Sari la conținut

Vopsitorie moto Cluj Napoca


andrei24p
 Share

Postări Recomandate

Contacteaza-l pe Iuliu,adica user-ul @CzCustom de pe forum.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l recomand, si cativa posesori de Hayabusa nu-l recomanda!

Daca sunt si nemultumiti de el,nu inseamna ca nu sunt si multumiti.

Tot ce mi-a lucrat mie,e bun facut si-n ziua de azi,iar toti la care l-am recomandat si le-a lucrat,au fost multumiti.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Fiecare cu ce-l doare, daca am aduna toate frustrarile de zi cu zi unde am ajunge? sa ai o lista ce creste zilnic cu oameni pe care trebuie sa ii scuipi?

Cu cine am dat gres am incercat sa repar cum am putut. Nu m-am tras pe poponeata si n-am ascuns ca e vina mea. Imi pare rau sa vad oameni asa blocati in trecut, dar asta e.

Pace voua!!! Noi CzCustoms mergem in sus :rock:


» Post actualizat in 25 Nov 2016 17:01

nu-l recomand, si cativa posesori de Hayabusa nu-l recomanda!

Vorbeste in numele tau domnule daca ai caracter, sau numestei pe acei poseseori de hayabusha nemultumiti si motivele, ca eu stiu doar unul care m-a lasat pe mine cu buza umflata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CZ: vorbesc in numele meu si in numele unui prieten posesor de Hayabusa, si pot argumenta cu poze ce "lucrare" ai facut in juma' de an! Poze, cum a aratat Soimul inainte si poze cum am luat de la tine piesele "vopsite" dupa JUMATATE DE AN!! Eu vorbesc dupa fapte si pot dovedi ceea ce am zis, nu povesti, nu-mi permit sa-mi fac cuvantul si reputatia de cacao!!

Si daca ai citit cu atentie, a mai scris aici inca un posesor de Hayabusa care nu te recomanda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu ce-l doare, daca am aduna toate frustrarile de zi cu zi unde am ajunge? sa ai o lista ce creste zilnic cu oameni pe care trebuie sa ii scuipi?

Cu cine am dat gres am incercat sa repar cum am putut. Nu m-am tras pe poponeata si n-am ascuns ca e vina mea. Imi pare rau sa vad oameni asa blocati in trecut, dar asta e.

Pace voua!!! Noi CzCustoms mergem in sus :rock:» Post actualizat in 25 Nov 2016 17:01

Vorbeste in numele tau domnule daca ai caracter, sau numestei pe acei poseseori de hayabusha nemultumiti si motivele, ca eu stiu doar unul care m-a lasat pe mine cu buza umflata.

Baiete, tu ai impresia ca eu is frustrat daca iti zic ca ai facut lucru si poola? Sa nu iti mai para rau ca nimemi nu e blocat in trecut din cauza unui (cuvant urat) de genu asta. Cine o deschis topicul o intrebat de vopsitor, eu mi-am spus parerea mea. Sa te evite pe tine.

Cum e treaba cu scuipatul? Ca nu prea inteleg si poate vrei sa imi explici mai in detaliu. Griji cum vorbesti baiete.

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce sa am grija? nu cred ca ti-am vorbit urat.

Adu-ti aminte ca ti-am propus sa rezolvam problema amiabil, pe timpul meu si nu ai acceptat.
Omu a intrebat de un vopsitor unde poate merge si tu ai inceput sa comentezi de unde sa nu se duca. De unde stii cum lucrez acum? Tu nu ai gresit niciodata in viata?


» Post actualizat in 28 Nov 2016 07:13


CZ: vorbesc in numele meu si in numele unui prieten posesor de Hayabusa, si pot argumenta cu poze ce "lucrare" ai facut in juma' de an! Poze, cum a aratat Soimul inainte si poze cum am luat de la tine piesele "vopsite" dupa JUMATATE DE AN!! Eu vorbesc dupa fapte si pot dovedi ceea ce am zis, nu povesti, nu-mi permit sa-mi fac cuvantul si reputatia de cacao!!
Si daca ai citit cu atentie, a mai scris aici inca un posesor de Hayabusa care nu te recomanda!

Ce lucrare ti-am facut tie? ca habar nu am.

Cat despre soimu, daca te referi la habusha lu madmax, aia este o lucrare anulata, omul nu stie nici acum ce voia de la mine, eu nu pot sa imi pierd timpul cu oameni care nu stiu ce vor, nu se pot hotara, nu se cunosc pe ei insisi. Nu imi apreciaza valoarea, a negociat ca nu ii ajungeau banii... Daca nu ai bani nu te baga.

 

Poti sa pui toate pozele aici, e o lucrare la care eu am renuntat din cauza proprietarului cu care nu ma puteam intelege, nu dovedeste nimic despre valoare mea ca vopsitor sau artist,

si daca v-ati uitat si pe topicul meu eu nu mai fac vopsitorie simpla!! Doar custom. Asa ca domnule marius, nu avea sens sa rascolesti nemultumirile tale ca eu nu mai lucrez ca vopsitor!!!!!!


