Sari la conținut

Aprilia rs 125 Spain Top Speed 85 km/h.


Postări Recomandate

Salut,am achizitionat in urma cu 2 luni o aprilia rs 125 spain an 2009 (la mana a doua).Am ``invatat`` sa merg pe ea oarecum si am vrut sa aflu top speed-ul.

Din ce vazusem pe youtube,trebuia sa prinda macar 130-140.Problema e ca amea nu sare mai mult de 8000 de turatii si de 85 km/h.

Daca a mai avut cineva problema asta help !!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pana la viteza de 85km/h se acelereaza super bine posibil sa fie din CDI limitarea, daca se accelereaza lent posibil sa fie de pe admisie(filtru aer, carburatie...) daca pana la 85km/h accelereaza super greu inseamna ca motorul este de vina, mai pe scurt are nevoie de piese noi:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pana la viteza de 85km/h se acelereaza super bine posibil sa fie din CDI limitarea, daca se accelereaza lent posibil sa fie de pe admisie(filtru aer, carburatie...) daca pana la 85km/h accelereaza super greu inseamna ca motorul este de vina, mai pe scurt are nevoie de piese noi:)

 

se accelereaza chiar bine,de exemplu daca sunt in a 3-a si am 85 nu mai urca nici macar 1 km in plus pot sa fiu si la vale tot nu vrea.Cred ca e limitata.

» Post actualizat in 13 Nov 2016 16:36

» Post actualizat in 13 Nov 2016 16:38

Genial :)

 

Genial :)

 

Da..permis ai? Poate simte ceva capra.... :D

Cum sa nu am.A1 de aproape un an.

Editat de Duca Liviu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...