Jump to content

<Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Joint the event Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Transbucegi , Piatra arsa si pestera

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 angus_young

angus_young

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 113 posts
  • Interests:Rock music, sky diving, helicopters, basketball
  • Moto: Suzuki GSF 650
  • Numar: ZEN
  • Club: all time rock legends

Posted 30 October 2016 - 09:14 PM

Nu am mai fost aproape de Piatra Arsa si Pestera de foarte mult timp , am avut un sentiment ciudat , parca se vede , simte altfel pe sosea decat cu rucsacul in spate la pas pe munte.

Drumul e acceptabil in general , foarte ingust pe anumite portiuni de la baraj spre Pestera pe malul lacului

Cand am fost eu , era ora 17 si era foarte aglomerat , plecau deja spre DN1 marea majoritate a masinilor si m-am intalnit de cateva zeci de ori fata in fata cu evitari la milimetru dupa cate o curba cu vizibillitate zero , nu e de alergat pe portiunea asta .

Am vrut sa merg si pe celalalt mal al lacului Bolboci spre Moroieni dar ma prindea noaptea si am renuntat

Attached Thumbnails

• IMG_20161002_163012.jpg
  • IMG_20161002_153033.jpg
  • IMG_20161002_153224.jpg
  • IMG_20161002_165632.jpg
  • PANO_20161002_155856.jpg
  • IMG_20161002_173638.jpg
  • PANO_20161002_165559.jpg

Edited by angus_young, 30 October 2016 - 09:16 PM.

laser frate

#2 emanuelcristian

emanuelcristian

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 161 posts

Posted 30 October 2016 - 11:38 PM

Momentan nu iti recomand sa mergi pe partea cealalta a lacului deoarece drumul este intr-o stare foarte proasta, mai ales pentru o motocicleta cum ai tu. S-au apucat de ceva timp sa asfalteze, dar nu au reusit prea mult si inca nu este gata. Iar ca si aglomeratie, iti spun sincer ca ce ai intampinat acum e 'pistol cu apa'. Daca ajungi in zona in luna August, iti blestemi zilele. Bafta ta ca ai profitat de zilele astea doua ca au fost faine si caldute. 

#3 laurwh

laurwh

membru de oroare

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,280 posts
  • Moto: BMW 1200GS '11
  • Numar: fara numar fara numar fara numar
  • Club: de lesbiene

Posted 31 October 2016 - 10:22 AM

am fost fix ieri pe partea neasfaltata a lacului. gropi/balti/noroi/gheata. in orice ordine vrei tu. faza e ca nu am avut incotro si a trebuit sa o iau pe acolo. M-a intors Salvamontul din drum dupa ce am plecat de la pestera (pe mine si toate masinile care plecau de acolo) , deoarece pe portiunea asfaltata nu se putea urca din cauza ghetii.

#4 emanuelcristian

emanuelcristian

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 161 posts

Posted 31 October 2016 - 01:27 PM

Drumul pe Dichiu spre Padina - Pestera, de la Cota 1000 este inchis de azi. Va sfatuiesc sa nu va aventurati pe acolo nici cu masina. Cine doreste sa ajunga in zona o poate face pe ruta Orzea - Moroeni (la intrare in Glod).

Numai bine!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status