Sari la conținut

INTERNATIONAL DIRT BIKE SHOW (in incinta NAEC STONELEIGH)


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

Intamplator sambata am fost la un dealer Montesa si asa am aflat despre acest eveniment.

http://www.dirtbikeshow.co.uk/

13 lire biletul daca il cumperi de pe net sau 16 lire la intrare fara rezervare.

Postcode CV8 2LG.

Probabil ca va fi destul de interesant.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica e cel mai mare festival dirt bike din europa.

 

vine si ala care a mers in wheely 30 mile sau nu stiu cat.si mai vin o groaza de oameni

 

Dougie Lampkin, omu e din trial.

» Post actualizat in 25 Oct 2016 13:14

Eu mi-am luat liber vineri, plec de joi seara spre Droitwich si de acolo vineri dimineata ma duc direct catre acest eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voua cum vi s-a parut salonul? ( daca ati fost acolo )

 

Eu am ajuns acolo vineri la ora 10 iar la 11:30 am plecat, catre muzeul moto.

Ma asteptam la ceva mai elaborat sincer, a fost un aer mai auster in opinia, comparabil cu ultimul eveniment similar CV show ( commercial vehicle show ) la care am fost acum cateva luni, ce a implicat producatori mondiali/internationali.

Mi s-a parut ciudat ca nu puteai cumpara o motocicleta noua la salon/show daca vroiai, Acasa stiu ca la evenimente de genul asta poti gasi ( nu e o regula ) oferte foarte bune chiar 700-800euro reducere la o motocicleta.

Eu am fost la acolo pt GasGas, Sherco, Beta si Montessa 4RT (Honda). Toti aveau pretul standard afisat si absolut toti mi-au zis sa ma duc la dealer daca vreau sa cumpar o motocicleta aici nu se vand doar se prezinta moto, ceea ce mi s-a parut aiurea/ciudat. La CV show puteai cumpara on the spot sau rezerva o duba daca erai hotarat.

Doar VERTICO o firma spaniola noua de motociclete de trial care il are ca ambasador si team manager pe Dougie Lampkin, mi-a oferit posibiliatatea stabilirii unui pret la fata locului, dar au preturi destul de ridicate fata de ceilalti prodcatori. Inedit pentru aceste motociclete de trial fiind injectia, 2t de trial pe injectie. Tot asa Vertigo :ok: de exemplu a venit cu un catalog frumos, editat, aranjat cu detalii tehnice, in schimb la standul GasGas erau hartii trasee la imprimanta si capsate :-L ......., la Beta nu am vazut nici macar hartii trase la imprimanta, de cataloage nu are rost sa mentionez, de aceea am spus mai sus ca mi s-a parut ca exista un oarecare aer de austeritate pe acolo.

Foarte amabili au fost cei de la Beta si Vertigo in cazul meu, au stat oamenii au explicat frumos solutiile tehnice in detaliu, la Beta au explicat ce update-uri la motor au modelele 2017 vs 2016 au raspuns pertinent la orice intrebare.

Ceea ce mi-a placut cel mai mult a fost o demonstratie de trial, demonstratia aia a meritat :10: cele 16 lire platite la intrare.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...