» Post actualizat in 28 Nov 2016 07:20

Atata rautate printre oameni si ne mai miram ca a ajuns omenirea in halul asta. Eu v-am iertat pe toti care la un moment dat m-ati deranjat, pentru ca am invatat de la voi, de la toti. Merg inainte cu inima curata pentru ca nu voi ramane eu fara pensula din 2 comentarii, este loc sub soare pentru toti si daca ati incerca sa iertati mai mult, sa ajutati in loc sa rascoliti evenimente neplacute, va va fii si voua mai bine. Implicit tuturo ne va fii. Va iubesc!

Editat de CzCustoms
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CZ: nu tu ai renuntat ci proprietarul a renuntat la tine! si ma rugat sa iau de la tine toate carenele dupa juma' de an in care nu ai facut nimic bun! (daca tii minte, cand am fost la tine, si tu mi-ai spus ca iti pare rau, ca era o lucrare prea mare pt tine .....)

.....ca nu s-a dat anul asta cu Hayabusa a fost 100% ''meritul'' tau!

crede-ma ca a avut si are bani, de aceea ti-a dat si avansul de X euro, nu banii era problema, ci neseriozitatea ta!

 

eu zic sa-ti deschizi un topic, si acolo toata lumea isi poate spune parerile,

dar eu personal nu-mi schimb votul, eu nu te recomand!

punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te simti mai bine acum?

mi-a dat 90 euro si am lucrat jumate din motor in aerograf ( 2 oameni am lucrat la el) plus. (vopsit baza spritchit, alb, lac , lipit carene abs, in banii astia si o carena de bord noua comandata de mine de la suzuki 120 ron)

Cine a iesit in castig?

Ca am vopsit o hayyabusha in alb pt 90eur?

Omul nu stie ce vrea!!!!

 

L-am sunat sa il intreb de 10 ori si niciodata nu a fost hotarat,

i-am terminat aripa fata o am filmata pe telefon am lucrat o saptamana la ea!

ti se pare corect???? m-ai platit tu alea 2 luni de lucru pe motorul lui????

tu ai lucra 2luni pe 90 euro>>>???

Nu mai vorbii aiurea, nici macar nu e lucrarea ta, te rog sa stai deoparte ca nu ai nicio legatura in afara faptului ca ai venit dupa piese.

 

Eu mi-am luat tzeapa cu el de m-am lecuit, nu vreau sa mai am treaba cu oameni care au bani si se tiganesc la pret, el nu mi-a vazut valoarea, voia ceva hayabusha smechera si ieftin facuta, eu nu sunt omul pentru asa ceva.


» Post actualizat in 28 Nov 2016 07:39


Nu ma fa sa postez toate pozele cu cat am lucrat pentru 300ron!!!! Nici materialele nu mi le-am scos sa stii si tu, cand iti arunci cu parerea!!!

Si faptul ca am renuntat la lucrare nu face stilul meu de lucru de evitat.

Editat de CzCustoms
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa incrancenare... :(

Am auzit ca a avut si lucrari ce n-au iesit cum trebuiau sa iasa.

Nu tin parte la nimeni,chiar daca lucrarile facute de Iuliu in cazul meu sunt ok si acum.

STIU un singur lucru:nuimeni nu-i perfect!

 

Iuliu,imi pare rau ca s-a ajuns la aceste discutii ca urmare a recomandarii mele facuta aici pe topic.

Oricum,eu nu-mi schimb parerea si vorbesc doar din prisma a ceea ce mi-ai lucrat personal!:ok:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce am vazut. Si stiu ce ai/nu ai facut. Restul e poveste!

Punct.

 

PS: il invit si pe Madmax sa-si spuna parerea!

 

Domnul meu drag, tu nu ai habar despre ce vorbesti si arunci aici voturi de parca suntem la alegeri? Ti-am facut tie vreo lucrare?

 

Tu ai venit sa iei piesele si nici macar nu stii ce ai luat.

 

Stai ca iti spun eu si cu asta inchei:

-ai luat un set complet de carene plus rezervor de hayabusha curatate de vopseaua veche sarita,

- reparate cu abs,

- grunduite,

- vopsite in alb,

- lacuite,

- matuite pentru aerograf in totalitate,

- 30%din lucrarea cu aerograful

 

Cand mad max imi va plati vopsitul integral pentru un hayabusha 1500ron atunci sa vina si sa dea si cu parerea, ca atunci vom avea o tranzactie completa.

 

Daca sunt mai tanar inseamna ca aveti dreptul sa va bateti joc de mine?

 

Tu ai lucrat vreodata pentru 300 ron 2luni cu un om care nu stie ce vrea si te plimba in stanga dreapta aiurea?

