun masinute si dulciuri , si sa vina Mos Craciun

 

 

 

- Pana in data de 17 decembrie adunam donatiile , si tot in aceeasi zi le sortam pe familii , iar in data de 18 decembrie , mergem cu caravana sa aducem zambetul pe fata tuturor celor nevoiasi din zona rurala aleasa !

- Detalii la telefon : Achimoto 0728290701 , Marius Bordean : 0724621067 .

 

Evenimentele pe facebook :

- Actiune umanitara generala = https://www.facebook.com/events/1574875975872992/

- Reparatie casa + varuire camera la tanti Gherlaciuc - Almasu Mic- https://www.facebook.com/events/1635082976792650/

- Ajuta un copil sa primeasca cadoul dorit de la Mos Craciun = https://www.facebook.com/events/899064130229387/

 

post-11187-0-26312300-1480544792_thumb.jpg

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.am un calculator pentru acesti copii,si o sa dau o cautare prin casa sa vad ce mai gasesc.imi lasati o adresa de livrare?

 

 

Salutare

 

- Adresa de livrare , la noi la depozit : ACHIMOTO SRL , Oras : Deva , str Pietroasa , Nr.13 , Judetul Hunedoara , tel 0728290701 .

- Cand expediezi , te rugam sa ne anunti prin ce ai trimis coletul sa il putem urmarii . Curierii sunt foarte ocupati in perioada asta .

» Post actualizat in 01 Dec 2016 12:52

- Pentru cei care doresc sa vireze banii prin sistemul Pay Pall , adresa de mail legata la cont este : achimoto_ro@yahoo.com

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa computer am mai gasit asa:vreo 20 dosare plic cu tot atatea folii,unele noi(adica nefolosite) iar altele folosite dar in stare buna,vreo 10 pixuri(tot asa,noi/nefolosite sau folosite),doua calculatoare,din care unu-i tip liniar,sau si liniar,cu incarcare de la lumina,5 caiete de muzica/geografie/biologie,un set de prinderi de par si o(mini) traista pt fete,5 perechi de casti audio si o pereche de ochelari de soare pt copii.Acestea din urma nu stiu cat sunt de utile,las la latitudinea voastra sa decideti daca merita sau nu sa le trimit.

Ii foarte probabil sa mai gasesc si ceva haine si incaltari,si cum coletul o sa aiba in jur de 30 kile,dau o palinca celui care se ofera sa impartim transportul in doua.

» Post actualizat in 06 Dec 2016 18:18

Mentiune:computerul e tip vechi,gen bloder,dar e complet si functional,decat in privinta mouse-ul am un dubiu,dar daca nu se afla in pachet,sa ma anuntati si-l trimit imediat.

Editat de THE GYX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa computer am mai gasit asa:vreo 20 dosare plic cu tot atatea folii,unele noi(adica nefolosite) iar altele folosite dar in stare buna,vreo 10 pixuri(tot asa,noi/nefolosite sau folosite),doua calculatoare,din care unu-i tip liniar,sau si liniar,cu incarcare de la lumina,5 caiete de muzica/geografie/biologie,un set de prinderi de par si o(mini) traista pt fete,5 perechi de casti audio si o pereche de ochelari de soare pt copii.Acestea din urma nu stiu cat sunt de utile,las la latitudinea voastra sa decideti daca merita sau nu sa le trimit.

Ii foarte probabil sa mai gasesc si ceva haine si incaltari,si cum coletul o sa aiba in jur de 30 kile,dau o palinca celui care se ofera sa impartim transportul in doua.

» Post actualizat in 06 Dec 2016 18:18

Mentiune:computerul e tip vechi,gen bloder,dar e complet si functional,decat in privinta mouse-ul am un dubiu,dar daca nu se afla in pachet,sa ma anuntati si-l trimit imediat.

- Computerul e vechi pt noi , pt acei copii , sa invete sa scrie in word , si sa joace cateva jocuri simple , este excelent !

 

Te rugam cand expediezi coletul , sa ne anunti , sa il putem urmarii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...