Sari la conținut

India 2016 - Noida si New Delhi


Postări Recomandate

Salutare,


Vara aceasta am fost cu serviciul in India pentru un training. Cat timp am stat acolo am inchiriat un Yamaha Fazer sa ma plimb prin New Delhi si Noida (Noida este practic lipita de New Delhi insa sunt doua orase diferite dpdv administrativ).


In total am stat 2 saptamani in care am vizitat tot feluri de locuri, de la cartiere, colonii, bazaruri (in care intri cu motocicleta bineinteles ;) ) - m-am ferit insa cat am putut de muzee si alte locuri pentru turisti.


Mi-a placut la nebunie traficul indian pe care il ador - acolo am condus pentru prima data motocicleta (tot inchiriata) in 2012 (mi-am luat carnetul in Romania in noiembrie iar la sfarsitul lunii am plecat in India tot cu jobul).



Dupa vreo 35 de ore si 760 km prin oras asta a iesit:



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la 2:20 l-ai injurat pe ala ca ti-a taiat calea cu bicicleta de l-a daramat ala cu motorul. :crack: KARMAAA

 

Spune-ne si ce muncesti de ajungi in INDIA la training, doar nu crezi ca o sa scapi.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu trainingul am fost sa consiliez echipa de suport de acolo. GoodKat - au si chestii de vizitat destul de misto (temple, diverse obiective, palatul din New Delhi, sunt foarte multe) insa intr-adevar, trebuie sa treci peste anumite aspecte (mediu, mancare, etc) ca sa te poti bucura de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au si chestii de vizitat destul de misto (temple, diverse obiective, palatul din New Delhi, sunt foarte multe) insa intr-adevar, trebuie sa treci peste anumite aspecte (mediu, mancare, etc) ca sa te poti bucura de ele.

Nu m-as baga. Felicitari pentru experienta, ai stomac tare sa ii suporti pe aia. Am avut colegi indieni si imi venea sa ii arunc de pe nava...

 

Erau unii de au tras o teapa prin 2012, la o licitatie cu echipamente medicale cu sigla de Italia, dar facute intr-un garaj insalubru prin New Delhi (daca tin bine minte), sper ca nu echipa aia tehnica? (Glumesc, normal)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In total am stat 2 saptamani in care am vizitat tot feluri de locuri, de la cartiere, colonii, bazaruri (in care intri cu motocicleta bineinteles ;) ) - m-am ferit insa cat am putut de muzee si alte locuri pentru turisti.
Mi-a placut la nebunie traficul indian pe care il ador - acolo am condus pentru prima data motocicleta (tot inchiriata) in 2012

 

Prietene sper ca ai fost platit foarte bine pentru aventura aia in India.

Cat despre trafic, ala nu e trafic, e doar haos. :eek:

Cu toate astea filmuletul tau e foarte util pentru cei ce conduc in Bucuresti pentru ca iti aminteste ca in anumite locuri din lume e mult mai naspa sa conduci.

 

Oricum, te felicit pentru curajul tau nebun de a te duce pe mobra la plimbare prin India. :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-as baga. Felicitari pentru experienta, ai stomac tare sa ii suporti pe aia. Am avut colegi indieni si imi venea sa ii arunc de pe nava...

 

Idem ! Din 100+ de diferite natii , indienii erau cei mai jegosi si erau cel mai putin suportati de restul . Si cand te gandesti ca o gramada lucrau in bucatarie ..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu ocazia anul trecut sa merg in India cu munca 2 saptamani.

Atat ca noi ca romani nu avem dreptul sa conducem acolo, ai nevoie de permis special cica, nu ne-au lasat sa conducem, nu pot sa zic ca imi pare foarte rau ca nu am condus masina.

Felicitari pentru curaj si initiativa, asa as fi vrut sa ma plimb si eu cu motocicleta pe acolo.

 

Inca am cosmaruri de la toate claxoanele alea... :P

Per total am lovit doi caini si a intrat in noi un motociclist in perioada in care am stat, procentaj bun.

 

Mancarea, absolut delicioasa daca treci peste conditiile in care o mananci.

(Cine e curios sa stie cum e mancare poate sa incerce la Haveli langa ambasada Indiei in Bucuresti, e la fel de buna dar facuta in curatenie)

Editat de dagosh88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

P.S. il summonez pe 4mbb pe topic :crack:

Eu pe Jerry_mcrie... sunt curios de feedback-ul lui pentru conditiile de trafic din clip....

» Post actualizat in 17 Nov 2016 09:02

...

Atat ca noi ca romani nu avem dreptul sa conducem acolo, ai nevoie de permis special cica, nu ne-au lasat sa conducem, nu pot sa zic ca imi pare foarte rau ca nu am condus masina.

...

 

crezi ca in haosul ala, mai conteaza ce permis ai?

» Post actualizat in 17 Nov 2016 09:04

Dap, e o schema de 2-3 vaccinuri pentru "tarile exotice" + niste pastile de malarie.

 

pentru Hepatita nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fenomenal. Ai avut indrazneala sa te bagi in nebunia aia.

De asa trafic am avut parte si eu in Tetovo-Macedonia. Am iesi cu emotii de acolo. Fiecare circula cum il taia capul.

 

??? esti sigur? merg de 2-3 ori in Tetovo, de vreo 8 ani incoace...cum poti sa compari cu traficul din INdia cand toata Macedonia are 2 milioane..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce are nr de locuitori cu stilul de condus. Eu am asemanat traficul din Tetovo, cu cel din India, si asa si este. La fel si in Gostivar. Fiecare circula cum il taie capul. Copii pe scutere, maxi scutere, circuland pe o roata, facand slalom ca la poligon. Cei cu masinile circula la fel de prost, opresc in mijlocul drumului daca au de discutat. Intr-un cuvant, MACRAMEU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce are nr de locuitori cu stilul de condus. Eu am asemanat traficul din Tetovo, cu cel din India, si asa si este. La fel si in Gostivar. Fiecare circula cum il taie capul. Copii pe scutere, maxi scutere, circuland pe o roata, facand slalom ca la poligon. Cei cu masinile circula la fel de prost, opresc in mijlocul drumului daca au de discutat. Intr-un cuvant, MACRAMEU.

aham, acum vad ca esti din Timisoara..hai in Bucuresti sa vezi cum este..am batut Macedonia in toate directiile...e trafic putin, se merge la mica intelegere si tie ti se pare ca este India. cum sa nu conteze nr de participanti la trafic, mai ales in INDIA??? in fine...asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

E haos dar la vitezele mici cu care se circula mai greu sa dai cu RIP :D Ferentari arata ca o mica Austrie pe langa ce am vazut in acest film.

Lucrez cu indieni (din pacate) si garantez ca sunt rude de prima mana cu tiganii nostri (care de acolo vin, si chiar mai rau provin din casta inferioara a indienilor !).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or conduce indienii prost dar cel ce a filmat conduce si mai prost decat ei . S-a bagat absolut aiurea in o gramada de situatii .

Conform caror standarde s-a bagat aiurea? Tu ai condus mai bine ca el prin India sau te-ai descurcat altfel? Zic si eu... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...