Sari la conținut

Liceuri


Michahell
 Share

Postări Recomandate

Poate unii din voi sunteti facuti pt asta. Eu nu am avut nicio treaba cu motoarele pana la scoala. Insa pt un pusti de 16 ani care nu e constient de ceea ce face i se potriveste mult mai bine un scuter de 50. Chiar ai vrea sa mergi pe strada intr-un oras plin de pustani cu mobre care prind suta ? Eu stiu ca nu. Iar revenind la mine , prefer ca am pierdut anul asta cu scuterul si am invatat traficul fara nicio boacana decat sa ma fi infipt in prima masina care mi a taiat calea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Koae ai 13 ani, daca ii ai si pe aia. Stai in banca ta. La 13 ani imi faceam emotii pentru Evaluarea Nationala, nu ca intr-a 10-a o sa am A1. "Pustii nu sunt prosti, pot lua decizii" - crezi tu.. am 18 ani si abia ma vad pe mine capabil de a lua o decizie superba. Si daca era cum zici tu, probabil nu alegeai A1 la 16 ani...

cum sa-i spui ma unui copil de 13 ani "koae"? ce koae?, nici macar floace nu are saracu'...

pentru "koae": mai bine cauta un forum de pokemoni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Grasutz " ? Ia gandeste-te cum ai arata pe un CBR125,ca un purcelusi pe trotineta! Nu mi-o lua in nume de rau,colegii de aici iti dau numai sfaturi bune.Tine-te de scoala!

:10:

lol, pana prind mizeriile astea de 125 4t suta (la vale) ai ocazia sa imbatranesti, nu-s pericol...

eh, prinde, dacă nu ai călărit una, nu ai de unde ştii. capra mea prinde destul de repede, doar că nu mă mănâncă ca să îi dau suta, rare-ori merg mai tare de 80.. şi sunt pericol.. mare pericol, că mergi vrum vrum şi faci poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mariane pai exact :)). Au mai evoluat. Eu am Observat o diferenta enorma intre suzuki-ul de 125 cu care am facut scoala si cbr-ul micut nou nout. Dar acum serios. In oras e suficient sa faci buba cu 80-90 la ora. Oricum kamikaze poti fi si cu ceva de 125 si cu ceva de 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa-i spui ma unui copil de 13 ani "koae"? ce koae?, nici macar floace nu are saracu'...

pentru "koae": mai bine cauta un forum de pokemoni...

Ia-l tu cu frumosul. Generatiile astea care fumeaza in baie inca din clasa a 6-a nu mai merita tratate altfel. Oricum, cu cele mai mici ocazii baetii astia fara floace ne injura fara sa facem nimic. Si nu, nu generatia mea i-a invatat, mi-a fost rusine sa zic "da-te dracu" pana prin clasa a 8-a, de restul nu mai zic. Ori ii abordezi pe limba lor, ori vorbesti degeaba. Tu alegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg frica asta...primul meu motor a fost un fz6 si m.a lovit unu in prima luna de permis cand aveam 57 la ora si m.a trimis la spital...al2lea motor cbr 600. Bagat power commander si dus pe circuit teoretic in primul meu an de moto (cu fz6 am facut cam 500km tot sezonul ala de o luna). Si i.am dat pe serpentine pe Sinaia, Siriu, Cheia, Poiana Brasov, etc si pe circuit sa zaca pistoanele in el...dupa un accident grav, primul meu motor si.a dat sufletul la 61000 km pe circuit.

 

De ce atata frica? Ce e rahatul asta cu incepi pe mai putin si treci la categorii treptat? Eu am inceput pe un cbr de 600 si cu ala nu am dat de pamant decat raschetand scaritele de asfalt ca mi.e frica sa scot genunchiul cu slider.

 

Daca ai cap pe umeri cu un scop, altul in afara de a tine ploaia departe de gat, poti incepe pe orice motor. Chiar si 1000, ca mana ta e pe gazul ala. Ce naiba, dau de A sa ma plimb cu drujba pe roti gen scuter?

Pai fa si tu o statistica pe la accidente si o sa vezi. Nu-i nicio problema daca, totusi, nu intelegi.

» Post actualizat in 18 Sep 2016 21:50

Ia-l tu cu frumosul. Generatiile astea care fumeaza in baie inca din clasa a 6-a nu mai merita tratate altfel. Oricum, cu cele mai mici ocazii baetii astia fara floace ne injura fara sa facem nimic. Si nu, nu generatia mea i-a invatat, mi-a fost rusine sa zic "da-te dracu" pana prin clasa a 8-a, de restul nu mai zic. Ori ii abordezi pe limba lor, ori vorbesti degeaba. Tu alegi.

Prietene, esti nascut la revolutie, care "generatia mea"? Ca vad ca scrii cam cu ..."mirc"... Io m-am apucat de fumat in a 7-a si nu sunt "generatia ta". Si am injurat din clasa intai, ca am facut generala in Dudesti. Ce treaba are una cu alta?! Vorbitul civilizat, cu fumatul, cu scoala si cu motociclitul?!

 

PS Fi-miu are 11 ani si daca eram mai dornic era cu doar 3 ani mai mic ca tine. Du-te si vezi daca nu te face golan cand il iei cu "koae".

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg frica asta...primul meu motor a fost un fz6 si m.a lovit unu in prima luna de permis cand aveam 57 la ora si m.a trimis la spital...al2lea motor cbr 600. Bagat power commander si dus pe circuit teoretic in primul meu an de moto (cu fz6 am facut cam 500km tot sezonul ala de o luna). Si i.am dat pe serpentine pe Sinaia, Siriu, Cheia, Poiana Brasov, etc si pe circuit sa zaca pistoanele in el...dupa un accident grav, primul meu motor si.a dat sufletul la 61000 km pe circuit.

