Sari la conținut

Doua saptamani, noua tari si 5.800 km prin Balcani


Postări Recomandate

Am si eu o intrebare: din ce loc din Albania ai ajuns in aceesi zi in Thasos? am facut in doi ani traseele astea ni nu am reusit perforanta.

Am plecat de langa Tirana si am mers pe cel mai rapid drum, mare parte in Grecia pe Autostrada. La ora 07:00 se invartea roata, la 20:30 eram pe feribot, iar la 22:00 cortul era pus. Bucata de traseu este asta si n-am mers peste tot chiar legal, fiindca pierdusem mult timp in Albania din cauza traficului si a trebuit sa recuperez in Grecia ca sa prind feribotul.

https://goo.gl/maps/geENzU6Lm4p

 

 

In afara de asta ai piedut din vedere multe frumuseti, Metkovici si tot drumul spre Sarajevo, apoi spre Zabljak-Pluzine.

Nu. Am plecat din Sarajevo, am intrat in Durmitor pe la Pivo Jezero (Pluzine) si am dormit o noapte in Zabljak (poza cu Crno Jezero). Dupa care am mers mai departe, pe la podul Durdevica, prin canionul Tara pana la Majkovac, Podgorica, Cetinje, pe drumul P1 pana la Kotor, iar in Kotor am stat o noapte.

 

 

Iar intrarea in Albania cred ca a fost prin Virpazar, catre Skodert, alte locuri de vis de care nu ai pomenit nimic.

 

Exact, pe acolo am intrat in Albania venind dinspre Kotor.

Daca mai aveam vreo 2 zile la dispozitie as fi vrum sa merg si pe coasta Albaniei, Durres, Fier, sa trec prin Grecia pe la Meteora si dupa aia Thasos. Dar n-a fost sa fie. Altadata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...