Sari la conținut

waterproof roll bag


Postări Recomandate

Salutare...din nou,

 

Sper sa am ceva succes acum, si aici ma refer la opinii si sfaturi. Sunt interesat in a mi achizitiona un roll bag waterproof. Am vazut fel de fel de branduri de la Givi, Oxford pana la AltRider si Firstgear. Este cineva care a cochetat cu astfel de produse ?....imi poate spune cat sunt de practice si cat de usor se monteaza / demonteaza de pe motoreta ?

 

multam...astept cu nerabdare cateva pareri....pro sau contra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai pot lega si cu plasa. Eu am unul de la Polo (a fost 10 Euro). M-a plouat vreo 6-7 ore si nu a intrat strop de apa in el. Sint si destul de incapatoare. Fac toti banii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am de la Wolfman si e foarte buna: http://wolfmanluggage.com/products/expedition-dry-duffel-large Mai vezi si la Enduristan roll bag (am coburi textili, sunt foarte ok ca si calitate).

cam scump asta de la Wolfman....eu ma gandeam la 40 litri, cel mult, si ...cat mai ieftin. Givi am vazut ca se invarte undeva la vreo 55 GPB

 

 

 

 

Este cineva care poate aduce asa ceva ?...sau ma orientez catre ebay :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam scump asta de la Wolfman....eu ma gandeam la 40 litri, cel mult, si ...cat mai ieftin. Givi am vazut ca se invarte undeva la vreo 55 GPB

 

 

 

 

Este cineva care poate aduce asa ceva ?...sau ma orientez catre ebay :)

Atunci ebay sau alte brand-uri (sunt destule pe louis sau diverse site-uri de profil) :) Sau, poti sa cauti brand-uri gen Wolfman second hand, dupa cum preferi. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu am modelul asta https://www.louis.eu/artikel/louis-speedbag/10024015?list=248575964, de 30 litri. Super ok. Le-am carat dupa mine pe motor prin ploaie, soare, pe plaja. Nu a intrat deloc apa in el la ploi torentiale, si crede-ma ce spun, ca umblu pe ploaie torentiala fara retinere. Merita banii.

Mai inceraca varianta Decathlon, am vazut genti waterproof la 200 lei si putin.


» Post actualizat in 14 Nov 2016 19:09

post-89476-0-46791800-1479150488_thumb.jpg Macedonia- Ohrid-PN Galicica

post-89476-0-01884700-1479150492_thumb.jpg Grecia-Thassos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am așa ceva https://m.louis.eu/artikel/louis-roll-bag-black-50-litres/10024012?list=251492496 , nu intră apă deloc, e maaare, indamanos. Luat cu 17 euro, la reducere.

THX....asa cum am spus si mai sus, m am hotarat....de data asta la produsele FirstGear :))

 

 

 

2013%2F12%2FGear-Pick-Firstgear-Torrent- 10-7280waterproofduffl40l.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in review uri, zic ca sunt super durabile...nu am pus mana / vazut pe viu inca....in aprilie, sper eu, sa le pot lua pe amandoua si am sa revin cu opinii, dar DA...arata de sta matza'n coada


» Post actualizat in 24 Nov 2016 12:03

rucsacul costa 70 USD si geanta 80 USD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de cativa ani https://www.louis.eu/artikel/louis-speedbag/10024015?list=111806723, varianta de 90 litri.

L-am folosit si cu moto, si cu barca. La 15-20 eur cat costa, nu are concurenta. Iar de impermeabil, e cat se poate de impermeabil, pe apa pluteste, materialul exterior nu se uda si se spala foarte usor petele de noroi de pe el.

 

Nu-mi dau seama cu ce poate fi mai bun un rollbag de 50-100-200 euro decat asta de la Louis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia rollbag de la louis..... l am plimbat niste zeci de mii de km si inca tine ok......

bune si alea de zeci /sute de euro daca ii ai de dat......

dacia e dacie .....bmw e bmw

 

depinde si cum te porti cu el pana la urma

 

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1094.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul inconvenient la genul ăsta de rollbag (cu deschiderea în capătul "tubului") e că e greu de accesat în cazul în care e singurul bagaj și ții acolo și mărunțișuri de care ai nevoie pe parcursul zilei. De aia mi se par mai practice cele în genul FirstGear de mai sus, cu deschiderea pe lungime (sau Moto-Detail de la Louis), nu mai "zăpăcești" tot aranjamentul în bagaj când vrei ceva rapid.

În rest, la apă țin toate, am și eu 2 de Decathlon, unul f ieftin de la Kaufland, folosite și la cayac, și pe bicicletă, și pe mobră, no problem whatsoever.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, de aia și ziceam în mesajul anterior "...în cazul în care e singurul bagaj" :)

 

Cu tankbag-ul depinde și de motor, în cazul meu spre exemplu, cu carene de plastic, nu merg alea magnetice, trebuie din alea cu chingi, mai mare bătaia de cap cu montajul lor.

 

Dar ca să nu divagăm de la subiect, eu doar încercam să atrag atenția asupra unui aspect pe care cineva care nu a mai folosit rollbag poate nu l-ar fi sesizat. Că or mai fi și alții la fel de comozi ca mine :), de multe ori prefer să plec cu topcase-ul și pe offroad (riscând să-l sparg) decât să mă "chinui" cu rollbag-ul; sau versiunea B, rucsac mic de hidratare + mărunțișuri, și rollbag pentru restul echipamentului.

Editat de Bogdan Brinduse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am așa ceva https://m.louis.eu/artikel/louis-roll-bag-black-50-litres/10024012?list=251492496 , nu intră apă deloc, e maaare, indamanos. Luat cu 17 euro, la reducere.

 

Dupa multi ani de plimbari (ce-i drept multe si lungi), intra apa. Dar pana anul asta nu a intrat deloc. Il am din 2009!

Editat de AWD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cine ma poate ajuta cu idee de unde pot cumpara cureluse de prindere pt rollbag, am unul flm si s-au spart cataramele alea mici de plastic de pe cureluse, sau macar alte catarame daca gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cureluse poti gasi pe louis la accesorii.

In schimb, eu mi-am facut propriile cureluse cu cativa metri de chinga si 2...inchizatoare de genul (nu imi vine cum se numesc).

Luate de la mercerie, parca 5 lei metrul sau depinde de grosime si de latimea chingii. Inchizatoarele, 2-3-4 lei bucata, din nou, depinde de marime. Capetele cusute manual, o jumatate de ora de distractie si aia e.

post-94819-0-41155900-1489260203_thumb.jpg

Editat de Pandy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...