Sari la conținut

La pescuit in Delta Dunarii


bunu
 Share

Postări Recomandate

La mijlocul lui septembrie a fost o vreme exceptionala.Ca atare a venit si pestele la undita.Nu mult.Exact cat a trebuit sa se sature doua persoane.post-15630-0-82502400-1477738674_thumb.jpgpost-15630-0-06398000-1477738729_thumb.jpgpost-15630-0-23533600-1477738784_thumb.jpgpost-15630-0-16861000-1477738824_thumb.jpgpost-15630-0-00271500-1477738860_thumb.jpgpost-15630-0-23299000-1477738902_thumb.jpgpost-15630-0-52304100-1477738971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si te ai gandit ca te plictisesti ....si ce ti ai zis..sa pun si eu poze cu peste...)))))

Asa e.Mai putin aia cu plictiseala.De abea azi am pus pozele pe computer.Am dat un semn ca mai traiesc si mai misc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se accepta!

nu se pupa deloc poza de la profilul tau cu crapu...sa stai cu undita , cu cortu ..inplus si alarma pe fir...ca pensionarii?? ma asteptat la tine se alergi dupa rapitor...am vazut care pescuiesc cu arbaleta, cu arcul...hehehe frumoase capturi oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In footo 5 se poate vedea o familie de lebede.Parintii sunt in stufaris iar puii ,mai cenusii la culoare ,vin de pe canal.Veneam de pe Rosu in drum spre Sulina..

 

 

Se accepta!

Zi tata ca esti la liga mare.Io sunt la amatori.Si aveam si o foameeee!

 

E topic special dedicat pescarilor / pescuitului.. Etc

/index.php?/topic/339285-motociclistul-pescar/

O fi da aici este sectiunea motoveterinarilor,pe cale de disparitie.Adica aici este locul meu unde pot posta ce am mai facut,pe unde am mai mers ,etc-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....O fi da aici este sectiunea motoveterinarilor,pe cale de disparitie

 

De unde atatea disparitii ale spiritului motoveteran. Mai ales ca noi astia peste 55 de ani suntem motoseniori .

Baga-ti mintile-n cap si scuipa-n san

..................

 

Ia uite ce facui eu astazi in cautare de ciuperci (ghebe)

 

Daca vedeti ca merg incet , inseamna ca mi-am protejat prietenul meu d edrumetii , Bethoven

 

» Post actualizat in 30 Oct 2016 18:39

....

post-48189-0-59824000-1477852696_thumb.jpg

post-48189-0-28845200-1477852731_thumb.jpg

post-48189-0-40680300-1477852763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In footo 5 se poate vedea o familie de lebede.Parintii sunt in stufaris iar puii ,mai cenusii la culoare ,vin de pe canal.Veneam de pe Rosu in drum spre Sulina..

 

 

Zi tata ca esti la liga mare.Io sunt la amatori.Si aveam si o foameeee!

 

O fi da aici este sectiunea motoveterinarilor,pe cale de disparitie.Adica aici este locul meu unde pot posta ce am mai facut,pe unde am mai mers ,etc-uri.

ce liga tata ca daca iti spun cate saptamani adunate am pe balta fara trasatura sunt sub liga mica. degeaba ai o captuta mare pe an daca restul stau precum cumintenia pamantului ))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merg.Stii ca sunt comod.Sa stii ca am prins si o stiuculita frumoasa pe Litcov.I-am dat drumu inapoi.Am dat inapoi anul asta mai multi pesti.Unii marisori.

Oricum distractie placuta si fir intins.Sa bagi poze.


» Post actualizat in 01 Nov 2016 18:11

ce liga tata ca daca iti spun cate saptamani adunate am pe balta fara trasatura sunt sub liga mica. degeaba ai o captuta mare pe an daca restul stau precum cumintenia pamantului ))))

Cineva remarca sculele.De pesti ce sa mai zic?Merita sa stai pe mal cu berica langa tine,cu draguta sau cu un prieten si daca mai este si vreme frumoasa nu-ti mai vine sa pleci.Sa zica Vali daca nu-i asa.La mine asta cu pestele este un moft.Ca si cu motocicleta imi place sa calatoresc.In septembrie am facut un traseu de la Mahmudia pe Litcov,Dunarea Veche pe la Lebada (acolo am si pescuit ),Canalul Caraorman,Rosu cu o trecere din Puiu cu mare aventura,rataceala de cateva ore pe Tataru de unde nu mai stiam sa ies,Rosulet,Sulina,Crisan Caraorman, Litcov,Nufaru,Mahmudia,Nufaru,Mahmudia, Nufaru.O splendoare.Abea astept primavara ca sa o iau pe la 36 incolo spre Chilia spre salbaticie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Maine o iesire pe Dunare, la Giurgiu?

Traseu pe sub Podul Prieteniei.

Amatorii pot veni pe motor si-l lasa unde se lanseaza barcile la apa.

Sa incapem in barca; conditie, sa fie Senior Moto. Deci voi lansa singur barca la apa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo dom Costica.Daca mai iesi pe Dunare da un tl.Vin si eu.Din pacate intru pe Motociclism dinceince mai rar.

Pe unde ai fost e o frumusete si o liniste de rai.Ma bucur mult pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Astazi pe Bratul Sf. Gheorghe. Am vrut sa intru pe Litcov dar apa este f. scazuta si busteni scufundati berechet. Am si lovit barca de o draga scufundata. Si evolutia nu cred ca este favorabila.


» Post actualizat in 27 Aug 2018 16:43

Motorul Suzuki 20 CP, la sfoara, pleaca la sfert!

post-4437-0-27624100-1535387807_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri saptamana asta se preconizeaza o iesire pe Dunare.Cred ca vom merge in amonte.Toti barcagii sunt si motociclisti.Cei ce nu au barca si doresc sa mearga sa dea de veste aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Constantin e un dulce ca de obicei.Am avut parte de aventuri.Motor dat la reparat in primavara,nemers anul asta ,a murit dupa nici un km.Dat la reparat la "prieteni".Drept urmare am cumparat degraba un motor modern de 60 cp americanesc.Mercury.Asaca cum ma lasa spatele mai fac odata invitatia.Scuze de cacofonie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...