 

De ce atata frica? Ce e rahatul asta cu incepi pe mai putin si treci la categorii treptat? Eu am inceput pe un cbr de 600 si cu ala nu am dat de pamant decat raschetand scaritele de asfalt ca mi.e frica sa scot genunchiul cu slider.

 

Daca ai cap pe umeri cu un scop, altul in afara de a tine ploaia departe de gat, poti incepe pe orice motor. Chiar si 1000, ca mana ta e pe gazul ala. Ce naiba, dau de A sa ma plimb cu drujba pe roti gen scuter?

Din punct de vedere legal nu este ok.

Este infractiune si se pedepseste cu inchisoare.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

lol copile, cand aveam eu a1 tu nu erai nascut, la propriu! :) troacele astea de 125 4t nu-s motociclete, sunt niste ceva-uri cam inutile...

aroganţă fără rost, Iisuse tu ești? mare păcat că există oameni ca tine grămadă

 

p.s: mă doare în pipotă că eram născut sau nu, decât să mă fi născut și să fiu un arogant ca tine, mai bine am mai stat puțin și îmi văd de treaba mea.

Editat de zielsziek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol copile, cand aveam eu a1 tu nu erai nascut, la propriu! :) troacele astea de 125 4t nu-s motociclete, sunt niste ceva-uri cam inutile...

E foarte simplu sa iti demonstrez ca exista motociclisti mai experimentati decat tine si pe troacele astea de 125. Sunt foarte utile, sunt la fel de utile ca orice alta motocicleta, pe vremea ta motocicletele de 250 se apropiau de 125-urile de azi. La fel de simplu imi e sa iti demonstrez ca esti mai prost decat unii copil de 13 ani, la 16 ani nu esti concurenta... :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

prostutu' tatii, sunt mecanic moto, am mers si pe "rachetele" astea de 125 4t, stai tu calm. pe vremea mea cele de 125 erau aprilia rs si cagiva mito, nu porcariile astea cu 13 cai... sunt utile, intr-adevar, sa adormi in plm pe ele! cat despre experienta eu zic sa-ti revii! :)))))

nenea mecanic, tu vrei să ne dea 100 de cai la 16 ani? se fac accidente cu oameni care au o viață pe motor, dapăi pentru puștii de azi? nu înțeleg logica ta. cum ai vrea să fie un motor de 125 după tine, mecanicule.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

alt copil speriat! ma, sa stii ca motociclismu' nu-i pentru toti, fatalaii acasa sau in cosciug! :) ca sa stii si tu, un motor de 302-36 de cai te scoate repede din rahat, motocicletele nu franeaza precum masinile, asa ca manevrele de evitare si demarajul sunt atuurile lor, cu tar-tar poc in 4t si 13 cai ai mai multe sanse sa o belesti decat cu una care si stie sa plece de pe loc sau din loc, dupa caz!

sper ca copilul tău, sau viitorul tău copil, să îi cumperi la 16 ani un motor de 1000 cu acte de 125 și să-l înveți 'pilotat'. până atunci, păstrează părerile, sunt proaste.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mariane pai exact :)). Au mai evoluat. Eu am Observat o diferenta enorma intre suzuki-ul de 125 cu care am facut scoala si cbr-ul micut nou nout. Dar acum serios. In oras e suficient sa faci buba cu 80-90 la ora. Oricum kamikaze poti fi si cu ceva de 125 si cu ceva de 600.

 

copilu'... vezi ca mori si la 30kmh daca o dai cum trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica la intrare in Posada accident cu un pusti pe o Honda CBF 125 care mergea din Bucuresti la Sibiu fara echipament (avea doar casca) si la prima curba a intrat in sant.<br />Slava Domnului nu a patit nimic!<br />Ganditi-va daca avea un 600-1000 cc.<br />Legea e de vina!<br />Copii trebuie sa se joace cu motociclete de jucarie.<br />Al meu la 11 ani si mai merge cu mine si intelege cat este de periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

copilu'... vezi ca mori si la 30kmh daca o dai cum trebuie

La 30 pisti frana si te-ai oprit daca apuci sa observi. La 80 deja se complica treaba

Oricum nu sunt curios. Sper sa nu aflu :)) imi place pe 2 roti

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, nu legea, selectia naturala! ;) in tarile cu apa calda conduc copii de la 16 ani si masini si nu se mai revolta nimeni! :)

lolololololol, prea mult exces.

pe 2 roţi, mecanic profesionist, se cade mai uşor decât să te răstorni cu o maşină. plus că dacă te răstorni cu o maşină, ai şanse mai mari să supravieţuieşti decât dacă te răstorni cu motorul, să fim serioşi.

 

 

acum ceva timp a fost un accident aici în deda, din câte am înţeles, s-a constatat că riderii s-au băgat între ei şi aşa a murit unul dintre ei. deci, dacă eram cu o maşină şi mă băgam în tine, nu muream, dar aşa el a murit.

Editat de zielsziek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, nu legea, selectia naturala! ;) in tarile cu apa calda conduc copii de la 16 ani si masini si nu se mai revolta nimeni! :)

Si in Roamania se conduce de 16 ani, moto si masina.

Dar in tarile mentionate este alta educatie.

mai bine pe la 16 ani sa descopere femeia, si sa lase motorul pe cand o sa aiba mintea mai coapta...

Subscriu!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...