Plus ca la partea de aerograf am mai lucrat-o cu un prieten care nu a primit un leu ca nu am avut din ce. Materiale pentru vopsitul de baza au costat mai mult decat 90euro pe care mi i-a dat max.

 

Dupa ce am pierdut atata timp sa scriu asta vrei sa iti mai spun si ca esti pe langa subiect?

Faptul ca nu am terminat o lucrare din anumite motive, am prea multe comenzi!!!! asta oare ce doveste? cred ca faptele sunt mai importante decat niste cuvine rau intentionate aruncate de oameni care nu au ce face. (eu nu voiam sa o finalizez, i-am propus asta inainte sa vii dupa piese dar a insistat ca mai asteapta)

 

nu are nici cea mai mica legatura cu calitatea muncii mele.

Editat de CzCustoms
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul meu drag, tu nu ai habar despre ce vorbesti si arunci aici voturi de parca suntem la alegeri? Ti-am facut tie vreo lucrare?

mdaaa, in democratie am drept de vot si am drept sa am o parere. Si de aceea NU te recomand!

ceea ce scrii mai sus nici pe jumate nu e adevarat!

ceea ce am vazut ca ai facut cu carenele lui Max au fost de toata jena, penibil, patetic!

mi-a fost rusine ca sunt clujean, ca suntem din acelasi oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu vreo 2.

Am vazut contactul lui Iuliu fix pe topicul asta, cand deja se dadeau cu parerile negative.

Totusi, l-am contactat, si mi-a vopsit o aripa fata saptamana trecuta.

 

S-a tinut de cuvant cu termenul de livrare si pretul.

Calitativ - as putea baga de vina 2 chichite, dar sunt multumit cu rezultatul, oricum sunt putin vizibile cele 2 scapari (pe partea din spate a aripii, sub carene).

 

Il recomand si cred ca cei ce au avut probleme cu Iuliu, nu au incercat sa le discute si rezolve amiabil. Nu pare deloc a fi un tip cu care nu te poti intelege ci dimpotriva.

 

Spor.

Editat de khrysed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu stupoare ce debiteaza acest individ czauner numit aici czcustoms si am zis sa va spun eu detaliat cum a stat treaba ca sa stie si urmatoarele victime la ce sa se astepte.

Citind aici pe forum recomandarile unora de isi vopsisera o aripa la el am decis sa revopsesc hayabusa mai ales ca era o parte putin julita, aceasta cazuse de pe cric in panta si se crapase si julise o laterala, am stabilit cu acest individ o suma totala de 500€ pentru repararea si aerografierea intregului motor specificandu-i de nenumarate ori si la telefon si pe facebook sa faca initial doar carena lovita sa nu strice tot motorul ca sa vedem cum iasa si sa ii dau acordul, dupa inca o luna a crescut pretul la 600€~2700 de lei din care i-am trimis 400 de lei pentru materiale si o carena mica ce a costat 120 de lei iar el s-a apucat si a vopsit toate carenele in alb, desi e mult spus vopsit, practic le-a stricat pe toate, motorul avand initial o tema aerografiata de aeroart care a costat peste 1000$ la vremea respectiva.

Au trecut 6 luni, din martie de cand am trimis carenele pana in august cand mi-a trimis doar aripa vopsita cu pensula nici macar la aerograf si mi-am dat seama ca acest individ doat ma ducea cu vorba, tot timpul vruia bani iar de lucrat zicea ca nu are timp si cu ajutorul unui prieten din Cluj d'abi am recuperat carenele de la el si le-am trimis la Aerografie Timisoara care poate confirma calitatea vopselii de pe ele deoarece a trebuit sa le ia iar de la zero sa le dea cu kit si vopsea ca una deja se cojise iar altelele parca erau facute la bidinea..

Nu am reusit inca sa recuperez de la el toate piesele, au mai ramas la acest escroc desi e putin spus escroc, 2 plastice de protectie (costa peste 200 lei la dezmembrari ambele) care a zis ca nu le mai gaseste si nici la telefon nu a mai raspuns, initial negand ca le-ar fi primit desi unul se vedea clar in pozele facute de mine cand i-am trimis coletele.

Per total paguba mea a fost de cateva mii de lei tinand cont ca a stricat toata motocicleta (1200€ am intrebat la aeroart si atat facea sa o faca la loc) plus ca am stat tot sezonul fara motocicleta dar am considerat ca este destul de mica ca sa ii mai fac reclamatie la politie ca am avut alte probleme mai mari si aceasta suma am considerat ca este neglijabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect,deci a gresit,caci nu-i perfect.Daca din 10 lucrari a gresit doo,trageti voi concluzia.

Si cel mai bine e sa vorbeasca doar cei in cauza.:)

 

Iuliu eu tot am sa te recomand,caci,fiind unul la care i-ai facut lucrari de nota 10,n-am ce spune negativ!

Am zas!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...